Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A Vasember páncél burkolatát...

A Vasember páncél burkolatát miből csinálnátok?

Figyelt kérdés
Nem úgy értem hogy azért kérdezem mert megakarom építeni csak ("tegyük fel")

2013. máj. 9. 17:42
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Adamantiumból. :D
2013. máj. 9. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
nitridálással felület kezelt titáni ötvözet lenne a legpraktikusabb szerintem, vagy valamilyen kompozit
2013. máj. 10. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 Simon0211 ***** válasza:
100%
Én személy szerint biztos nem csak egy rétegből készíteném, hisz semmi nem felel meg a összes célnak, így réteges páncélt készítenék. Az egyik amit biztos felhasználnék a pókháló lenne a szakítószilárdsága és a rugalmassága miatt.
2013. máj. 10. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 Wadmalac ***** válasza:
100%

Mindenképpen szendvics-kompozit kell.

Szénszál, kevlár, a külső fémréteg legfeljebb sugárvédelemre ér valamit, oda pár mikronos aranyréteg kellene.

A full fém alkalmatlan, vagy túl vastag/nehéz vagy nem véd eleget.

2013. máj. 10. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
Szerintem is több rétegből kéne én így csinálnám:1.réteg arany-titánium ötvözet 2.Egy kevlár rész utána jönne az elektronikus réteg aztán még egy kevlár burkolat és utána maga amiben a szémély tartozik valami olyan fiom anyag ami nem párásodik vagy ilyesmi
2013. máj. 10. 12:15
 6/27 Wadmalac ***** válasza:
100%

Ne feledkezzünk meg arról, hogy nyomásálló hermetikus zárás is kell, méghozzá +/- nyomásra.

Egyébként nem sima páncélról beszélünk, ez egy exo-skeleton, ott már nem ilyen "egyszerű" a dolog. :)

2013. máj. 10. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
90%

a pókhálónál lényegesen jobb mesterséges anyagok vannak

arany titán ötvözet meg csak a filmben van

2013. máj. 10. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
* vagy max ékszernek jó :D
2013. máj. 10. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 Wadmalac ***** válasza:
Hát tömeghez viszonyított jobb szakítószilárdsága a pókhálónál csak egy anyagnak van: kísérletileg pókhálót feltuningoltak fémsókkal, ezzel másfélszeresre növelték a szilárdságát. Talán a gyémánté nagyobb, de erre nem esküdnék. A keménység más tészta.
2013. máj. 10. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 Wadmalac ***** válasza:

Bizony csak ékszernek.

Az arany-titán ötvözet jól hidegalakítható, Stark bácsit ilyen csomagolásban össze lehet gyúrni mint a vizes papírzsepit. :)

2013. máj. 10. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!