Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Humor » Ha egy gyerekmajom kiszabadul...

Ha egy gyerekmajom kiszabadul az állatkertből, elköt egy autót és karambolozik vele, ki a felelős? Az állatkert vagy a majom apja?

Figyelt kérdés
2018. okt. 27. 23:08
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Igaz is, a szomszédomra ismertem az eddigiek alapján, bár ő nem sűrűn jár állatkertbe, de ezt leszámítva minden stimmel.

Tökéletes majom a fazonja és azt is el tudom képzelni, hogy autókat lopkod az egész család, pont ahogy írtad, olyan a képe aki mindig karambolozik a más kocsijával.

Megkérdeztem a híres jogi szakértőt ezzel kapcsolatban, személyesen Dr. Kanyarós Kedi Kálmánt, aki már lábadozik a kanyaróból, hogy mit tehetnék a szomszéddal és szerinte a BTk 95. paragrafusának 114. bekezdése alapján mindazon majomcsemeték, amelyek ki tudnak az állatkertből szökni, vagy egyéb helyről, ahol üldöztetést szenvednek, igazságtalanul rács mögött tartva őket, azok az Európai Jogszabályokban foglaltak szerint, amellyel a fenti paragrafusaink harmonizálnak, jogosultak menekült státuszért folyamodni, amikor is a közlekedéshez való jogukat is biztosítani kell.

Majmok esetén nincs szükség jogosítványra, hiszen az köztudott, hogy mindent majomügyességgel végeznek, de a közlekedés biztonsága szempontjából sajnos elengedhetetlen a KRESZ alapos ismerete, bár ezt az Állatvédő liga kétségbe vonja.

Majmok esetében lopás vétsége nem állhat fenn, mivel náluk minden köztulajdonnak számít, így ezért felelősségre nem vonható, vagyis a felelősséget a biztosító viselheti csupán.

Amennyiben a KRESZ előírásait nem sértette meg, a majomcsemete maga is károsultnak minősül, így óva intett nevezett szomszédom felé irányuló zaklatástól, persze ha semmi köze a majmokhoz, hanem egyszerű magyar ember, akkor bármit megtehetek vele.

Hazánkban egyedül a medvék és mint kiderült újabban a majmok részesülhetnek csak bevándorlói jogokban, amikor is részükről mindent el kell tűrni és viselni, mint azt az EU jogalkalmazása számunkra kötelezővé tesz. Annyi bizonyos, hogy a kvóta esetében hivatkozhatunk arra, hogy a fentiek alapján mi rendszeresen fogadunk be üldözött személyeket, akit a szomszédom lakásában praktikus módon el is lehetne szállásolni, mivel úgysem ismerik fel, hogy idegen lakó került a házukba.

Ennyit tudtam (remélem közmegelégedésre) segíteni.

2018. okt. 28. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
szóval migránsok. Erről is a Soros tehet.
2018. okt. 28. 12:39
 13/13 anonim ***** válasza:
Kérdező, melyik bolygón élsz? A majmok bolygóján? xD
2022. szept. 14. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!