Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » 18 év feletti vagyok, felelős...

18 év feletti vagyok, felelős vagyok azért, aki 18 év alatt van, és velem együtt van?

Figyelt kérdés
Mármint ha megyünk valahová, és neki baja esik. Például felmászik egy fára, leesik, engem elővesznek?
2018. máj. 5. 22:07
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem Te vagy a gyámja,nem bízták Rád a felügyeletét jogilag szerintem nem.
2018. máj. 5. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha te vagy az apja, vagy az anyja, akkor igen.

A szülő a felelős a kiskorú gyerekéért.

Az más tészta, hogyha a szülei rád bízták, mert akkor te nagykorúként felelsz érte. Ha nem bízták rád, akkor nem.

2018. máj. 5. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ay a helyzettől függ.

Akár ismered, akár nem, ha valaki melletted veszélybe kerül és nem teszel ellene semmit, akkor az a te felelősséged is.

Nem azt jelenti, hogy neked kell egy ismeretlent kihúzni az égő házból vagy megakadályozni, hogy felmásszon a park legmagasabb fájára, hanem ha úgy látod, hogy az számára végzetes lehet, akkor értesítened kell a tűzoltókat.


Ha azt a kiskorút veled engedték el vagy rád bízták, akkor ha baj éri, akkor téged is elővesznek. Ha pl. házibulit rendezel és te már betöltötted a 18-t, de a 18 alatti osztálytársad is lerészedegik és kiesik emiatt az ablakotokon, akkor az bizony a te felelősséged lesz, mert te hagytad, hogy igyon.

Azonban ha együtt elmentek bulizni - úgy, hogy előtte a szülei nem rád bízták, nem vállaltál érte felelősséget - és ugyanez megtörténik vele, az már nem a te felelősséged.

Kivéve, ha te meg tudtad volna akadályozni, hogy kiessen az ablakon, de nem tetted meg.

2018. máj. 6. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 kovpet ***** válasza:
100%

Nagyjából egyetértek az utolsóval, de ezzel a példájával nem: "mert te hagytad, hogy igyon"

18 éves kor alatt nem tilos inni és a házibuli megrendezője nem parancsolhat más személynek, tehát nem tilthatja meg, hogy igyon. Ilyen esetben szerintem nem vonnák felelősségre.

2018. máj. 6. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!