Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan fejleszthető tudatosan...

Hogyan fejleszthető tudatosan az indentitásom?

Figyelt kérdés
Sajnos húszas éveim közepén azzal a problémával kell szembesülnöm, hogy nagyon stabil az önképem, identitásom. Mit tehetnék annak érdekében, hogy letisztultabb legyen az önképem?

2019. júl. 28. 22:58
 1/5 anonim ***** válasza:
51%
Értelmezd újra a szavakat. Komolyan.
2019. júl. 30. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Melyik szónak mi az értelme a te értelmezésed szerint? Esetleg építő jellegű választ is adhatnál. Komolyan.
2019. júl. 30. 16:14
 3/5 anonim válasza:

tudatosan sehogy!

gyakorolj zen meditációt (vagy más belső utat...)

az a vicces hogy ha pl a meditációs gyakorlás alatt egyre jobban el tudod engedni az "önképed" - egyre inkább megismered önmagad

Ha követed ezt az utat csakis a befektetett belső "munkán" múlik hogy hova fejleszted az identitásod.

2019. júl. 30. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mi az hogy stabil? Miért rossz a stabil? stb.


Amúgy meg ne legyél farok! Az 1-es amit írt az használható válasz, csak több van benne mint elsőre olvasod. Valami olyasmit jelent hogy gondolkodj és elmélkedj és a szavak által keltett képek érzések talán nem mind hibátlanok és valósak. Szemléld távolabbról a felfogásodat és értsd meg h mit miért teszel vagy tennél!


Viszont ha nem képzeljük ilyen értelmesnek az 1-est akkor azt jelenti hogy a stabil és a letisztult egymásnak nem ellenpólusai, sőt a legtöbb formában értelmezhetetlen is az általad felállított tézis.

2019. aug. 7. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ó bakker, nem értettem hirtelen, hogy miért írjátok ezt, miért nem érthető a kérdés.. Elírtam. Kihagytam egy "nem" szót. Azt akartam írni, hogy "nem stabil"..
2019. aug. 8. 08:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!