Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért nem tudok másokkal...

Miért nem tudok másokkal hosszasan elbeszélgetni?

Figyelt kérdés
Nem vagyok félénk, csak nem igazán tudok másokkal hosszasan elbeszélgetni. Múltkor is találkoztam egy régi osztálytársammal és köszönésen és pár szokásos kérdésen(pl.: hogy vagy?) kívül szinte semmit sem beszéltünk. Másoknak petig olyan könnyen megy, akár egy ideggenel is órákat tud elbeszélgetni. Valaki javasolna valamit? Esetleg pár témát, hogy miről tudnék másokkal beszélgetni.

2019. aug. 22. 12:40
 1/2 anonim válasza:
100%

Két tippem van, és mindkettőnél a régi önmagamból indulok ki:


1) Hamisnak érzed a dolgot, mert valójában nem is érdekel az illető. Egy gördülékeny párbeszédhez _őszinte_ kíváncsiságra van szükség, ami abból ered, hogy nyitott vagy az ő mondanivalójára. Tegyél fel kérdéseket, még akkor is, ha első blikkre nem annyira tűnik érdekesnek a másik ember.


2) A párbeszéd során túlságosan magaddal vagy elfoglalva, tehát nem a másikat figyeled, hanem belül saját magadat monitorozod. "Jól reagálok?" "Vajon látja, hogy bizonytalan vagyok? Hogy gőzöm sincs arról, hogy miről beszél?" stb. Ezeket el kell felejteni. A másik emberre érdemes figyelni.

2019. aug. 22. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is van egy csomó osztálytársam akivel rohadtul nem tudnék semmiről se beszélgetni. Viszont van akivel szinte bármiről főleg ha ő is egy nyílt személyiség. Amúgy meg ha nincs beszédtémád beszélj magadról vagy arról ami éppen aznap vagy előző nap történt veled.
2019. aug. 22. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!