Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » 30 évesen az embernek még nem...

30 évesen az embernek még nem késő váltania?

Figyelt kérdés

Én soha nem gondoltam volna, hogy egyszer külföldön szeretnék élni.

Fiatalabb koromban amolyan tüzes, büszke magyar voltam, hogy jaj meg hú.


Aztán telnek az évek és az embernek szép lassan, de biztosan leesik a tantusz. Egyszerűen nem akarok ide tartozni. Nem akarom, hogy a leendő gyerekem itt szülessen meg, nem akarom, hogy magyar legyen.


Állítólag egy erős megérzésre érdemes hallgatni valamiért. Ez tényleg így van?

Mert ha én az érzéseimre hallgatok, akkor hamarosan nem itt leszek, hanem egy másik kontinensen, Amerikában.


Azt akarom kérdezni, hogy nem késő mindezt elkezdeni 30 évesen? Persze miért lenne...


Én tényleg megpróbáltam itthon mindent. Van egy diplomám, kitörölhetem vele. Az emberek bunkók, sőt gyökerek. Kipróbáltam magam ebben, kipróbáltam abban, de nem adja vissza a gyümölcsét.


Megtanultam a leckét, visszamondtam és nem kaptam meg érte a jutalmam. Nincs jövőm. Ez az igazság. Lehet magyarázni, hogy hát máshol is nehéz meg máshol sem kolbászból van a kerítés stb.


De jobban van kolbászból mint itt, én pedig azt látom.


Mi legyen? Én szerintem nem maradok itt. Ennek semmi értelme.


2019. aug. 26. 18:20
 1/6 szántóvető ***** válasza:
akkor ne maradj itt.akik '56-ban menekültek az usába(már bocsánat)a seGüknél fogva,ők is megtalálták a számításukat.hozzájuk képest te jobb helyzetben vagy.
2019. aug. 26. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Van mellette és ellene is érv. Mindenképpen Neked kell döntened.Ne égess fel mindent magad mögött, legyen visszaút, ha mégsem az az utad, hogy külföldön élj. Lehet, hogy odakint jobb kolbászból van a kerítés, de tud az is keserű lenni.
2019. aug. 26. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

30 évesen?

Te viccelsz?

Van, akinek 60 évesen kellett váltania.

Túlélte.

2019. aug. 26. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Váltani soha nem késő, a mai rendszerben meg is értem hogy miért nem akar valaki itthon maradni... Én is majd külföldön akarom elkezdeni az egyetemet, aztán később ott is akarok élni mert itthon katasztrófa az oktatási rendszer és a megélhetőség.
2019. aug. 27. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Tippre az ország lakosságának 2-3%-ával ha érintkezhettél. Ha a népesség 10-20%-a $eggfej akkor sem mondhatsz ítéletet a maradékról globálisan. A magyarság nemcsak a mostani $eggfejekből áll. Hozzátartozik az ősök öröksége, és az olyan nyafogók is mint te, hiába is akarsz köpködni visszafelé. A nemzettudat nem írható le ennyivel. Elég sekélyes nemzeti érzelmeid lehettek ha a rossz tapasztalat ilyen könnyen kicsapta belőled. Egy idő után már a jót is képtelen leszel meglátni és csak a rosszra koncentrálsz mert rossz a logikád és a felfogásod. Magadon gondolkozz el! Úgy is lehet külföldön dolgozni h nem köpködsz a gyökereidre!
2019. szept. 5. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Az én logikámmal szerintem semmi gond, ahogyan annak a több millió magyarnak sem, akik szintén rákényszerültek arra, hogy más országokban kezdjenek új életet.
2019. szept. 7. 16:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!