Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Könyvajánlás egy depressziós...

Könyvajánlás egy depressziós embernek?

Figyelt kérdés

Szóval szeretnék egy könyvet adni egy embernek, aki különböző okok miatt jelenleg valamennyire depressziós, és értelmetlennek látja az életet, de közben küzd a különböző gondolatokkal, és élni szeretne. Kacérkodik a nihilizmussal, küzd a biológiai elrendeléssel, de közben úgy tűnik szeretne szembeszállni is velük, és valódi értelmet keres. Olvasgattam, és két jelöltem van, amik NAGYON különböző választások, és mindkettőről sok olyat írnak a neten, hogy egy hasonló helyzetben lévő embernek segíthet. Többen elég katartikusan számolnak be mindkettőről... Kíváncsi lennék, hogy mit gondoltok, melyik segíthet valójában.

- Jordan Peterson: 12 szabály az élethez

- Emil Cioran: A bomlás kézikönyve

Ha nem ismered ezeket, de szellemiségükben hasonlókat igen, akkor is érdekel a válaszod.



2018. dec. 26. 21:16
 1/5 anonim ***** válasza:
65%

Az ilyen könyvek általában semmire sem jók. Inkább olyan könyv kellene, ami valamennyire felvidítja, pl. Douglas Adams: Galaxis útikalauz stopposoknak.

A depressziót pedig pszichológusnak kell kezelni.

2018. dec. 27. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha valóban depresszióról van szó, akkor inkább pszichiáternek. Egyébként egyetértek az előzővel, annyi eltéréssel, hogy én Ciorant senkinek sem ajánlanám.😁

Az első könyvét nem ismerem, de nekem valami klisécsokornak tűnik, amitől én a falra másznék.

2018. dec. 27. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Könyvet*
2018. dec. 27. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
tej és méz
2018. dec. 28. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Vannak biblioterapias foglalkozások, amik pont az ilyen helyzetekre lettek kitalálva. Ha nekem kéne ajánlani, akkor pedig a békés harcos útját mondanám. És a galaxis utikalauzra meg egy szavazat :)
2019. jan. 20. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!