Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit lehet tenni a lelkiismeret...

Mit lehet tenni a lelkiismeret furdalás ellen? Ha megbántad és már bele vagy betegedve, amit tettél

Figyelt kérdés
Aláirtam egy barátom ellenőrzőjét és fállek hogy megtudják a tanáraim!De már annyira rosszul érzem magam hogy sehova nincs kedvem menni és semmi másra nem tudok gondolni csak arra hogy az igazgato elé kerülök...de a barátom azt mondta, hogy nem mondja el az osztályfőnökének de viszont már nagyon sok diák tudja és szivatnak vele aki nem ért meg hogy nem gondoltam meg abban a pillanatban hogy mit teszek .... annyira rosszul vagyok hogy az kimondhatatlan
2008. nov. 17. 16:54
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Most van az a része hogy egy barátnak én is megcsinálnám, mert nem gondolkoznák csak csinálnám utánna bánnám meg...ezért megértelek...

Van a másik véglet... Ami nagyon rossz dolog volt... Miért nem csinálta meg magának? Na ez már nagyon gyanús... Ez vagy egy nagy szivatás vagy nem akar annyira sáros lenni az alanyunk...


A legtisztább az lenne ha elmondanád mivel sokkal jobban jön le a tanár szemében is ha te önszántadból elmondod mintha valami pletyka forrástól jut el a fülébe...


Sok sikert nagyon nehéz lesz de utána egy qrva angy kő fog leesni a aszívedről...

2008. nov. 17. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
igen erre mar enis gondoltam hogy elmondom az osztalyfonokenek de akkor mi lessz a barattal?
2008. nov. 17. 17:11
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Háát..Aláírhatta volna magának is..Szal megmondod neki,hogy ez így neked volt rossz és kész..

/pici cutte/

2008. nov. 17. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Először is nem tudom, hány év körül vagy. Talán nem is számít. Az előző válaszoló szerint neked kellene odamenni a tanárhoz, és elmondani neki. Neked kell tudnod, hogy a barátnőd vajon valóban ennyire félénk, vagy gyáva-e,hogy a saját "dolgai", mint egy hamisítás nem tudja egyedül elintézni. Bárhogy van is. Tény, hogy te már megtetted, a barátnőd áll. nem mondja, el, de szivatnak - így viszonyt kiderülhet - a legfontosabb viszont, ha tényleg ennyire rosszul érzed magad miatta, szerintem is az lenne a legjobb megoldás, ha vennéd a bátorságot - hisz már százszor megbántad, s (gondolom) nem teszel ilyen felelőtlenséget többet - és ezúttal saját magadra gondolnál(!), s őszintén elmondanád a tanárnak. Hidd el ők is emberből vannak. S mindenki követ el hibákat élete során,- még nagyobbakat is -kívánom, hogy te legyél a kivétel...- lehet, hogy vmilyen szankcióra ("büntetésre") számíthatsz. (Őszintén szólva, én ezt a tanáraid ismerete nélkül is ki merném jelentetni, hogy nem lesz különösebb. Ha ennyire bánt, az látszik...)Nem tudom, hogy bíztassalak, hogy tedd meg, a kezedet nem foghatom, de megkönnyebbülnél, bárhogy alakul is. Ez tuti! Sok erőt kívánok hozzá.
2008. nov. 17. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja, s az első válaszolód újra olvasva, azt tanácsolnám:Gondolkozz, mielőtt cselekszel! Nem hegyibeszéd! A feltétel nélküli bizalom, pedig hasonló csapdákat rejt...Hallgass a szívedre...
2008. nov. 17. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom mindenkinek !!!! Gondolkodom meg hogy a szemebe merek e nezni a "tanarnonek" es elmondani az igazat!!
2008. nov. 17. 19:03
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Arccal előre és viseld a következményeket!!!!

Hamar elmúlik a suli...és csak egy szép emlék lesz, amin kuncogni fogsz!

Kitartás!

Ja nekem ez a gondolat szokott segíteni, ha kilátástalannak látom a helyzetem:"Még sosem volt úgy, hogy ne lett volna valahogy!!!"

Pusz

2008. nov. 17. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Kösziii kösziii kösziii,ez nagyon jol esett!!!!!PUSZI!!!
2008. nov. 18. 21:49
 9/10 anonim válasza:

mostmár meg lehet nyugodni. =)

Év vége van.

2010. júl. 6. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
szerintem csináld azt hogy ráveszed a barátnődet hogy mondja el a szüleinek a jegyeket, mert előbb utóbb úgy is megtudják, és ha már elmondta akkor szöveg-javítózd ki és írják alá a barátnőd szülei. tudom hogy 4 éve volt de én ezt tettem volna
2012. szept. 24. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!