Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Elég sok rossz dolog történt...

Leiyla kérdése:

Elég sok rossz dolog történt velem. Ennek hála szorongó beteg lettem kényszerbetegséggel fóbiákkal?

Figyelt kérdés
De most úgy döntöttem új életet kezdek és elsőnek rendbe hozom magam és a környezetem.Ha van tiszta ruhám akár ki is mozdulhatok.De úgy érzem minden cserben hagy a porszívó elromlott a mosógép fedele nehezen nyitható.Nem rossz csak ilyenfajta de nekem már ez is bőven elég ahhoz hogy elmenjen a kedvem az egésztől legszívesebben kidobnám az ablakon ilyenkor úgy felidegesít.Úgy érzem akkor vagyok a legnyugottabb ha a kanapén fekszem de ez nem járható út.Segítsetek!Hogyan tudnék túljutni a kezdeti nehézségeken?Vagy egyáltalán mi van velem?
2019. nov. 30. 14:22
 1/3 anonim ***** válasza:
Kérj segítséget szakembertől, egyedül nem fog menni.
2019. nov. 30. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én azt tanácsolnám, hogy mozdulj ki ÉS KÖZBEN kezeltesd a kényszerbetegségedet is.
2019. nov. 30. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Pontosan milyen jellegű a kényszerbetegséged? Többször egymás után ellenőrizned kell dolgokat, vagy esetleg meg kell számolnod mindent? Pontosan ugyanúgy kell elrendezned a cipődet vagy mondjuk két tárgynak az asztalon mindig egyforma távolságra kell lenni az asztalt szélétől? Az első legfontosabb dolog, hogy ne legyél olyan sokat otthon, mosd ki szépen a ruhádat (elég egyszer kimosni, ugyanolyan tiszta lesz mintha többször kimosnád) és járj el sétálni, lehetőleg olyan helyre ahol más emberek között lehetsz. Legjobb ha munkát keresel, mert akkor nem csak nem leszel otthon, hanem még pénzed is lesz, nem beszélve arról, hogy emberek között is leszel. A másik ami beválhat, hogy szólj rá magadra, ha azt veszed észre valamit rendszeresen ismétlődve ugyanúgy kell csinálnod. Elvileg a szakszerű módszer az, hogy ezeket a dolgokat addig csináltatják veled meddig az idegeidre nem megy és magadtól abbahagyod, viszont amit leírtam (hogy szólj rá magadra ilyenkor) az is beválhat, legalábbis nekem bevált. Sok sikert, akarni kell és menni fog! Ne add fel, légy erős, meg tudod csinálni! Biztos vagyok benne...
2019. dec. 1. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!