Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan győzhető le/enyhíthető...

Hogyan győzhető le/enyhíthető az önbizalom hiány?

Figyelt kérdés
Elég régóta tart már ez, szeretném lezárni. Nem tudok lányok közelébe sem menni, leszólítani őket, rájuk nézni is alig mert elszégyellem magam. Beszélgettem egy sráccal itt és azt mondta hogy ha egyszer legyőzöm ezt és megpróbálok beszélni egy lánnyal akkor fokozatosan oldódni fog. Most elhatároztam hogy oké menni fog, ha legközelebb egy lány szemez velem vagy rám mosolyog akkor odamegyek hozzá és beszélgetni próbálok vele. Oké ez szép és jó de más téren is nehéz. Ha boltba hozzá kell szólnom a pultoshoz vagy ilyesmi előtte nagylevegő és úgy... Meg minden apróságban ez van. Lehetne ezt valamivel enyhíteni vagy a háziorvosomhoz forduljak ezzel szerintetek?
2020. febr. 3. 22:28
 1/6 anonim válasza:
84%
Pszichológussal
2020. febr. 3. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
87%
A háziorvos nem segít, csak pszichológus. A te problémád, komplexusaid súlyosabbak az átlagosnál, úgyhogy érdemes felkeresned egy szakembert.
2020. febr. 3. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
79%
Kellene neked egy szárnysegéd. Olyan aki bevezet egy két dologba,segít,tanácsot ad. Ha ilyen személy nincs,keress valaki olyan lányt aki kevésbé szexi,nem annyira dög! Kezdd "kicsiben" a csajozást"
2020. febr. 3. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Pszichológus akkor inkább? Azért gondoltam a háziorvosra mert ő tovább küldd valahova vagy felír valamit rá. Valeriana Relax-ot szedek de az semmi csak fáradtabb leszek. Pedig azt mondták hogy nyugtat és altatónak is jó de csak fáradtabb leszek.
2020. febr. 3. 23:03
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez az “önbizalom” mizéria egy óriási tévhit, egy nagy baromság. Egy olyan polc, amire szeretnek rá pakolni mindent, - pedig valójában nem is létezik!

NEM magadban, hanem azokban az emberekben nem tudsz bízni, akik körülötted vannak! Jól sejtem, ha egy nyitottabb, számodra szimpatikusabb környezetben lennél, akkor kevesebb problémád lenne ilyen téren?

Ha mérgező a környezeted, mindenbe kicsinyeskedően belekötnek, amit teszel, vagy levegőnek néznek, - ott kell hagyni, és új lehetőségek után nézni.

Pár éve még én is nagyon félénk voltam, - és ezt kizárólag egy hasonlóan mérgező közegnek köszönhettem. Bárkihez szóltam, állandóan azt éreztem, hogy “bocsánat, hogy élek...”.

Sokan sajnos leveszik a kamu-nyitottságot, a kamu-bátorságot is, ahogy imitálni próbálod az erősebb kiállású embereket, és foggal-körömmel próbálkoznak, hogy ők maradjanak felül a falkában. Tehát ilyen szempontból mindenféle bullshit “Hogyan legyek magabiztos?” könyvekben sem szabad bízni, mert aki a bunkó természete ellenére elég intelligens, azonnal rájön, hogy nem vagy valódi.

Viselkedj természetesen, NINCS okod félni attól, ha megkérdezel vagy vásárolsz valamit, - netán telefonon kell beszélnek egy idegennel (abban az időszakban ezek rémítettek meg a legjobban).

Ha valaki köcsög... - azt NE vedd magadra! Ezzel magát minősíti és nem téged. Nagyon sok megkeseredett, ostoba ember él a világban, aki nem való homo sapiensek közé. Ilyenkor tovább kell állni, magasról lesz*rni. Aki igazán számít és hozzád való, az szívesen fog segíteni neked.

Ne fuss olyan szekér után, amelyik nem vesz fel! Felesleges menet.

Mindig jöhet másik. 🙂

Ha valaki hozzád szól, viselkedj természetesen, ne félj, - a kiszemelted is csak egy ember. Engedd el magad, beszélgess, - jön minden magától, ha kölcsönösen érdeklődtök egymás iránt. Ugyanakkor nem kell mindent feltolni egy lapra. Ha semmilyen érdeklődést nem mutat irántad, nem kell zokon venni és mély depresszióba esni, csak leszűrni, hogy nem való hozzád. Gondolom, nincs szükséged egy személyválogató, nagyképű liba társaságára.

Ilyen egyszerű.

2020. febr. 5. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Továbbá a pszichológust sem ajánlom. Tinédzserként ott is jártam, de egy üres lufi volt, semmi több.

50.000 Ft-ért rajzoltatott velem pár képet (amit igazából kb. 5 féle módon el tudtam volna készíteni, az aktuális döntésemen múlt, hogy végül mi került a lapra, nem volt benne túl nagy logika), kitöltetett velem néhány egyáltalán nem célravezető tesztet, - aztán a végén kaptam egy diagnózist arról, hogy “normális” vagyok, de NEM kaptam semmilyen instrukciót azzal kapcsolatban, hogy hogyan legyek bátrabb, hogyan kerüljek közelebb a kortársaimhoz.

2020. febr. 5. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!