Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogy álltatok lábra a teljes...

Hogy álltatok lábra a teljes megsemmisülésből? Engem a "barátaim" évekkel ezeéőtt teljesen tönkretettek, de azóta sem tudtam újra kezdeni az életem.

Figyelt kérdés
Tudnátok tanácsokat adni?
2010. júl. 25. 17:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Pszichológus
2010. júl. 25. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

szard le és gyerünk tovább!


törekedj a boldogságra.


ennél többet csak akkor lehet mondani, ha tudnánk egyáltalán mi bajod...

2010. júl. 25. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Én 14 éves koromra annyira padlón voltam hogy kezeltetni kellett. De attól meg még rosszabb lett mert gyógyszerekkel akartak tömni, ahelyett hogy egy jó szót szóltak volna hozzám. Amikor bajban voltam, rajzoltam, dalokba, versekbe öntöttem azt a ragadós fekete posványt ami a fejemben volt.

Volt egy jó barátom aki azt mondta, ha hazajön, alapítunk egy bandát. Nem sokkal azután, hogy kijöttem a kórházból, közölte hogy én fogok énekelni de csak akkor ha talpra állok, van egy évem rá. Tudtam hogy össze kell szednem magam. Első gimiben lett egy barátnőm aki segített, ellenőrizte a gyógyszereimet és nem engedte hogy elhagyjam magam. Az év végére sokat javultam, nem lettem vidámabb de valahogy megkeményedtem, már nem tudtam sírni.

Aztán elkezdtem énekelni a bandában. A basszer, aki jó barátom, minden mozdulatomat figyelte, vasfegyelmet tartott. Tudta hogy az kell nekem. Meg hogy felelős legyek azért amit csinálok, hogy már nem vagyok egyedül. Hozzájuk tartoztam, együtt álltunk és buktunk, bármi történt is. Így jöttem rendbe.


Tanácsot adni nehéz dolog, pláne ilyen helyzetben, hiszen hogy mit csináltak veled, mit törtek össze odabent, azt csak te tudhatod, vagy még te sem. Mindenesetre próbálj valami elfoglaltságot, hobbit keresni, ahol sikerélményeid lesznek, ahol bizonyíthatsz magadnak hogy igen, te is értékes vagy. Mert ilyenkor erről szoktunk elfeledkezni. Újrakezdeni az életedet nem tudod mert ami történt az beléd égett, nem lehet kitörölni, része az életednek. Változtatott rajtad és ez a változás is te vagy, és része annak is aki leszel.

Ennek függvényében próbálj valami szépet találni a környezetedben, magadban, ne engedd magad unatkozni mert olyankor süllyed vissza az ember.

Sok szerencsét neked!

(Ha szeretnéd, privátban elmondhatod bővebben a történetedet.)


Meriëlle

2010. júl. 25. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Nekem nem 1 legjobb barátnőm volt, hanem 6. Ez néha nehéz volt, de nagyon jól kijöttünk egymással. 6an együtt voltunk egy egész. Vagyis én azt hittem, de ketten kezdtek féltékenyek lenni négyünkre, hogy mi nagyobbra növünk mint ők. Volt egy buli ahova nem hívták el őket, egy óriási buli. És szép pletykákat kezdtek el mindenfele terjeszteni. Így vége lett a nyerőhatosnak. Hárman egy másik baráti társaságba kerültünk de fél év után, amikor azt hittem, hogy megtaláltam az ÉLETEM. Minden olyan kerek volt.

Az anyám kezdett helyre rázódni (váltak), egészséges a család, volt barátom, sok szerető haverom, minden a legjobb volt.

De szeptember első hetében mindevvel szembesülnöm kellett: A nagy nagy barátaim mind ott hagytak, senkim nem maradt, meghalt az egyik rokonom, évekig nem látott faterom vissza könyörögte magát anyámhoz, új iskolába kerültem, dobott a pasim. Egy hét alatt.


Az új iskolában senkivel nem tudtam össze barátkozni 3 év alatt, csak "haverjaim" vannak, mert annyira mások mint mi voltunk. Az apámmal most kezdek megbarátkozni, a gyászt már nem is érzem, de a barátaim nagyon hiányoznak!

Most már érzem az új életem, hogy van, érzem, hogy már én is létezek újra. De ahogy érzem, hogy kezd minden rendbe lenni, amikor jól vagyok mindig jön valaki vagy valami a múltból aki/ami mindent felzaklat és tönkre tesz.

4,5 hónapot boldog voltam, de most megint már napok óta jönnek a gyomoridegek minden nap, rég nem látott ismerősök felbukkanása... Nem akarok vissza zuhanni.

Felejteni akarok és újra egyenesen állni. És utána tovább lépni, mert addig nem fogok tudni.

2010. júl. 25. 18:47
 5/15 A kérdező kommentje:

Kedves Meriëlle,

Nagyon sok mindenben magamra ismertem, egész októberben nem voltam iskolában, mert csak a wc-re és onnan vissza az ágyba voltam képes és hajlandó eljutni. Amikor újra iskolába kellett mennem az ajtó előtt össze estem.

Engem sosem kezeltek gyógyszerrel, mivel nem vagyok hajlandó ilyen mocskokat szedni.

Amikor ugye minden megváltozott én is 360°-os változáson mentem keresztül amit utáltam, teljesen saját magam ellentéte lettem.

De ezeknek már vége 2 év kellett, hogy ezeket megszokjam, már úgymondd jól vagyok.

Sőt nem panaszkodom.. Csak akármit meglátok ami a múltból van akkor az összetör morzsákká zúz.

Ismét barátokat akarok, akikért tűzbe mennék és felelőtlen szeretnék lenni. Barátot is szeretnék..

2010. júl. 25. 18:57
 6/15 anonim ***** válasza:
Elsősorban azt kell tudatosítanod magadban, hogy a múlt az múlt, már nincs. Viszont megtörtént, (és minden bizonnyal okkal történt) amin már nem tudsz változtatni. Próbáld lezárni az életednek ezt a szakaszát, de ne úgy mintha soha nem is létezett volna. Inkább így: igen, megtörtént, de én már más életet élek, amit most teszek az már az új, az már egy másik szakaszhoz tartozik. Mintha egy drótkerítés lenne közted és az elmúlt dolgok között. A dróton át látod ugyan a múltad darabkáit de tudod hogy az már a drót túloldalán van, neked csak erre az oldalra kell koncentrálnod, ami előtted van.
2010. júl. 25. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Raven.. Igazad van, ez egy jó ötlet! :)
2010. júl. 25. 20:01
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Én is így csináltam, ha megláttam egy volt osztálytársamat mindig odaképzeltem a drótot...volt hogy a nyakára is ráképzeltem a drótot de ha jól esett =) (elvégre képzelni szabad)...
2010. júl. 25. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Ezt lájkolom. :D Ez miért nem jutott soha eszembe? Ahogy megláttam őket mindig csak vissza estem a múltba, és hogy milyen jó is volt akkor az életem.. Sajnáltattam saját magamat.. Szügesdrót.. Ez tetszik..


És hogyan tudnék újra barátokat szerezni? Mert az a baj, akikkel most vagyok társaságba vagyis lennék ha elmennék velük bárhova is. Ők olyan gyerekesek, minden hülyeséget csinálnak de mégis majd bepisilnek a nevetéstől.. Én meg csak állok köztük mint 1 fa szent és kész.

2010. júl. 25. 22:45
 10/15 anonim ***** válasza:
engem is tönkre tettek,de nem foglalkozom velük,az életem kezd egyenesbe jönni
2010. júl. 26. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!