Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » A nem tudom miért nem jó válasz?

A nem tudom miért nem jó válasz?

Figyelt kérdés
Régen nem mertem mondani, most meg már mindenre ezt dùdolom.
2020. ápr. 28. 08:07
 1/4 anonim ***** válasza:

Lehet azért, mert alibi-válasz. Jóval egyszerűbb mindenre rávágni hogy nem tudod, mint hogy össze kellene szedni a gondolataid és érvelni valami mellett. A "nem tudom" sokszor egy kibúvó, hogy ne kelljen válaszolni, ne kelljen valamit megcsinálni, valamiért felelősséget vállalni, hiszen ha nem tudsz valamit akkor békén hagynak vele és megszabadultál attól.


A fenti szöveghez képest én is ha csak annyit írtam volna, hogy "nem tudom", akkor most te kaptál is volna választ, közben egy nagy semmi lett volna az eredménye.

2020. ápr. 28. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
De ha egyszer tényleg nem tudom?
2020. ápr. 28. 08:54
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem tudom.
2020. ápr. 28. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Más, amikor őszintén nem tudsz valamit, és más az, ha valamivel nem akarsz foglalkozni, mégis mindkettőre a "nem tudom" legtöbbször a válasz. Míg az első esetben feltételzhető, hogy azért szeretnéd megtudni a választ, addig a második esetben csak lerázod magadról a terhet, a felelősséget a válaszodért.
2020. ápr. 28. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!