Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tudok tenni az ellen hogy...

Mit tudok tenni az ellen hogy elfogadjam magam hogy kinézek?

Figyelt kérdés
eléggé el vagyok keseredve mostanában...csúnyának látom magam miközbe anyuék szerint széo arcom van...de nem tudom elfogadni...

2020. máj. 22. 18:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Mutass egy képet magadról! Privátban is jó lesz. Legalább látjuk mivel állunk szemben.
2020. máj. 23. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
55%

Első válaszoló, nem értelek. Esküszöm.

Szerinted az segít rajta ha egy random embernek (akinek remélem nincsennek rossz szándékai) elküld egy képet a szerencsétlen kérdező az arcáról, és azt válaszolod neki, hogy "szép vagy"?!?

Ezzel szerinted jutunk előre valamivel? Azt hiszed neked el fogja hinni, hogy szép, ha már a szülei véleményére se ad?!? 😓 Agyhalottakkal vagyok körülvéve.


Kedves kérdező!

Találd meg magadban azokat a dolgokat, amik tetszenek neked. Pl. Hogy kedves vagy, vagy hogy nem görbe az orrod (ha viszont görbe, akkor pl. azt, hogy egyáltalán van orrod :D nem úgy mint Jacksonnak)

El kell fogadnod, hogy így nézel ki, és akármilyen nagy fájdalom ez neked, ezen nem tudsz és NEM ÉRDEMES változtatni. :) Szeresd magadban, hogy természetes vagy, azt hogy (ha lány vagy) nincs rajtad 20 kg smink+ póthaj.

A SZÉPSÉG RELATÍV! Ez mindig jusson eszedbe, és hidd el, láttam már olyan modelleket, akiknek nem volt "szép" arcuk. (Ettől függetlenül valakinek BIZTOS, hogy tetszettek)

Csak el kell hinned magadról, hogy szép vagy :) és ne a szüleid miatt gondold magadat szépnek, hanem azért, mert megláttad magadban a szépséget 😌

SENKI SE TÖKÉLETES és sose mérd magad másokhoz, persze jó mozgatórugó lehet, de csak egy egészséges szintig :)

Egyedi vagy, belőled csak egy van :) és soha nem is lesz több.

Legyen tudomásod a hibáidról, mert ez tehet jobb emberré, viszont sose azokra reflektálj, mert akkor semmivel se leszel különb azoknál, akik tökéletesnek hiszik magukat.

Remélem tudtam segíteni ♥️☺️

2020. máj. 23. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

köszönöm 2.ik nagyon jól estek a szavaid

1.nek PEDIG ROHADTUL FELEJTSD EL HOGY KÉPET KÜLDÖK

2020. máj. 23. 10:49
 4/13 anonim ***** válasza:
51%

Te vagy az agyhalott te barom! Teljesen más ha Zámbó Árpi nak kell tanácsot adni önelfogadásból mintha mondjuk Gallusz Nikinek, mert van érdekes eltérő és ronda arc is a realitás pedig nagyon fontos. A rút kiskacsa meséjének tanulsága hogy a tévhitek félrevisznek és ellehetetlenítik a megoldást. Esztétika témakörébe tartozó kérdéshez nem árt ha mellékelt kép is van. Szóval mielőtt ideböfögsz valami személyeskedőt nem ártana gondolkodni!...


Ha a "szépség relatív, fogadd el magad" féle közhely működne, akkor nem lenne itt ez a kérdés sem...

2020. máj. 23. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Ja és kérdező: Nekem nem fáj ha nem mutatsz képet. Nem én kértem segítséget. Oldd meg akkor ahogy érzed!..
2020. máj. 23. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Ne hisztizz kedves fogalmam sincs már hányadik (legyél az egyszerűség kedvéért első)

Túl gondolod, mert neked is más szép! Lehet neked a kérdező arca pont "vonzó" lenne számodra, de lehet az xy embernek már nem, és ez NEM azért van, mert a kérdező csúnya, hanem mert A SZÉPSÉG TÉNYLEG RELATÍV ;)

2020. máj. 23. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
nem itt kell veszekedni kedves 4.ik
2020. máj. 23. 23:42
 8/13 anonim ***** válasza:
Ha próbálkozol önmagad elfogadásával az is egyfajta elutasítás, letagadás. Nem próbálkozni kell, hanem egyszerűen csak nem törődni vele.
2020. máj. 24. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
"neked is más szép" Viszont létezik olyan hogy eloszlás görbe. Ez egy olyan grafikon mint egy domb aminek az alja enyhébben lejt. A szélei a szélsőértékek. Középen van az optimum pont. Így már ismerős? Az eloszlásgörbe jelen esetünkben azt mondja hogy mindenkinek más a szép de a nagy többségnek a szépség magától értetődő. Vagyis kimondható valamire hogy szép vagy nem szép az alapján hogy kevesen vagy sokan gondolják azt szépnek. A virágok szépek a naplemente szép a romhalmaz nem szép se a kutaszar nagy általánosságban. Pl a kiskutyák aranyosak De biztos van egy félmaréknyi olyan ember akik rühellik őket és szerintük ocsmányak... Az oktatási rendszer egyik csődje az hogy nem tanítják meg ha valós gondolkodást. Sokaknak az 5,99 az nem 6 és valóban nincs meg 6 viszont lényegében az is 6. Attól hogy mindenkinek más az szép még a nagy többségnek majdnem ugyanazt jelenti.
2020. máj. 28. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

én sejtem mi lehet a bajod kérdező, az ami mostanában a legtöbb nőnek.

összehasonlítod magad a többi instás meg facebookos nővel illetve emellet még lehet az is, hogy mások elvették az önbizalmat (nekem pl a kolléganőim vették el teljesen már az önbizalmam...)

Ami nekem ilyenkor segít instagram vs valóság cikkek pl.:

[link]

Ilyesmiket nézegess és akkor rá fogsz jönni, hogy te is gyönyörű vagy és senki sem olyan tökéletes , mint ahogy azt te elképzeled.

Illetve pszichológus kellene..nekem is kellene..sokunknak kellene...:D

2020. jún. 8. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!