Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért vagyok képtelen minden...

Miért vagyok képtelen minden nemü érzelemre?

Figyelt kérdés
Évek óta képtelen vagyok szeretni a körülöttem lévőket, inkább kötődök hozzájuk. A mamám és a nővérem volt a legfontosabb személyek számomra, de egy idő után érzéketlenné váltam. Hosszú hosszú ideig nem volt párom, mert egyszerűen nem akartam. Végül rámtalált a világ legédesebb és legodaadobb embere, akivel valaha csat találkozhattam. Nem olyan mint a többi bunkó ember, aki csak feltételeket szabva önös érdekekből van veled. Az elején úgy hittem végre szerelmes lehetek. Egy hónap múlva, sokat veszekedtem vele, mert kiállhatatlan természetem van, ami születésem óta velen van, nem csak a betegségeim miatt (depresszió stb...) három hónapnál tartunk, ő kitartóan és töretlenül mellettem maradt, úgy ahogy még néhány családtagom sem tette. De én nem szeretem, még szerelmes sem vagyok, valamennyire kedvelem, ennyi az egész. Pedig annyira megérdemelné! Jobban mint bárki más akit valaha ismertem.Ezt nagyon megbecsülöm, és sosem fogom elfelejteni. Vajon változni fognak az érzelmeim? Vagy soha többé nem fogok szeretni senkit? Ez egy átmeneti állapot amit a lelki gondok vonzottak be?

2020. jún. 16. 20:39
 1/3 anonim ***** válasza:

Talán át kéne élned azt hogy elveszted azt akit szeretsz, akár csak gondolati szinten is.

Szerintem te inkább magad előtt nem mersz őszinte lenni. Saját magad áltatod holott belül képes vagy szeretni csak tagadod mert fiatalon az érzelmek felvállalása ciki és összezavar és emiatt a tagadás egyszerűbb.

Az olyan filmek pl mint a Távkapcs bennem erősítették az érzelmek felismerését és elfogadását.

2020. jún. 17. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Bocsika, de arra, aki veszekszik, nem igaz, hogy képtelen bármi nemű érzelemre. A kérdésed ennélfogva nem igaz.
2020. jún. 20. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Második

A minden nemü érzelembe a szeretetet értettem. Egy szóval sem említettem azt, hogy dühöt vagy épp szomorúságot nem érzek. Egyszerűen csak képtelen vagyok a szeretetre. Ezt szeretném kiküszöbölni.

2020. jún. 25. 22:37

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!