Velem van a gond?

Figyelt kérdés

Igazából arról van szó, hogy minden ember semmibevesz, leszar.

A barátaim is akkor keresnek, mikor szükségük van valamire.

Az a gond hogy mindenkivel túl kedves vagyok, és ezt sokan kihasználják.

Úgy gondolom magamon kell változtatnom, és kitiltani azokat az embereket az életemből akik csak lehúznak.

A barátaim folyton kibeszélnek, és ezt magam is jól tudom csak én nem lépek.

Szóval hogy legyek talpraesettebb, magabiztos, és hogy ne érdekeljen mások véleménye.

Az a baj túl csendes vagyok, a saját dolgaimmal foglalkózom, nem vagyok az a pletykálos típus mind a barátnőim.

Hogy változtassak ezen...?

Kérlek írjon aki volt vagy van hasonló helyzetben, mert így nem érzem jól magam, olyan szerencsétlenek érzem magam, egyszerűen nem tudok kibontakozni.

17/l



2020. jún. 18. 13:49
 1/4 anonim válasza:
100%
Szia én is sokszor úgy érzem hogy semmibe vesznek és senkinek sem vagyok fontos. Persze nekem a barátaim nem ilyenek de még is sokszor úgy érzem nem vagyok fontos nekik de tudom hogy ez csak is az én hülyeségem. Azt is jól tudom hogy nekem kell változtatni mivel alapból is önbizalom hiányos vagyok és eléggé sok dolgot komolyan veszek amit nem kéne. Pont én is magabiztosabb és bátrabb akarok lenni. Nem akarom hogy másokon múljon a boldogságom. Persze ha van kedved szívesen beszélgethetünk.De van legalább egy olyan barátod akiben feltétel nélkül megbízol? Szerintem idő mire ezen tudsz változtatni de szerintem érdemes belevágni. Szerintem próbálj az elején kis apró dolgokat csinálni amiből tudsz meríteni egy kis önbizalmat. Aztán az a sok kicsi dolog összeadódik és egyre több lesz. Talán mondjuk kezdhetnéd azzal hogy igen is oda állsz a barátnőid elé és kimered mondani amit gondolsz és megkérdezed őket mivel érdemelted ki ezt. Remélem valamennyit segíthettem.
2020. jún. 18. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
77%

"Igazából arról van szó, hogy minden ember semmibe vesz, leszar."


Egyszerűen ne foglalkozz velük.


"A barátaim is akkor keresnek, mikor szükségük van valamire."


Mert nem IGAZI barátok.


"Az a gond hogy mindenkivel túl kedves vagyok, és ezt sokan kihasználják."


Igen, ez velem is elő szokott fordulni. Benne van a pakliban. Tudni kell nemet mondani, illetve ezt megtanulni.


"Úgy gondolom magamon kell változtatnom, és kitiltani azokat az embereket az életemből akik csak lehúznak."


Jól gondolod.


"A barátaim folyton kibeszélnek, és ezt magam is jól tudom csak én nem lépek."


Mint említettem, az ilyenek NEM barátok, mivel azok nem beszélnek ki!

Hát ha rajtad múlik ez a lépés, akkor tedd meg.


"Szóval hogy legyek talpraesettebb, magabiztos, és hogy ne érdekeljen mások véleménye."


Változtass. Akár úgy, hogy motivációs videókat keresel a témáról a YouTube-on... kezdetnek nem rossz.


"Az a baj túl csendes vagyok, a saját dolgaimmal foglalkozom, nem vagyok az a pletykálós típus mind a barátnőim."


Nincs semmi baj a csendességgel, meg a magadnak valósággal. Attól nem leszel sem szebb, sem jobb, sem több, ha másokat kibeszélnél, kipletykálnál. Mint említettem volt: rosszul választottad meg a baráti körödet.


Én is voltam, vagyok a "cipődben", de idősebben már másképp viszonyul az ember a dolgokhoz.

2020. jún. 18. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Avramlatoscát szoktam nézni😍😍
2020. jún. 18. 14:50
 4/4 anonim ***** válasza:

Sokan vannak így kicsi az önbecsülésük ami nekem segített aszerint éltem oda figyeltem rá és be vált el küldöm neked is: Optimizmus 10 pontja!

1 Jó szokásokat fogok kialakítani és ezek rabja leszek!2 Szívemben szeretettel köszöntöm a napot !3 Rendületlenül kitartok míg a sikert el nem érem!4 A természet legnagyobb csodája vagyok!5 Ma úgy fogok élni ,mintha ez lenne az utolsó napom !6 Ma úrrá leszek az érzelmeimen!7 Nevetni fogok a világra8 Ma megszázszorozom értékeimet9 Most fogok cselekedni10 imáimban útmutatást kérek

2020. jún. 20. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!