Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit csináljak a szerencsejáték...

Mit csináljak a szerencsejáték függőség ellen?

Figyelt kérdés

28 éves vagyok, anyámnál élek. 5 éve nem volt barátnőm. Nem dohányzok, nem iszok, igazából nem költök soha semmire, szokta kérdezni anyukám ha éppen nincs pénzem hogy miért vagyok szomorú és hogy mire kell, mindig mondom hogy egy saját házat szeretnék venni, de nem hitelből. Ilyenek, hogy pl egy üveg cola nem öröm ez semmi. Jobban keresek mint az átlag, mégis azt mondom, hogy ez kb a nulla, aki ez alatt van az meg minusz. Tavaly fele ennyi kerestem mégis semmivel nem lett jobb.


Januárban elbuktam az összes addigi spórolt pénzemet 1 millió forintot. Néhány hónapig nem is dolgoztam, de anyukám mindig csak 30-40 ezer forintot kér, sokszor már úgy kell ráordítani hogy fogadja már el tőlem.


Egyébként tényleg nincs sose olyan semmi ami SOS-ben kell, nem vagyok egy ilyen shoppingolós kis köcsög. Focizok hobbiszinten, egy időben azért kaptam pénzt is. PC játékok, szintén egyszeri befektetés, szeretek olvasni egy könyvvel sokáig elvagyok. És néha jön ez a hülye gondolat, hogy hogyan kéne meggazdagodni látok valami focimeccset és simán elbukom a pénzt. Veszek 10.000 ért, aztán bukok na akkor 20.000 aztán bukok megint, utána 50.000 és ez egy ilyen délután alatt. Aztán másnap simán megyek dolgozni, nem akarok betörni vagy semmi ilyesmi.


Viszont eltelik mondjuk 6 hónap (mert nem napi szinten történik ez velem). Összegyűlik egy kis pénz és akkor eljátszom. És az a legrosszabb, hogy ha már sokat buktam direkt elbukok mindent. Úgy voltam vele tegnap is hogy maradt 16 ezer forintom ez már semmi, feltettem az egészet, vesszen az egész. Aztán ilyenkor elhatározom, hogy na majd fizetéskor jövő hónapban tiszta lappal nyitok és nem játszok többet. Aztán X ideig tartom, és aztán megtörik, vannak pl ezek a sporthírek beleolvasok na mondom ez TUTI, a 2018-as VB előtt jól tartottam aztán visszaestem a fosba.


Pszichológus nem érdekel, valami saját megoldás kell. Amikor volt a korona vírus vagy amikor munkanélküli voltam ilyen szempontból sokkal boldogabb voltam, beültem a gép elé és elvoltam. Focinál szintén akkor mindent kizárok.



2020. jún. 19. 15:49
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%

KEress magadnak HELYETTE valami pozitív függőséget.

Pl. futás, bicajozás, más sport...

2020. jún. 19. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de nem élek vele, nekem ezek stresszt okoznak. Utálom a sportot amúgy a foci nálam nem sport, hanem életérzés kikapcsolódás. Ha abbahagyom akkor Esport. Futni szoktam edzés jelleggel, bicajozni meg a munkába. De minden nap sportolok valamit. Attól függetlenül mindig marad legalább 5 szabad percem (mert 5 perce mindenkinek van az életben) és annyi idő alatt is megőrülök. Ha mindent elintézek egy nap éjfélig, nem alszok akkor hanem csak belenézek a kínálatba, ha hajnal 2 kor érek haza akkor is, ha napokig nem alszok, akkor alvás után. Ez nem így megy, hogy almát veszel a boltban vagy banánt. Hanem veszel almát vagy banánt és veszel mellé még egy doboz cigit (ez azt hiszem egy találó metafora).
2020. jún. 19. 16:07
 3/28 A kérdező kommentje:

Ja és a lényeg, hogy nem a fogadás a függőség, hanem a PÉNZ. Utálom a játékot, a meccseket sem nézem. Lehetne itt rulettet is írni vagy kaparóst is helyette tökmindegy. Nem szerencsejáték függőség, hanem ÁLOM függőség vagy GAZDAGODÁS függőség. Nem érdekel a meccs, meg az adrenalin sem, a felvágás sem, hogy haha eltaláltam 10 meccset. Egyedül a bankszámlámon lévő ÁLOM nyeremény miatt csinálom.


Ha lenne valami olyan melóm ami monduk órabérben 5.000 Ft-ot fizet, akkor én 24 ből 20 órát dolgoznék. Annyira motivál a pénz. Amikor nincs egy forintom sem annyit dolgozok mint egy barom. Amikor van akkor meg a pénzt is akarom dolgoztatni, hogy forogjon termelje a többit. Ezért is utálom ha csak ott van a szekrényben vagy a számlán.

2020. jún. 19. 16:11
 4/28 anonim ***** válasza:
100%

Azért ez elég furcsa, hogy a megoldást jelentő szakembert, a pszichológust elutasítod, és idegen emberektől várod a megoldást...

Sezrinted egy Gipsz Jakab autószerelő, vagy Kovács Manci teszkópénztáros majd jobban tudja a bajodat orvosolni?

2020. jún. 19. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
Egyszer rávettem magamat, hogy megyek. Megvolt az időpont erre felhív hogy a korona vírus maitt sztorno. Most meg nincs időm nekem ilyenekre mivel a rendelés munkaidővel egybe esik. Ilyen miatt meg nem maradhatok ki, mert ha kiderül még el is küldenének a végén a munkahelyről. Nekem ott és akkor kellett volna hogy segítsen a pszichologus 2020. márciusában, nemet mondott akkor én is nemet mondok neki.
2020. jún. 19. 16:28
 6/28 anonim válasza:
100%
Van online "rendelés" is. Nem kell bemenned semmilyen rendelőbe, főleg nem a mostani helyzetben. Mindenképp fordulj orvoshoz, ezt csak ő tudja megbeszélni veled.
2020. jún. 19. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%
5; akkor nem akarod igazán a kilábalást! Első ilyen próbálkozás után feladod, akkor érleld még magadban a döntést, h valóban ki akarsz-e szabadulni ebből a rabságból!
2020. jún. 19. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim válasza:
100%
Amúgy meg ha azt akarod, hogy "dolgozzon a pénz" akkor be kéne fektetni valamibe (részvény, akármi). Mondjuk azt az 1 millió forintot amit írtál hogy bebuktál, azt szépen be tudtad volna fektetni részvényekbe azt egy pár év alatt egész szépen fialt volna.
2020. jún. 19. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 mindentudó99 ***** válasza:
93%
Elég lenne felfogni hogy sportfogadással hosszútávon csak veszíthetsz. Akkor meg minek játszani? Vagy játsz úgy hogy rá szánsz egy bizonyos összeget havonta és kész 5-10 ezer pl. Ha elbukod abban a hónapban nem játszol. Néha én is szoktam felutalni sportfogadó oldalra. De vagy 8 hónapja nem. Van meg hogy 4 hónapig egymás után. De max havi 5 ezret. Bár annak sincs értelme. Vannak ilyen legendák hogy egyesek ebből élnek de nem kell bedőlni ennek. Inkább kezdj el horgászni. Na arra is lehet költeni de ott legalább nem az ablakon dobod ki a pénzt. És élmény is van.
2020. jún. 19. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
77%

Mintha magamat olvasnám, nálam ugyanez van, én elbuktam vagy 4milliót, ami vissza is jött, csak aztán meg a dupláját, így egy kisebb lakás ára már benne van.


A helyzetem hasonló a tiedhez, tényleg mintha magamat olvastam volna.

Sokat dolgozom, közepesen keresek, de uszkve 10év alatt ugyanott tartok, sehol.


Most azt próbálom, hogy 1,54-es asztalteniszekre -tétemelésekkel.

Aki meg írja, hogy horgásszon helyette meg mit tudom én mit csináljon, az nem érti az egészet, a szakember is ez a kategória.


Ez egy életérzés, ami semmi más nem pótol, mivel olyan adrenalin löketet ad, izgalom a feltett vagyonért, az eseményt én sem nézem, nem köt le.

2020. jún. 19. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!