Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan fogadjam el hogy egy...

Hogyan fogadjam el hogy egy evolúciós selejt vagyok?

Figyelt kérdés
öngyilkos nem tudok lenni és már évek óta egyedül vagyok. Valójában mindig is egyedül voltam csak nem vettem észre.

2020. jún. 22. 19:16
 1/7 anonim ***** válasza:
Bővebben?
2020. jún. 23. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
46%
Nincs olyan, hogy evolúciós selejt. Mindenki olyan adottsagokkal születik amire szüksége van ahhoz hogy teljesítse erre az életre szóló feladatát. A nagy kaland, az, ki kell találni, mire születtél. A lelked örök és halhatatlan, valamiért most ezt a testet választotta.
2020. jún. 24. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Ozmium42 ***** válasza:
84%

Általában hisztiző tizenévesek szembesülnek ezzel a kérdéssel, amikor nem megy nekik a csajozás/pasizás, és/vagy nem találják, miben tehetségesek. Emberként szerencsés helyzetben vagy az állatvilághoz képest: az evolúciós adottságaid csak egy kezdő szett, nem determinálnak semmilyen sorsra. Míg az élővilág zöme megmásíthatatlanul követi a genetikai programját, az ember (és még néhány fejlettebb gerinces) rendelkezik némi rugalmassággal, de az ember a legtöbbel, és ez lehetőségek tárházát nyújtja. Ráadásul a történelmi helyzet is szerencsés a korábbi korokhoz képest: nagy a szabadság, van lehetőség a társadalmi mobilitásra, bonyolult és sokszínű a társadalom. Szóval ha nem jön be az élet a jelenlegi helyzetedben, sok dolgon változtathatsz.


Továbbá segíthet a feldolgozásban az a tény is, hogy az "evolúciós zsákutca" fogalmát nem depressziós személyekre találták ki, hanem fajokra, olyan fajokra, akik túlzottan specializálódtak egy adott környezethez, egy adott zsákmány megszerzésére, és ezért ha változik a helyzet, akkor nem tudnak alkalmazkodni az új körülményekhez, és ezért kihalnak.

2020. jún. 24. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Tom Benko ***** válasza:
Sehogy. Légy türelemmel. (Kis támpont: van olyan haverom, aki 40 évesen még keresi az igazit. Illetve keresi azt a nőt, aki legalább egy éjszakáig mellette marad.)
2020. jún. 24. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Én a túlélésre értettem. Nem a szaporodásra.
2020. jún. 25. 08:35
 6/7 anonim ***** válasza:
39%
Egy cím és 3-4 mondat... Mindez anélkül hogy valójában kifejtetted volna a problémádat... Mégis mit vársz ezek után? Süllyedj csak bele az önsajnálatba, úgy látom elég kényelmes a szmötyiben üldögélni ha meleg....
2020. jún. 25. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hát nem értem, de a türelem rózsát terem ! Ezt figyelembe kell venni, mielőtt döntenél erről.arról !
2021. jan. 13. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!