Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Tudnátok pár tippet mondani,...

Tudnátok pár tippet mondani, hogy iskolaidőben hogyan osszam be jobban az időmet?

Figyelt kérdés

Szóval... Sulikezdéskor a tervek szerint egy KRESZ vizsgát és a vezetést kell betervezni, suli mellett, Októberben 2 érettségit fogok csinálni(ha engedik a telibevert vírustól), és mindkettőre kell még szóbelire is tanulni + fakultációra is fogok járni meg különtanárhoz. Jelen pillanatban ez valahogy úgy néz ki, hogy 6:00-kor kelek, ha van faktom 16:00-ig és azutánra sikerül csak időpontot megbeszélni a vezetésre, akkor olyan 6 felé érek haza(ha egy órát vezeték). Ezután még pici pihi, tanulás másnapra meg érettségire, szóval a tanulás kb.8-ra van meg. Ez így jól hangzik de sajnos az ilyen elképzeléseim nem jönnek be, így 9-et mondanék, mire mindennel végzek.

Nyílván vannak mások, akiknek egy napirendje sokkal kaotikusabb, de nekem még nem volt ilyen, hogy azon kell gondolkozzak, hogy hogyan osszam be azt az időmet, ami csak arra kell, hogy a szükséges dolgaimat megcsináljam.

Szóval ebben kéne segíteni, hogy van e valami olyan trükk, ami segít abban, hogy jobb legyen az időbeosztás vagy akár olyan is, ami segít abban, hogy mindenre tudjak koncentrálni és így talán könnyebben mennének a dolgok.


Na, hát kb. ennyi. Lehet picit túlgondolom és nem lesz az olyan vészes, attól függetlenül minden vélemény érdekel. :)


2020. júl. 15. 23:20
 1/2 anonim ***** válasza:
90%

Ez nem egyszerű.

A gond az, hogy gyakorlatilag nem te osztod be az idődet, hiszen csak azzal rendelkezel igazán, ami 18 óra után van.


Én az energiaszintre koncentrálnék. Arra, hogy eleget aludjak (kiemelten fontos, különben hullafáradt leszel estére), és arra, hogy amikor lehet napközben pihenni, kihasználjam az alkalmat.

2020. júl. 16. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Én tavaly nyáron csináltam a KRESZt és így nem vett el időt a suli miatti dolgokból. Szerintem nagyon nagy falat lesz ez így, ahogy leírtad. A KRESZ tanfolyam minimum 3 hét. A vezetés meg napi 1-1 órával nagyon necces. Ha egyszerre csak ilyen keveset vezetsz, akkor sokkal több időbe fog kerülni mire felkészülsz a forgalmi vizsgára. A kötelező 30 óra általában nem szokott elég lenni a sikeres vizsgához, inkább 40-50 óra között van. Úgy, hogyha minden nap mész vezetni akkor is 3-4 hónap lesz a vezetés, mert biztos lesz olyan, hogy te vagy az oktatód nem fog ráérni.


Én azt javaslom neked, hogy ha minél hamarabb szeretnél jogsit, kezd el a KRESZ tanfolyamot még júliusban! Így augusztus közepére meglesz a KRESZ vizsga és még a nyáron elkezdhetsz vezetni!

2020. júl. 17. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!