Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Telefonozásról való leszokás?

Telefonozásról való leszokás?

Figyelt kérdés
húsz éves egyetemista lány vagyok, mellette dolgozom. másodéves vagyok, kb akkor eszméltem rá, hogy túl sokat nyomkodom a telefonom, amikor elkezdtem egyetemre járni. ehhez az is hozzátartozik, hogy kapásból két olyan lánnyal barátkoztam össze, akik a telefonjukon élnek. amikor erre rájöttem, elkezdtem leépíteni a mobilhasználatomat, de rengetegszer belebuktam a dologba, sokszor nem is érdekelt, hogy túl sokat van a kezemben. az utóbbi időben suliban és a munkahelyen tudatosan vissza tudtam szorítani a használatát, pl nem vettem elő előadásokon/gyakorlatokon, csak szünetekben, munkahelyen is csak ebédszünetben, ha itthon voltam, kitaláltam egy időintervallumot, amíg nem vettem elő és ezt tartottam, ha barátokkal voltam, egyáltalán nem vettem elő. ez úgy nagyjából nehézségek nélkül ment, de mostanában kényszeresen telefonozok. hozzátartozik, hogy nagyon ingatag lett a diákmunkám és emiatt szétstresszelem magam, meg úgy alapjáraton sz.rul vagyok lelkileg és azzal vezetem le, hogy telefonozok. instán már napi átlagban egy órát töltöttem, facebookon szintén. egy hete elkezdtem megint tudatosan leépíteni, le is csökkentettem átlag napi 15 percre mindkét appot, de nagyon rosszul vagyok nélkülük. elkezdtem hasznosan eltölteni az időt a telefonomon, híreket, érdekességeket olvasok, ez valamelyest kitölti az űrt, de a másik probléma a messenger. ha nem vagyok fent órákig, kb végig az az érzésem, hogy lemaradok valamiről, meg hogy hú mennyi üzenetem lesz, aztán ha nem jön annyi, amennyire gondoltam, nagyon csalódott leszek. (hozzátartozik, hogy az 5 emberből, akikkel szinte folyamatosan beszélek, 3 dolgozik mindennap, egyikük folyamatosan barátokkal van, így ritkán ír vissza, de közben instára amúgy posztolgat, de ez most lényegtelen és egy van, aki kb bármikor visszaír, így nem várok hű de sok üzenetet). szóval rájöttem már, hogy ez kényszeres, beteges, borzasztó hatással van az életemre és az önbecsülésemre, de egyszerűen nem tudom, mit tehetnék. ha telefonozom, rosszul érzem magam, ha nem, akkor is. már állítottam be időkorlátot is az appokon, de nem segít. ha valaki tudna valami tippet adni, ami neki segített, nagyon hálás lennék. (a kimozdulás most egy hétig kb nem megoldható, más tevékenység, pl olvasás vagy sorozatozás közben is csak arra gondolok, hogy a fejezet/rész végén megnézem az értesítéseimet).

2020. aug. 4. 18:53
 1/3 anonim ***** válasza:

Azt javasolnám, hogy próbáld meg a való élet jó oldalait keresni, például egy új hobbival, több kommunikációval; fogalmazz meg magadban célokat. Egy függőségről való leszokást nem szabad sose elsietni, ezt a részét jól csináltad, viszont amikor már nem bírod nélküle, gondolj arra hogy Van-e értelme? Feladod azt, amiért ennyit szenvedtél? Nem gyengít el? Nem pazarolja az időd? stb.

Sok sikert kívánok hozzá :)

2020. aug. 5. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
igen, igazad van teljesen. csak akaratgyengébb pillanataimban nem tud érdekelni, hogy van-e értelme, meg hogy feladom és pazarolja az időm, sajnos. fejlődni kell még. köszönöm szépen a választ :)
2020. aug. 9. 18:14
 3/3 anonim ***** válasza:

Tudom miről beszélsz, és keresem a választ én is. Az a baj, hogy ez olyan erős függést okoz az agyban, mint más olyan függőség, amiről kb elvonóval lehet lejönni. Én a kisfiam születése után lettem függő, ejszakázások alatt, csomó infót onnan tudtam elérni a gyereknevelésről, mivel pont elköltöztünk, hús vér barátaim nem voltak, ellenben neten lettek új ismeretségeim, majd a munkám is olyan lett később, hogy kb netezéssel ütöttem el az időt. Én bevallom nem vagyok képes lejönni, max nagyon rövid időre. És rengeteg negatív hatását észlelem, figyelem hiányom lett és koncentrálási nehézségeim. Borzalom és gyűlölöm. De függök tőle. Kívülről nem látszik, mert valahogy mások előtt titkolom. Nagyon gáz. Próbáltam már segítséget kérni, de nem igazán értik ezt még az emberek, pszichológus sem. " Hát ha zavar, ne netezz annyit" oh bár így működne.

Hogy tiszta legyen, a függőségem abban nyilvánul meg, hogy bár korlátozom magam tudatosan, de elvonási tüneteim vannak azidő alatt. Nem tudom, hogy lehet ebből kitörni. Azzal, ha csak napi 1x nézek rá, kb dugába is dőlt minden addigi erőfeszítésem. Teljes elhagyással lehet erről leszokni, de ha az ember gép előtt dolgozik, akkor hogy?

2020. okt. 22. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!