Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért van félelmem a víztől?

Miért van félelmem a víztől?

Figyelt kérdés
Pár napja kajakozok a Dunán, de félek, hogy beborulok. Mitől van ez?

2020. aug. 14. 17:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Mert kudarcként tekintesz a borulásra és félsz a kudarctól.

Az utóbbi napokban borultál?

2020. aug. 14. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Még nem borultam egyszer sem
2020. aug. 14. 21:23
 3/7 anonim ***** válasza:
41%
nem-MÉG-nem
2020. aug. 15. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Azért félsz, mert nem tudod, ha felborulnál, mit kellene csinálni - szerintem. Én legalább is ettől féltem, bár nem sokat kajakoztam, csak 2-3 alkalommal. Attól féltem, hogy beborulok a vízbe, nem tudok majd visszafordulni - hiszen csak hobbiból / szívességből / kirándulás részeként kajakoztam párszor -, és megfulladok. Magától a fulladás élményétől féltem.

Egyébként teljesen normális, hogy félsz, de meg kellene tanulnod, ha huzamosabban kajakoznál, hogy borulás esetén, hogyan kell visszafordulni.

2020. aug. 15. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem fulladsz meg, ha tudsz úszni.

Amikor beleborulsz a vízbe a lábad is kicsúszik a kajakból, tehát nem tudsz belefulladni. Hacsak nem tudsz úszni, vagy valamilyen úton módon be nem ragad a lábad, de ennek az esélye nem sok. Ha majd beleborulsz ráérsz rajta görcsölni, addig meg élvezd ki azt, hogy szárazon maradsz :D

2020. aug. 15. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
64%
Lehet, hogy barátokkal körülvéve direkt bele kellene borulnod, hisz ilyen körülmények között biztonságban lennél - a megtapasztalt "élmény" után már biztos, hogy nem félnél.
2020. aug. 18. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Tudsz úszni? Menj el az uszodába párszor, és ússz pár kört a mélyvízben, én is féltem eddig. Nemrég legyőztem a félelmemet. :D
2020. szept. 7. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!