Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért van bennem folyton ez...

Miért van bennem folyton ez az érzés?

Figyelt kérdés

Hogy is fogalmazzam meg... Van egy kutyám, akit imádok. Szüleimet is szeretem, még ha nem is mondok el Nekik mindent. Folyton az az érzés kerülget, hogyha velük vagyok, hogy ennek vége szakad. Kutyámat ölelgetem, megfogom a fülét, de úgy érzem, a kezeim közt, hogy lassan elporlad. Anyámat, ha átfogom, úgy vagyok Vele, hogyha meghal, nem tudom majd feldolgozni a traumát.


Állandóan úgy érzem, hogy a múltban élek, és csak visszatekintek a jövőből. Mintha utolsó érintésem lenne a családom felé minden mozdulat.


Sírok éjjelenként emiatt. Úgy érzem, mindent elrontottam, és hogy 50 éves koromra (ha megérem) magányos leszek.


Mi bajom van? 18L


2020. aug. 19. 09:43
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Másfél órája feltettem a kérdést. Ha nem tudtok ítélkezni, megvádolni valakit, már nem is olyan érdekes ez az oldal, igaz? Segíteni nem kell...
2020. aug. 19. 11:09
 2/20 anonim ***** válasza:
Jaj, Kedves Kérdező! Igazad van én is csak megjelöltem a kérdésed és gondoltam később válaszolok. De látom tényleg el vagy keseredve amit sajnálok. Nem tudom miért alakult ki Benned ez a 'visszatekintő" mód. Nem hiszem hogy mindent elrontottál volna mert nem is lehet. Biztos vagyok benne, tele vagy szeretettel. Nem , nem leszel magányos hiszen előtted az élet. Kérlek próbálj meg kicsit vidámabb témákra koncentrálni, biztos menni fog. Az élethez hozzátartozik az elmúlás is de ezt is feltudjuk dolgozni. Most remélem jönnek mások is és tudnak Neked javaslatokat tenni hogyan tudnál változtatni ami által vidámabb lehetnél.
2020. aug. 19. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Az egyéb kérdések kategóriát kevesen nézik, én is csak azért jöttem le ide, hogy kikapcsoljam a sötét módot, akkor vettelek észre. 18 évesen nagyon fiatal vagy még ahhoz, hogy azt érezd, hogy mindent elrontottál, de gondolom, ezt te is tudod. Nagyon sok embernél van ez a minden-elmúlás érzés, a halálfélelem az alapvető félelmeink egyike, de valószínűleg pszichoterápia kell a feldolgozásához. Szerintem keress egy szimpatikus pszichológust, mert nagy gyakorlatuk van az ilyen félelmek feldolgozásának segítésében.
2020. aug. 19. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

2-es, miért mondja mindenki azt, hogy ''előtted van az élet''?


A rossz ugyanúgy ott rejlik, nem? A jó mellett ugyanúgy ott van a rossz is. Mire akarják felhívni a figyelmemet? A jóra? Nem veszi észre senki, hogy teljesen felesleges biztatni a másikat, hiszen ha elbízza magát, csak csalódni fog? Miért kell egy gyerekkel elhitetni, hogy minden szép? - A legnagyobb hazugság...

2020. aug. 19. 11:38
 5/20 A kérdező kommentje:
3-as, sok pszichiáternél/pszichológusnál jártam már, mégis mit tudnának mondani? Hogy az ''élet szép''? Nem segítség ez nekem.
2020. aug. 19. 11:40
 6/20 anonim ***** válasza:
Azért mondjuk hogy előtted az élet mert fiatal vagy és könnyen kicsúszik a szánkon idősebb korban. Valahogy úgy gondoljuk a fiatalnak nem is lehetnek problémái. Igen igazad van az élet nem mindig szép, viszont meg kell találnunk a szépségét. Miért ne biztatnálak hogy szép az élet? Hiszen az. Igen rengeteg buktatóval megoldásra váró feladattal. Ezért szép, mindig fejlődhetünk, hibáinkból is tanulhatunk. A küzdeni vágyás a céljaink elérése mind szép feladat, nem mindig sikerül de akkor mi van? Semmi, nem adjuk fel megyünk tovább mert várnak új kihívások. Ha negatívan állsz mindenhez, nem fog sikerülni. Meg kell tanulni értékelni a saját képességeinket is de ne feledd hogy tényleg képes vagy fejlődni csak akarnod kell.
2020. aug. 19. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
És akkor mi történik, 6-os? Meghalunk okosan? Ennyi az élet? Hogy például 20 éves korunktól 40 éves korunkig tanuljunk, azt fejlesszük a halálunkig, majd kimúlunk egy olyan bolygón ami több millió éve létezik és még fog is? Mit hisznek az emberek, hogy Ők pár év alatt elérnek valami csodát?...
2020. aug. 19. 14:24
 8/20 anonim ***** válasza:

Jajjj már most imádlak! Nem halunk meg okosan, botor dolog lenne azt hinni hogy okosak vagyunk és mindent tudunk. :))Nem erről szól az élet. Persze tanulhatsz bővítheted tudásodat akár 80 évesen is de ez csak azért van hogy kielégítsd saját tudás szomjadat, minél több információt, tényt begyűjts életed folyamán. A nagy kérdés mit kezdesz ezen 'tudással' hogyan használod fel? Akkor sincs semmi gond ha ezen tudásodat önmagad számára használod és adod majd tovább a gyermekeidnek. Nem kell itt világ rengető dolgokra gondolnod. Ha van Benned némi plusz és vágy arra hogy tudásod tapasztalatod alapján kicsit hozzájárulj ahhoz h. világunk jobbá váljon az már csak hab a tortán. Igen ez a bolygó több millió éve létezik és még fog is létezni egy darabig, ebben egyetértünk. De mióta az ember elfoglalta benne a helyét mindig igyekszik változtatni jó vagy rossz irányban. Nekünk egyéneknek is meg van a saját maga felelősségünk. Vagy hozzáadunk vagy elveszünk belőle. Személy szerint én hozzáadni szeretnék a magam módján. Nem , nem a csodában nem hiszek, de ha van egy életcélom amiről azt gondolom hasznára válna az emberiségnek, bármily csekély a valószínűsége hogy megvalósul akkor is oda teszem a magam kis morzsáját.

Bocs, biztos unalmas és érthetetlen voltam.

2020. aug. 19. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
8-as, miért gondolod, hogy gyermeket akarok szülni ennek a világnak? Vagy magamnak/bárki másnak? Miért szaporítsam a bonyadalmat, miért hagyjak nyomot a mocsokban?
2020. aug. 19. 15:11
 10/20 anonim ***** válasza:

Jaj Te, nem mondtam hogy szülj gyermeket ha nem szeretnél, egyébként is fiatalka vagy még ezen töprengeni, bőven ráérsz ezt eldönteni. Előbb élned kell, tapasztalatokat gyűjtened, kialakítani saját kis életedet. Mindjárt odamegyek és lehet erőszakosnak tűnök de kicsit megrázlak. Mi az hogy szaporítsam a bonyodalmat és mi az hogy ebben a mocsokban?

Most aztán fejtsd ki hogy én is megérthessem, tudod kissé korlátolt vagyok.

2020. aug. 19. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!