Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért érzem magam/vagy állandó...

Miért érzem magam/vagy állandóan piszkos?

Figyelt kérdés
Már a Covid előtt is feltünt, hogy kezetmosok alaposan, megtorlom szarazra es megis fel perc mulva tiszta piszoknak erzem. Ha hazaerek valahonnan allandoan fekete a szappanos viz amit lemosok a kezemrol. Furdok minden nap, de megis tisztatalannak erzem magam szinte azonnal. Vannak emberek akikre ranezel es latod hogy szep, rendezettek de en valamiert nem igy erzem/latom magam. Pedig mindent csinalok, fesulkodok, fogatmosok, furdok, kormot vagok, hajatmosok, dezodoroalok. Ha epp valahova indulok es elotte megfurdok bedezodoralok kenossel meg fujossal is, felveszem a tiszta kivasalt ruham es megyek 200 metert a hazamtol mar azt erzem hogy izzadtam, budos vagyok... nem tudom masok hogy lathatnak, de en valamiert tenyleg nem erzem igy hogy tiszta es rendezett lennek pedig tenyleg mindent csinalok!! Vajon ez csak nekem valami “kattanasom” vagy mas is van igy?

2020. szept. 17. 11:32
 1/8 anonim ***** válasza:

Ez tisztasági kényszer, ami betegség, és csak orvos tud rajta segíteni.

Úgy látom, nálad már elég komoly.

Most pár éve halt meg egy lány Amerikában: ő már naponta 20 órát fürdött, és ebbe halt bele.

2020. szept. 17. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az szerinted eleg komoly hogy napi egyszer -alkalmankent 2-szer egy nap- megfurdok, ha hazaerek boltbol, postarol, kutyasetaltatasbol akkor megmosom a kezem? hogy napi ketszer fogatmosok? Szerintem ez az alap. Dezodorbol azert hasznalok kettot mert izzados fajta vagyok. Te valamit nagyon felreertettel.
2020. szept. 17. 23:39
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem, ez még nem gond.

A komoly az, hogy 200 méter után már büdösnek érzed magad. EZ a betegség.

Persze megteheted, hogy ezt figyelmen kívül hagyod. Ha szerencséd van, nem ebbe fogsz belehalni.

De szerinted ez így egy kellemes, jó élet lesz neked?

2020. szept. 17. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hat mert budos is leszek 😂 izzados fajta vagyok mint mar emlitettem es telen nyaron izzadok de nem csak foltot hagy hanem szaga is van, hiaba teszem meg az alapveto tisztalkodasi normakat. De nem csak erre ertem, hanem osszessegeben nem latom/erzem magam olyan rendezettnek hiaba teszek meg mindent. Hamar leszek kocos haju, csapzott sajnos. De ne ugy kepzeld el hogy ez teszi ki a napom 23 orajat 😂 csak ma megfogalmazodott ez bennem
2020. szept. 17. 23:55
 5/8 anonim ***** válasza:

Fölhívnám a figyelmed, hogy ha kényszeres vagy, akkor TÉNYLEG piszkosnak érzed magad, miközben NEM vagy az!

Legalábbis messze nem annyira, mint ahogy érzed!

Persze, hogy a betegség kezdeti szakaszában még nem foglalkozol ezzel annyit, majd csak később.

De ez innen nem látszik, ezért kellene az orvos. Mire oda eljutsz, már igazán piszkos és büdös leszel, nem?

Na, ez pont jó ahhoz, hogy lássa a valódi helyzetet.

Viszont az is előfordulhat, hogy tényleg jobban izzadsz, mint mások, és akkor ezt érdemes kivizsgáltatni.

2020. szept. 18. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igen ezen a kivizsgalason mar gondolkodtam, de nem is tudom kihez kellene fordulni, talan borgyogyaszhoz? Ill. Most ez a Covidos időszak nem a legalkalmasabb.
2020. szept. 18. 00:42
 7/8 anonim ***** válasza:
Hívd fel először a körzeti orvosodat, kérj tanácsot tőle.
2020. szept. 18. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

minél többet tisztítod a tested annál inkább termeli a dolgokat

minél kevesebbet tisztítod a bőrödet annál kevésbé fog zsírt termelni



az izzadásgátló dezodortól nem lesz izzadságszagod


A szalicillel kezeled a lábad nem lesz büdös

2020. szept. 18. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!