Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért félek ennyire az egyetem...

Miért félek ennyire az egyetemtől egy év kihagyás utan? Ez normális?

Figyelt kérdés

Gimi után kihagytam egy évet, most kezdek majd matekot tanulni. És nagyon félek tőle. Abban az egy évben egy kis idegen nyelven kívül semmit nem tanultam. Elszoktam a tanulástól, a vizsgáktól, minden sulis dologtól.

Szeretem a matekot, jó voltam belőle, most mégis félek, hogy túl sokat felejtettem.

Mindenkitől azt hallom, hogy az egyetem nagy buli, alig kell tanulni, ivásból áll az egész. Nem vagyok ez a bulizós típus, szóval nekem előre láthatóan még több időm lesz tanulni.

Félek a sok ismeretlen embertől, a sok új embertől, attól, hogy egyedül maradok.

Érzett valaki hasonlót? Tudom, hogy nem a halálba megyek, eddig mindenki túlélte, akkor mért félek mégis ennyire?


2010. aug. 7. 16:01
 1/2 anonim ***** válasza:
82%
ne félj, rohadt jó lesz :D azt meg nem hiszem h egyedül maradsz, bátran menj oda mindenkihez. gondolj bele h rengetegen vannak ugy h nincs ismerősük az elsőnapon =D
2010. aug. 7. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit gyakorolj. Nemcsak matekot, hanem viselkedést, barátkozást, meg mindent, amitől félsz. Igyekezz még a hátralévő időben emberekkel találkozni, ismerkedni. PL. menj el pár megállóval odébb, olyan helyre, ahol nem ismernek, menj be boltba, moziba, bárhová, és próbálj szóbaállni, ismerkedni. Találd ki előre a szerepedet, és játszd el. PL: -Hé, nem te vesztetted el ezt a pénztárcát? Vagy nem láttad, hogy ki? Vagy: Nem erre lakom. Te ismered a környéket? Van itt Arany János utca?

Szóval lehet, hogy neked még több jó ötlet eszedbe jut. Amúgy az egyetemen tényleg kell tanulni. De a félelem nem okosít. Úgy hogy vágj bele, aztán bírjad. A matek, ha való neked, az csupa rejtvényfejtés, csupa játék!

2010. aug. 7. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!