Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogy lehetnék punk anélkül...

Hogy lehetnék punk anélkül hogy kakastaréjom lenne? Hogy öltöznek a punkok, hogy viselkednek és persze milyen zenét szeretnek? Hol lehet találkozni velük?

Figyelt kérdés

Minden érdekelne a punkokról!

lécci mondj jó eggyütteseket akik jó punkot jáccanak és lázadóak!

nagyyon kösszike!


2010. aug. 8. 09:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
82%

[link]


amúgy punk lehetsz belül is, nem csak öltözködéssel. Én pl. rocker vagyok, mégsem tudná senki megállapítani a külsőmből.

2010. aug. 8. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
köszike a linketam én is rocker vagyok, csak gondolkodom a stílusváltáson, merrt eléggé bejön ez a punk dolog!
2010. aug. 8. 10:28
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Fiúról, vagy lányról van szó? Úgy tudok segíteni Én is. :)
2010. aug. 8. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
14/l
2010. aug. 8. 13:06
 5/15 anonim ***** válasza:
71%
Készülj fel, hogy elég sokan fognak utálni. :D
2010. aug. 8. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Hú, Te is elég fiatal vagy! :) De leírom, hogy Én hogyan csinálnám. Engem is érdekel, Nekem is tetszik, bennem is bujkál a punk. :)

- A hajadat vagy levágatod rövidre, vagy meghagyod hosszan, de akkor frufrut vágatsz. Oldalra, vagy egyeneset, igazából mindegy. A hosszú hajba lehet festeni extrém színű csíkokat. Piros, zöld, kék... Ami csak eszedbe jut. :) Ha pedig vagy olyan tökös, hogy levágatod a hajad, akkor oldalt érdemes rövidre vágni, fölül meghagyni, amit feltudsz állítani. Hogy hátul marad-e a hossza, vagy nem, az a Te dolgod. Na most, az utóbbi nem feltétlenül taraj, csak épp hogy... :)

- Sminkről annyit, hogy a punkok ilyennel nem foglalkoznak. Max. csak a jó érzés kedvéért egy alap smink (spirál, szemkihúzás).

- Én az öltözködést illetően ajánlok Neked egy japán filmet, két részt is csináltak belőle, a Nana anime live-action-je. A főszereplők punkok. A lány, Osaki Nana, öltözködéséből sokat meríthetsz. De a fekete, a piros, a szürke és a fehér alap színeknek számítanak. Kiegészítőként láncok, szegecses övek, mellények, nadrágra vart cipzár, foltok, szaggatott pólók, szaggatott nadrágok, szaggatott fekete harisnya. (Utóbbi az egyik kedvencem.) A skótkocka illetve a leopárd minta az, ami megjelenik.

És igen: A punkok vallják a DIY (Do It Yourself) elvet. Tehát a cuccaik nagy részét ők csinálják, ők alakítják át. Kell hozzá kreativitás bőven. :) Ezek a külsőségek, persze, nem ettől leszel punk.

Együttesek: Dead Kennedys, Nirvana (a Nirvanára azt mondják, hogy grunge, nem tudom, Én ezzel kezdtem annakidején), Ramones, Auróra, 193. Cella, Barackca, HétkönaPI CSAlódások.

A bátyám punk volt, a volt barátom is punk, többek között ezért is vagyok ennyire képben. Ráadásul a sulimba járnak punk csajok is. Ha érdekel még valami ezzel kapcsolatban, írj nyugodtan! :)

2010. aug. 8. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

köszi a választ, még az is érdekelne, hogy mi ellen lázadnak, miképpen és minden...

XD

2010. aug. 8. 21:31
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Kinézet:

bakancs, tornacipő, deszkás cipő...

kockás, (keresztbe)csíkos, pöttyös vagy vmi feltűnő ruha...

sok színes kiegészítő...

vastag szemceruza (!!!)

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


Zene:

Alvin és a Mókusok, Aljas kúszóbab, Rise Against, Green Day, HétköznaPI CSAlódások, meg persze ami neked bejön...


Az alvin szövegekben pl benne van az, hogy mi ellen is lázadnak. Elég sok minden... Halgass meg egy pár számot tőlük (pl: Fejjel a falnak, Alkoholista, Jóember, Kúltúrált, Én még tükörbe tudok nézni, Nagymenő, Máshol jársz, ...)


Elsősorban azzal lázadnak, hogy megpróbálnak kitűnni mások közül, megmutatva, hogy ők nem olyanok, hogy k mások, és még csak véletlen sem tartoznak közéjük. ;)

2010. aug. 8. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Így van.

Ami talán a legfontosabb: Anarchiát akarnak.

2010. aug. 9. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
De ez ma már nincs feltétlenül így. Én punk-nak vallom magam... és az anarchiát nagy hülyeségnek tartom. Régen ebből indult ki, de ma már a politikai nézet egyre sokszínűbb a stíluson belül is!
2010. aug. 9. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!