Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan tudnék előrébb jutni...

Hogyan tudnék előrébb jutni az életben, sikeres lenni?

Figyelt kérdés

Mindig is inkább balszerencsés voltam és ez mér egyre jobban zavar. Iskolában nyelvekből voltam jól így abból szereztem diplomát de azóta rájöttem, hogy nem nekem valók az ebben elérhető állások (nem vagyok kommunikatív alkat, jó nyelvtudással elsősorban ilyen állások elérhetőek). Elhelyezkedtem, de utálom, talán ezért érzem magamat szerencsétlennek, mert nem jól választottam.

Már van tervem, hogy átképzem magamat, de már belefáradtam és szkeptikus vagyok, mert nekem semmi nem akart eddig összejönni... mindenbe beleteszek iszonyatosan sok munkát, keményen hajtok és azt látom, hogy olyan ismerőseim, akik ülnek otthon és számítógépes játékokkal ütik el a napot, sokkal szerencsésebbek, nem tesznek semmit és az ölükbe hullik ilyen álláslehetőség, olyan ajánlat...


Igazságtalannak érzek mindent... ha az eddigi taktikámat követném, beletennék rengeteg melót mindenbe, de nem tudom, mennyire van értelme.


Hogyan tudnám elérni, amit akarok, nem szerencsétlen lenni? Mi a siker titka?



2020. okt. 23. 23:40
 1/4 anonim ***** válasza:

Mi a siker titka?


Ha az önmegvalósításodra vevo a Vilag.

2020. okt. 24. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Tanulj a hetkoznapok torteneseibol, figyeld masok mikent csinaljak, fejleszd magad szakmailag, epits ki kapcsoli rendszert … egyszer csak megvilágosodsz es elkezdesz vallalkozni.
2020. okt. 24. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
kapcsoli=kapcsolati
2020. okt. 24. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

az jó adottság, ha képes vagy sok munkát belefektetni, hogy elérj valamit. viszont ahogy látod, csalódáshoz vezet, ha aztán az elért célról kiderül, hogy mégsem arra vágysz igazán, mert nem neked való. ahogy a vitorlások mondják "semelyik széljárás nem kedvez annak, aki nem tudja, hova akar eljutni".


érdemes lenne alaposabban felmérni, hogy mit is szeretnél, mire vágysz igazából, mi tenne boldoggá. az a gond ezzel, hogy az egyre erősebb közösségi és egyéb média zaj meg a rengeteg féle marketing hatás nagyon összezavarja az emberek véleményét, értékrendjét. hajlamosak vagyunk azt hinni, hogy azok a dolgok tennének boldoggá, amiket másoktól látunk, ezért ezekre hajtunk, ezeket próbáljuk megszerezni, aztán mindig csalódunk, mikor megkapjuk, mert mégsem erre vágyunk.


érdemes minél többet foglalkozni magunkkal, önismeretet, személyiséget fejleszteni, felmérni a készségeinket, vágyainkat, megkeresni a valódi céljainkat és hogy mi tenne minket igazán boldoggá, nem csak látszólag. nem könnyű folyamat, de minél előbb elkezded, annál többre juthatsz vele.


a te történeted is jól mutatja, hogy hiába vagy jó valamiben, ha nem azt fejleszted, amit érdemes. lehet, hogy zenében, vagy valami másban nem voltál olyan jó, mint nyelvekben, de ha odatetted volna magad, azt is meg tudtad volna tanulni és lehet, hogy nagyobb örömet okozott volna. persze nem biztos, hogy ez a megoldás. az is lehet, hogy a nyelv csak azért nem elégít már ki, mert nincs a munka mellett egy olyan hibbid, ami feltöltene, kikapcsolna, ami korábban érdekelt, abból meg munka lett, így kikapcsolódásként elveszítetted talán.


"nem vagyok kommunikatív alkat"


ez is javítható, sőt érdemes is javítani. pont azokat a készségeket érdemes leginkább javítani, amikben nem vagy MÉG jó. ez nem feltétlenül könnyű, vagy kellemes, hiszen ki kell lépni hozzá a komfort zónádból, ami mindig kellemetlen. viszont minél többet feszegeted a határaidat, annál tágabbra kerülnek a határaid.


annak idején gyerek korodban járni se tudtál, nem voltál járkálós alkat. viszont akkor még nem voltak gátlásaid sem, ezért nem adtad fel, amikor botladoztál és egy idő után sikerült talpra állnod és megtanultál járni. ugyanilyen a kommunikáció és minden más is. csinálni kell, hogy jobban menjen. minél többet gyakorlod, annál jobban fog menni. persze ahogy a nyelvtanulásnál, itt sem elég csak gyakorolni és tanulni, fejleszteni kell. ellenőrizni, hogy jól csinálod-e, amit gyakorolsz és javítani, nehogy a hibákat gyakorold be.

eleinte furcsa, sőt talán kimondottan kellemetlen érzés, hogyha nem csinálod. de minél tovább kerülöd el, hogy csinálnod kelljen, annál tovább marad ilyen furcsa érzés és annál tovább maradsz esetlen, ügyetlen.


menj el pszichológushoz, kommunikációs tréningre, színhátszó körbe, tanulj beszédtechnikát, improvizációt, stb. szörnyű dolog elsőre belegondolni is, de a saját érdekedben hidd el, hogy ezek tényleg irtó sokat tudnak segíteni. rengeteg olyan híres előadóművész van, akik sok év után is feszültek, stresszelnek színpadra lépni. azt hiszem, talán Frank Sinatra volt, aki még 70 évesen is hányt minden egyes fellépése előtt, annyira stresszelte, de aztán mindig összeszedte magát és olyat alkotott, ami világhírűvé


a saját tapasztalataim is igazolják és egy csomó embert ismerek, akik így jártak, hogy minél többet kellett szerepelni, minél többet foglalkoztam vele, annál jobban ment, pedig előtte nagyon utáltam és nem is ment.

Magyarósi Csaba vlogján láttam valamikor mostanában, hogy ő is arról mesélt, hogy fiatalabb korában még szóbaállni sem mert idegenekkel, úgyhogy direkt leszólított idegeneket az utcán, hogy sikerüljön beszélnie idegenekkel. aztán elment színjátszókörbe, hogy fejlődjön. most meg az egyik legsikeresebb (és nem utolsó sorban gyakran igen tartalmas és értékes) vlogger, aki abból él, hogy kamerába beszél.


linkelném a videót, de sajnos nem tudom, melyikben volt. az alábbi egy elég hosszú és inspiráló beszélgetés vele, ebben is emlí, hogy sok évébe került a gyerekkori gátlásokat elhagyni. a részletesebb kifejétését nem találtam meg benne, szerintem máshol mondta, de ez is hasznos lehet azért:

[link]

2020. nov. 6. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!