Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Nem tudom elfogadni így...

Nem tudom elfogadni így magam. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Már kiskorom óta nagyon csendes, visszahúzódó, introvertált személyiség vagyok. Úgy érzem, így kamaszkorba lépve egyre nehezebb megküzdeni számomra ezzel, utálom hogy ilyen vagyok. Azt érzem nem fogadnak el az emberek, mert nem beszélek annyit, és nincs kedvem sokszor beszélgetni. Zavar hogy mások olyan beszédesek, mindenki szereti őket, sok barátjuk van. Én is ilyen szeretnék lenni, de tudom hogy sosem leszek ilyen. Sok kapcsolatomban gátlásaim vannak pont emiatt, hogy mikor fognak ott hagyni és megunni engem. Valaki van hasonló helyzetben? Mit tudnék tenni hogy elfogadjam hogy ilyen vagyok?

2020. okt. 28. 20:42
 1/6 anonim ***** válasza:
1%
Azert nem beszélgetsz mert kuka vagy, nem tudod kifejezni magad es ezert inkabb hallgatsz. Ezen konnyu valtoztatni, olvass sok konyvet vagy fejts allandoan keresztrejtvényt. Mire lesz szokincsed, mar csicseregni fogsz masokkal mint egy madar.
2020. okt. 28. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
89%

Én is ilyen voltam mindíg. Ha kiskorod óta ilyen vagy,gondolom nem trauma áll a háttérben.

Elkell fogadni saját magad. Ez nekem se volt könnyű,én is ugyanazt gondoltam sokat,amit te leirtal:"Azt érzem nem fogadnak el az emberek, mert nem beszélek annyit, és nincs kedvem sokszor beszélgetni. Zavar hogy mások olyan beszédesek, mindenki szereti őket, sok barátjuk van."

Nekem az segített,hogy találtam olyan dolgokat amikben jó vagyok vagy ami érdekelt pl:sport,zene,vmilyen tantárgy..

Az emberek nagyon hamar kiszurjak ha utalod magad és az a gond hogy sokszor úgy is állnak hozzád. Egyébként sok ilyen introvertalt ember van,ezzel egyáltalán nem vagy egyedül.

"Zavar hogy mások olyan beszédesek, mindenki szereti őket, sok barátjuk van. "

Az ilyen emberek jobban érvényesítik magukat,nyitottnak,magabiztosnak,konnyen megkozelithetonek tűnnek ezért tűnik úgy hogy mindenki szereti őket,de ez nem így van és általában az ilyeneknek pont az a fontos hogy sok barátja legyen,de ezekből kevés az igazi,tisztelet a kivételnek!

Ne akarj olyan lenni mint más. Próbáld kihozni magadból a legtöbbet,elfogadni magad,és elhinni hogy nem veled van a baj,bárki bármit mond,mert senki sem tökéletes. Csak van aki jobban elő tudja adni magát.

A kapcsolataid meg akkor jok,hogyha elfogadnak úgy ahogy vagy,unalmas nem lehetsz,csak az látja úgy aki arra se veszi a fáradságot,hogy megismerjen.

Bízz magadban,es ne mások véleményétől fuggj,mert ezt a kettőt tapasztalatom szerint nagyon hamar kiszurjak az emberek.

Egyébként ebben amit leirtal teljesen magamra ismertem.

17/l

2020. okt. 28. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%

#1 Nem nem tudja,hanem nem meri kifejezni magát,mert önbizalom hiányos,pont az ilyenek miatt mint te,akinek nincs semmi érzelmi intelligenciája.


Kérdező ne hallgass az ilyenekre! #2 voltam.

2020. okt. 28. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
76%
Első, te tényleg ennyire sötét vagy, vagy valaki fogja a kezed?
2020. okt. 28. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha egyedül nem tudod megoldani vagy elfogadni magad érdemes lenne pchiologus-hoz fordulnod. Én is voltam és nekem segített pedig én is elég visszahuzodó vagyok.
2020. okt. 29. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%

(Előljáróban annyit, hogy nem szemétkedésből) de ha már "ennyi" visszahúzódó ember van, akár itt is, és ténylegesen van, akkor ők/ti/mi miért nem beszélgettek/barátkoztos egymással ?

Mert a harsány emberek meg a ldióták mindig kijönnek egymással, de aki nem annyira nyílt, nem beszélgetős, visszahúzódó azok meg végképp nem dumálnak egymással :D

Miért van ez ? :D

2020. nov. 7. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!