Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Csak én érzem szégyenfoltnak,...

Csak én érzem szégyenfoltnak, hogy magyar vagyok?

Figyelt kérdés

Tudom, rettentő sok utálatot fogok kapni, de túl régóta emésztem magam ezen...ki kell adnom.


A legnagyobb szégyen az emberek jogai tagadásának a vágya, amit a magyar politikusok leművelnek.

-Be akarják tiltani az abortuszt, viszont a nők sterilizálása el van lehetetlenítve, és mint tudjuk a fogamzásgátló módszerek nem 100%-osak. Azt meg sem említem, hogy a férfi sosincs számon kérve, csak a nő.

-A transzneműektől meg akarják tagadni a nem és név megváltoztatásának lehetőségét, de ész érvet nem tudnak rá mondani, csak azt, hogy "nem helyes"...holott senki életét nem akadályozná semmiben, hogy Panniból Peti lenne, és élne boldogan.

-Be akarják tiltatni a meleg házasságot, és a melegek által történő örökbefogadást, mondván "a család apából, és anyából áll". Nem pedofilokról beszélünk, 2 emberről, aki szereti egymást...a család alapja a szeretet. Gyereket nemzeni bárki tud. Az összes heteró szülőkből álló család, akit ismerek szenved, szétbomlik. Én is menekültem, mihelyst tudtam. De persze...a gyereknek biztosan jobb egy intézetben.

-Szinglik sem fogadhatnak örökbe gyereket...babát még meg is érteném az időigény miatt (bár háttér igazolásával ennek sem kéne gondnak lennie), de rengeteg tizenéves vár családra, aki iskolába jár, és el van egyedül, amíg a szülő dolgozik...de gondolom nekik is jobb intézményben.


A második legnagyobb szégyen az egészségügy.

-Nagymamám tüdőgondozóban van...a falak, zuhanyzók penészesek, omladoznak. Ez a legtöbb kórházra, gondozóra igaz.

-Úgy kezelik az embert, mint egy darab húst. Ultrahangra kellett mennem...nyitvahagyták a vizsgáló ajtaját, ott sétálgatott ki-be mindenki, beszélgettek a vasárnapi ebédről, mintha ott sem lennék. Hasonló, és rosszabb történetek százait lehet olvasni mindenhol.

-A folyosón fekszenek sorra hordágyakon a ruhátlan betegek, mint valami horrorfilmben.

-A mentősok gond nélkül kiabálnak az idősekkel, fiatalokkal, akik öntudatukon kívül nem hallhatnak rögtön az utasításokra. Nem...nem részegségről beszélek.

-Az ügyeleten ráförmednek az emberre, ha hajnal 3-kor be mer menni, mert megpusztul a fájdalomtól.

És úgy nyilatkoznak, hogy a magyar egészségügyi ellátás hibátlan? Talán a magánkórházakban, ahol 1 vizsgálat 120 ezer. Ezeket persze lehet a végtelenségig taglalni. De miért is dolgozna az az orvos, akit nem fizetnek meg.


A harmadik szégyenpont az oktatási rendszer.

-A gyerekeket szidják, hogy utálják az iskolát...pedig csak tanulni akarnak. Egy gyerek, aki orvos/ügyvéd/tolmács/stb. akar lenni...mit kezdjen a kötelező tesivel? "Mozogni kell" igaz, de csak ott ülnek, vagy mégjobban megutálják a testmozgást. A napközbeni tesi pedig mire jó? Alapból fáradtak a gyerekek...mégjobban lefáradnak, leizzadnak, felveszik a tiszta ruhájukat a vizes testükre, majd üljenek be 2 témazáróra?

-Rajz, ének, média órákkal lopják az időt ahelyett, hogy a gyereket támogatnák abban, amit igazán akar. Kell kötelező tananyag, a lényeg, ami fontos. De egy ügyvéd nem fogja használni a papucsállatkát, egy orvos nem fogja használni a dó-ré-mi-t, egy úszónak nem lesz szüksége az Aranybullára, és egy programozó pont le fogja tojni a reneszánsz stílusú boltíveket. Tanulni kell, akarnak is a gyerekek...de nem a számukra felesleges dolgokat.

-Persze meg lehet említeni a bejárósok halálát...a nulladik órát, vagy amikor egy makacs tanár nem engedi el őket 5 perccel hamarabb, ezért 1,5 órát várniuk kell a következő buszra.

Mint az eddigieket, ezeket is lehetne tagolni, de szerintem a lényeg érthető. De miért is akarna tanítani bárkiis, ha nem fizetik meg.


A negyedik a rasszizmus, vallások elítélése, homo/transzfóbia, szexizmus és társai. Az magyar emberek begyepesedett látásmódja.

Ezt nagyon nem taglalom, legyen szó romákról, feketékről, muszlimokról...a magyar ember a sztereotípián kívül nem tud máshogyan gondolkozni. Az utálkozás, elítélés jár csak a fejében...muszáj valamit találnia az emberen. Fekete? Nem. Meleg? Az sem...de akkor mit utáljak? Ja igen, rövid a szoknyája, akkor csak kuxxx lehet. Az már nem számít, hogy a személy csak 12 éves, és éppen évzáróra megy. Festett a fiú körme? Akkor nem lehet igazi férfi...valamit muszáj utálnia.


Utoljára hagytam a pénzügyet, ami túltesz a szégyenen...inkább a komédia kategóriába sorolnám.

-Azt mondták, hogy az átlag magyar kereset 400-500 ezer forint között mozog. Végülis, ha belevesszük a politikusokat, és a külföldi dolgozókat, biztosan igaz.

-"Csökken a munkanélküliség." Igaz, már nem heten, hanem tizenketten ülnek az út szélén, amíg 2 dolgozik.

-Tudtátok, hogy nemsokára magyar űrhajóst küldenek az űrbe? Az most lényegtelen, hogy a kórházak omladoznak, az emberek éheznek.

-Épül az új sportcentrum, stadion! Igaz, az előző is mindig üres, de milyen jó lesz a látképnek, ha ott is van egy.

-"Akinek nincs pénze, annyit is ér." "Akinek nincs vagyona, nem dolgozik eleget érte." Nyilatkozták magyar politikusok. Ezzel szerintem az összes olyan dolgozó egyetért, akit nagynehezen felvettek valahova, majd napi 8, 12 órában dolgozik, túlórázik 110-240 ezer forintért.

-De az a fontos, hogy kiosztottak, ki tudja, mennyi tonna krumplit...az mellékes, hogy nincs pénz melegvízre, gázra.

Szerintem ide mindenkinek lenne egy példája, azért nem is folytatom tovább.


És ott tartunk, hogy a fiatalok illetve mindazok, akiknek lehetősége nyílik menekül külföldre, és szörnyelkedve néznek vissza az egyrecsak rohadó országa...ami elvileg jobban teljesít. Lassan több lesz az idősödő, mint a fiatal, nem akarnak az emberek családot alapítani. A stressz viszi sírba a magyar embereket, de elkönyvelnek minden panaszt "tömeghisztériának, fiatalok gyengeségének/lustaságának". Majd, ha egyszer egy olyan választásra kerülne a sor, ahol nem egy konzervatív párt nyerne, választás elé kerülne az elnök: "Fékezzem meg a romlást, és tartsam szinten...vagy megpróbáljam helyrehozni mindazt, amit leromboltak az évtizedek alatt." A második lehetőségénél persze tudjuk, milyen szintű gyűlöletet kapna az illető a maradiak tömkelegétől, akik még akkor is itt lesznek Magyarországon.


Biztosan van, amit elfelejtettem beleírni, de maga az, hogy hirtelen ennyi minden eszembe ötlött, mutat valamit.


Ezek után már hiába beszélünk a magyar felfedezésekről, borvidékekről, mint büszkeség...minden országnak vannak ilyenjei. Szóval csalódottan mondom ki, szégyennek tartom, hogy magyar vagyok.


2020. nov. 17. 12:30
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯
 101/119 A kérdező kommentje:

Végre egy összetett válasz. Nagyon szépen köszönöm. Nagyra értékelem.


Nem a nemem miatt foglalkozom az emberekkel. Szimplán érdekel, enni. De lehet azért, mert mi a múltban, de a mai napig is rengeteg bántalmazás, megkülönböztetèst tapasztalunk egy olyan dolog miatt, amiről nem tehetünk...hogy nők vagyunk.


Most ne menjünk a szélsőségekbe. A sterilizálásnak szabad jognak kéne lennie mindkét fél számára. Már 12 évesen mondtam, hogy nem fogok szülni, most is így vagyok vele (és ezzel hihetetlen sok nő van így)...de úgyis várnom kell 40-ig, a törvény szerint.

"Felelőtlen szex", a szex nem csak gyereknemzésnek felel meg. Mindenki élheti úgy a szexuális életét, ahogy akarja. Arról senki nem tehet, hogy egyik fogamzásgátló módszer sem 100%-os (hiába próbált veszekedni erről velem valaki). Vagy sok esetben a férfi "véletlenül" élvez a nőbe.


A transzneműeknél is a végletekről beszélsz. Én a börtöntöltelékekkel úgy vagyok, ha bejutott, biztosan kiérdemelte, ezért nem is támogatom a luxus börtönöket, mint gondoltad. A börtön legyen börtön.


"Ez a legnagyobb probléma?" 2 ember nem kaphat egy cetlit, és inkább szenvedjen az intézménybe a gyerek, akinek lehetne családja. Az ilyen begyepesedett hozzáállás a legnagyobb probléma (mindenre vonatkozóan).


Miért jöttök rögtön más országgal, miért pont az USA-val? Olyat nem mertek mondani, ahol ""ingyenes"" az ellátás, és jó is a környezet? Magyarországról beszélek. A penészes, omladozó épületekről, az embertelen bánásmódról.


Nem rugdosni kéne, hanem választást adni neki. Ha sakkozni akar, nem kell futnia...nem attól lesz egészséges az életmódja.


Ne szaladjunk előre? Igaz, sokkal jobb, hogy mindenki utálja az iskolát. Pedig tényleg tanulni akarnak, csak fáradtak, stresszesek.


Megint a végletekbe mész, és más országokról beszélsz...miért? Annyit mondtam, hogy többször tapasztalni, ha egy fekete férfi, vagy egy muszlim nő besétál valahova, mindenki összesúg, van, aki meg is szólítja, úgy szidja. A terrorizmus nem a valláson/bőrszínen múlik. A "büdös cigàny"-ozásról nem is beszélve. Nem kell mindenkit a sztereotípiávak egy kalap alá venni.

2020. nov. 19. 08:17
 102/119 anonim ***** válasza:

Ezt az usa-eü t felejtsétek már el, 10000x jobb a helyzet, annyi a különbség hogy vagy fizeted a biztosítást vagy nem.

Pont úgy fizeted mint itt a tb-t csak ott nincs minden szétrohadva még nem 6 hónap egy időpont.

2020. nov. 19. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/119 A kérdező kommentje:
#102 Azért, ott nem teljesen úgy fedezi a dolgokat a biztosítás, mint itt, de igazad van. Milliószor jobb a helzyet. Amúgy sem értem, miért hozzák fel...most Magyarországról van szó. Ha tényleg annyira jó lenne, mint állítják, nem lenne emberhiány.
2020. nov. 19. 10:07
 104/119 anonim válasza:
Téged kellett volna abortálni, akkor nem lenne szégyenfolt a magyarságod sem, a magyarságnak meg nem kellene eltűrnie még egy ilyen patkányt.
2020. nov. 19. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/119 anonim ***** válasza:
0%
Kuss fideszpatkány
2020. nov. 19. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 106/119 A kérdező kommentje:

#105 Leírtam, hogy egy pártot sem támogatok, viszont a te értelmi szinted megmutatkozott.


#104 Akkor tűrd a helyzetet, ami itt uralkodik. Büszke vagyok "patkányként", hogy érdekel az emberek sorsa. Valamint a modoromra is, hogy képes vagyok illedelemmel vitázni, nem, mint te.

2020. nov. 19. 14:03
 107/119 anonim ***** válasza:

"A sterilizálásnak szabad jognak kéne lennie mindkét fél számára. Már 12 évesen mondtam, hogy nem fogok szülni, most is így vagyok vele (és ezzel hihetetlen sok nő van így)...de úgyis várnom kell 40-ig, a törvény szerint."


Ezzel egyetértek, ahogy az eutanáziának is és legalább a könnyűdrogokat legalizálni kéne...


Csakhogy ezekre még nem készült fel a magyar társadalom... Eleve szavazótábor se lenne, aki támogatná (aki haladóbb is inkább a könnyebb utat választva lelépett az országból, minthogy megkísérelje megváltoztatni a begyepesedett gondolkodású embereket) és ahogy a legális eutanáziás országokban, itt sem az lenne, hogy hirtelen felindulásból 1-2 nap alatt megcsináltatod, mint magadra tetováltatod a pasid/csajod nevét, aztán megbánod, hanem ha mondjuk 1,5 éven belül 3x is igennel nyilatkozol és elbeszélgetsz pszichológussal, akkor. Sokszor kritikusabb műtétekre ennél hosszabb a várólista.


Az abortuszt engedélyezném, viszont komoly összegeket fordítanék kutatás fejlesztésre, hogyan lehet a gumitól kevésbé kényelmetlen fogamzásgátlási megoldást alkalmazni, illetve ingyenessé tenném az STD szűrést és minden 16-40 éves embernek kötelező lenne negyedévente, különben jönne a bünti, akár a NAV-nál... És más szűrővizsgálatoknál is bevezetném, ezzel egészségtudatosságra nevelném a népet.


Illetve nemzeti konzultációs néphülyítés meg gendersemleges mesekönyv helyett arra ösztönözném az embereket, hogy az ember nem monogám ugyan, de a kevesebb és jól ismert partnerek néha többet jelentenek, mint mindenféle random idegen. Így belterjesebbé válna a partnercsere is és a betegségek terjedésének kockázata is nagyban csökkenne. Plusz még a szűrések is. A fogamzásgátlás meg megoldandó probléma, de nem kéne ilyen erős kompromisszum, hogy húzz gumit.


Az a baj, hogy a gyámügy rengeteg sebből vérzik és a Fidesz tett eddig a rendszerváltás óta a legtöbbet érte és még az is kevés és azt sem átgondoltan tette.


Viszont sokkal könnyebb lett nevelőszülővé válni, kevésbé bürokratikus, mint eddig volt.


Régebben mindenki hüledezett meg röhögött, hogy ha fele ennyire foglalkoznának vele, hogy biológiai szülők mit művelnek a gyerekükkel meg hogyan, milyen körülmények között nevelik, akkor 18 év múlva mintagyerekből mintafelnőttek országa lennénk. Éppen ezért rengetegen meg sem próbálták, mert olyan apróságokon csúsztak el, hogy pár évvel idősebb, a négyzetméter vagy a szobaméret nem megfelelő vagy akármi... Kontrasztként a putriba a 14 éves lány szülhetett gyereket a meglévő 5 testvére mellé amikor egy szobában aludt a család, CO mérgezés gyanús volt a kémény és egy kereső volt az is közmunkás. Ez nem zavart senkit, ugyanúgy járt a családi pótlék, ami ugye alanyi jog és hisztiztek, hogy nem emeltek mióta. Hát ezért... Mert 10x 14000 Ft az már 140 ezer és abból azért 1-2 hétig el lehet kocsmázni, miközben sírsz a kisfröccs mellett a faluban, hogy a gyerekeidnek nincs mit enni és mindig valaki megsajnál, hiszen a gyerek ártatlan, az nem tehet semmiről...


A másik probléma, hogy újszülött, egészséges csecsemőkre hatalmas igény van, nincs annyi gyerek, amennyi nevelőszülő jelentkezne...


Ellenben idősebbeket már nem szívesen fogadnak örökbe. Ahogy egyéb etnikai kisebbségbe tartozókat sem. A fogyatékkal élőkről már nem is beszélve. Utóbbiakat még úgy sem, hogy államilag extra támogatást kapsz rá. Szóval ez sem oldana meg semmit, ellenben választási öngyilkosság lenne örökbefogadásnál cigánykvótát csinálni... Ezeket jól átgondoltad?


"Olyat nem mertek mondani, ahol ""ingyenes"" az ellátás, és jó is a környezet?"


Sorold, légyszíves! És azt is vedd figyelembe, hogy itthon 40 év szocializmus volt, nagyjából Észtországgal lehetnénk egy szinten (ami figyelemreméltó teljesítmény lenne), de azért ne hasonlítsuk már magunkat olyan nagyhatalmakhoz, mint Németország, Ausztria, a benelux államok, vagy éppen a skandinávok és Svájc, ami a háborúk többségéből is kimaradt vagy még meg is szedte rajta magát.


Van egy közgazdasági alapelv, az állam belső forrás (ásványkincsek, stb.) híján csak abból tud osztogatni, amit adó formájában beszed.


Illetve dolgozni csak hozott anyagból lehet.


Szóval ha az az ALAPÁLLAPOT, hogy van egy olyan szavazóképes tömeg, akiknek a 70%-a arra szavaz, ami tetszik neki és leígéri a csillagokat is, illetve az ország fele minimum adócsaló kisebb-nagyobb mértékben vagy szétlopja a munkahelyét keresetkiegészítésként és a legszomorúbb, hogy olyan súlyos szerkezeti problémák vannak, hogy


1. Nincs motiváció adózni, mert akkor fent lopják el vagy költik el ostobaságokra.

2. Nincs motiváció nem hazavinni a cégtől még a vécépapírt is, mert akkor a kolléga viszi el, ha kell, akkor furgonnal. Ha senki nem lop, akkor pedig a főnök. Ha ő sem, akkor a legfelsőbb vezetés zsebében marad több pénz, amiből több Borkai stílusú kokós yachtos tengerparti tivornyázásra telik.


Egy ilyen kollektíven mentálisan sérült közegben a többkulcsos adó meg egyéb marhaságok emlegetése még inkább kontraproduktív lesz, mert a birka magyar feljogosítva fogja érezni magát, hogy ő a keményen dolgozó kisember, aki még szép, hogy adómentes, de a rohadék, aki többet keres és csak gombokat nyomogat az adózzon már többet.


A szellemi tőke, az ország gerincoszlopa fog elvándorolni. A szupergazdagok meg eddig is országon és törvényen kívüliek voltak minden létező jogrendben. Szerinted ha olyan nagyhatalmak nem tudják megoldani a problémát, mint az USA vagy a komplett EU, de még olyan központi diktatúrák se, mint Kína (szerinted miért lett Bitcoin nagyhatalom és miért vásárolnak ingatlant a kínaiak ennyire itthon is és az egész EU-ban?), akkor majd mi igen?


Amúgy a sokszor példaként hozott Skandináv országokban is az a szerencse, hogy még van csóró országból bevándorló, aki elmegy mérnöknek meg orvosnak, mert máskülönben a helyi lakosság hülye lenne annyit tanulni, amikor alig keresne többet, felelősség meg sokkal nagyobb, mint Aldi árufeltöltőként...


"A penészes, omladozó épületekről, az embertelen bánásmódról."


Az épületeket valóban lehetne korszerűsíteni, de az a baj, hogy lehet itt röhögni, hogy közpénz meg közbeszerzés, de annyira velejéig korrupt az egész ország, hogy ha valaki megneszeli, hogy az állam a beruházó, akkor végtelenné válik a zsebe és nagyon vastagon fog a tinta.


"Nem rugdosni kéne, hanem választást adni neki. Ha sakkozni akar, nem kell futnia...nem attól lesz egészséges az életmódja."


De legalább 18 éves koráig ne satnyuljon el jobban. Addigra talán benő a feje lágya.


Vagy te a gyerekeidet (tudom, nem lesznek, de ha lennének) is úgy nevelnéd, hogy megkérdeznéd az 5 évesektől, hogy édességet vagy spenótot akarnak-e enni? Vagy mikor akarnak lefeküdni aludni? Vagy akarnak-e iskolába járni, írni, olvasni tanulni?


"ha egy fekete férfi, vagy egy muszlim nő besétál valahova, mindenki összesúg, van, aki meg is szólítja, úgy szidja."


A muszlimot igen, mert még új jelenség és sokan csak a robbantgatások kapcsán hallottak róla.


A feketénél ilyet nem tapasztaltam. Túlérzékenységet viszont annál inkább.


Seggfej, beszólogató emberek mindig lesznek. El lehet küldeni őket a bánatba vagy elengedni, de nem kell belőle rasszista, genderista, szexista vagy akármilyen ügyet csinálni.


Én az embert továbbra is emberként kezelem. Van meleg, transznemű, néger, cigány, ázsiai, leszbikus, náci, muszlim, mindenféle ismerősöm, haverom, barátom, kollégám.


És képzeld el, van mikor a meleg, transzi, muszlim, feka rasszistább, mint a náci, a muszlim, cigány meleg, leszbi, transzi ellenesebb, mint a náci, kipás zsidóban is ismerek olyat, aki kiirtaná az összes meleget, transzit meg cigányt... A transzik és a melegek/leszbik összefeszüléséről már nem is beszélve.


"Ha tényleg annyira jó lenne, mint állítják, nem lenne emberhiány."


Pont azért van emberhiány, mert így, hogy nem fizetik meg az embereket is hatalmas erőforrásokat emészt fel, az USA-ban meg az orvosok keresnek a legjobban, a cégvezetőktől, informatikusoktól, mindenkitől jobban.


Szerkezeti problémák vannak az egészségügyben is. Nagyon komoly társadalmi feszültségek alakulnának ki, ha egyszer nyilvánosan elérhetővé válna, hogy mennyi pénzt vesznek el különböző dolgok. Ezen high-tech csúcsminőségű épületek se segítenének.

2020. nov. 20. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 108/119 A kérdező kommentje:

#107 A legtöbb helyen velem értettèl egyet.

És nem mondok más országra példát, mivel leírtam 4-szer már, hogy Magyarországról beszélünk, és 16-szor megkaptam, hogy "szerinted USA jobb?".

És találkoztam màr olyan kisebbséggel, aki homo/transzfób, vagy rasszista...de mint mondtam, nem mindegy, hogy 1000-ből 1, vagy 10-ből 9.

A gyerek kérdést miért kell ennyire kiforgatni? Te jó ég. Reggel megkérdezem, rántotthús legyen, vagy spagetti, házi közben adok neki almát, banánt, stb, stb. Viszont, ha nekem azt mondja, hogy nem érdekli a kézilabda, sakkozni akar, menjen. De, ha hazajön, elviszi sétálni a kutyust. A tanulás pedig...rüheltem az iskolát, mégis tudtam, kell tanulni. Valamint leírtam...az alap dolgokat, legfontosabbakat még szép, tanulni kell. Ennyire nehéz felfogni, hogy lehet úgy is csinálni, hogy nem erőltetünk rá semmit a gyerekre? Tényleg ennyire hihetetlen?


Az utolsó részt pedig szinte ugyan úgy írtam le. Nem fizetik az embereket, ezért mennek el (vagy lehetőség miatt). És ezen nem segít a "akkor menj innen" gondolkodás. Csak ugye veszik észre a büszke magyarok.

2020. nov. 20. 08:36
 109/119 anonim ***** válasza:
73%

"Csakhogy ezekre még nem készült fel a magyar társadalom... Eleve szavazótábor se lenne, aki támogatná"


Eleve nem értem, miért kellene olyan témákról szavazni, mint az eutanázia, abortusz, melegházasság, nemváltást, stb. Ezek mind olyan dolgok, amikről az embereknek egyénileg kellene döntést hozniuk saját magukkal kapcsolatosan, nem pedig állami szinten kell szabályozni, hogy mit szabad közülük és mit nem. Attól, ha ezeket legalizálnák, továbbra sem lennének kötelezők. Aki nem támogatja az abortuszt, az nem megy abortuszra. Aki nem támogatja az eutanáziát, az nem kérvényezi saját magának. Aki nem támogatja a melegházasságot, az nem házasodik azonos nemű partnerrel. Aki nem támogatja a nemváltást, az nem változtatja meg a saját nemét. Akik pedig szeretnék igénybe venni ezek közül valamelyik dolgot, azoknak meg kellene kapniuk rá a lehetőséget. Ennyire egyszerű. Miért kellene ezekhez népszavazás?

2020. nov. 21. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 110/119 anonim válasza:
Mert akármilyen nehéz elhinni, és akármilyen nehéz felfogni a valóságot, az emberi világ nem egy személyekből, egyénekből álló amorf massza, hanem társadalmakból, civilizációkból áll, amikben az egyének egymásra aktívan hatnak. És egy csomó dolog, ami ki van kiáltva, mint egyéni döntés, sok más emberre is hatással van. Például a valódi nőknek el kellene tűrniük azt, hogy egy transznő, aki valójában férfi, a női mosdót, öltözőt stb. használja.
2020. nov. 21. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!