Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért vagyok képtelen a...

Miért vagyok képtelen a tanulnivalóra koncentrálni?

Figyelt kérdés

Minden este keményen elhatározom, hogy másnap sokkal többet fogok tanulni, de aztán...

Elkezdem és a legkisebb inger is kizökkent. Bármit szinte szívesebben teszek. Általában mindent az utolsó pillanatra hagyok, de most nincs semmilyen közeli időkorlát. Viszont tudom, hogy egyszerre mindent képtelenség lesz majd megtanulni, ezért akarnék előre felkészülni... De nincs motivációm, akaraterőm csak éjjelente, amikor már testileg elgyengültem.(egyetemista)



2020. nov. 23. 22:16
 1/9 anonim ***** válasza:
Milyen szak? Iszol elég vizet?
2020. nov. 23. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Egy lány barátom is a vízzel jött rögtön :D magyar-hittan
2020. nov. 23. 23:12
 3/9 anonim ***** válasza:
Akkor marad az ima...;P
2020. nov. 23. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Az ima kevés, ha az ember passzív és nem cselekszik, ha csak a szavai élnek, de a tettei halottak
2020. nov. 23. 23:46
 5/9 anonim ***** válasza:

Egyébként azért érzel így, mert túl sok dolgot akarsz magadba erőszakolni, pedig szükséged lenne a pihenésre és a gyakorlásra is.

Sajnos az egyetem viszont ilyen, nem beszélve arról, hogy sokszor úgy tanítanak, hogy tényleg többet ér, ha a társaddal beszélgetsz.

Azt javaslom, hogy amire szükséged lesz és érdekel, abba kíváncsisággal mélyedj bele!

Ami meg nem érdekel vagy töltelék, arra emlékezz csak a vizsgán.

A lényeg, hogy fiatal vagy, kapcsolódj ki és ne stresszeld túl magad. Mindig lehet olyat kérdezni, hogy ne sikerüljön. De ha nem adod fel, sikerülni fog. A lényeg, hogy néha kapcsolódj ki...

2020. nov. 23. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Ez igen e, én se tudtam volna jobbat írni, pedig a Sikerre hangolva csoportban mindig én vagyok a topkomment, ha odaszórok valami morzsát.

Megfogadom, és igyekszem megtartani a tanácsokat! ☺☺☺

2020. nov. 24. 00:08
 7/9 anonim ***** válasza:

jó kérdés... nekem sem megy

pedig nem vagyok hüle....

2020. nov. 24. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 B.egyedi ***** válasza:
100%
Nem biztos hogy arra vagy teremtve ,hogy azokat a dolgokat tanuld és az sem mindig igaz amit tanítanak, sok elmélet dölt már meg és inkább kérdést tegyél fel ,hogy te hogy látod azokat a dolgokat ,,Kérj Istentől bölcsességet
2020. nov. 24. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, azóta több folyadékot iszom, lelkileg is némileg feltöltődtem, szóval már jobban megy. Csak néha kalandozik el a figyelmem,de nem érzem magam gyengének.
2020. nov. 24. 13:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!