Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Elegem van, mindenből, a...

Elegem van, mindenből, a suliból, az elvárásokból. Akárhányszor ránézek a tanulnivalóra, sírni akarok. Miért?

Figyelt kérdés
Eddig csak úgy voltam vele,hogy jól van,laptam egy rossz jegyet,nem érdekel,lesz*rom...de ez az utsó évem,továbbtanulás meg minden...teljesen határozatlan vagyok azzal kapcsolatban is,hogy hova szeretnék továbbtanulni,és mit szeretnék csinálni...teljesen úgy érzem,hogy kiégtem,megtörtem...elegem van,és nem tudom tovább csinálni...megszokásból mutatom magam flegmának,magabiztosnak és erősnek,de most úgy érzem a padlón vagyok...holnapra tudnom kellene a törit,de multkor is bemagoltam a vázlatot kivűlről,szóról szóra és erre azt kaptam,hogy ez bizony édes kevés..eleve nem vagyok az a tanulós tipus,de tényleg annyira nehéz tanulni...most is többször majdnem elsítam magam,tegnap alig aludtam 3 órát,teljesen kivagyok...most nem kell azzal jönni,hogy ha tanulnom kell akkor ne a gép elött üljek,mert ez is idegesít...annyi elvárás van...mit tegyek?

2014. jan. 6. 23:20
 1/7 anonim válasza:
100%
Én is utáltam tanulni, és nem is voltam jó tanuló... Mindig próbáltam olyan dolgokra gondolni amik ösztönzően hatnak rám. Például nem akarok minimálbéren tengődni, előbb-utóbb lesz családom amit majd el akarok tartani. Valójában köztisztviselő vagyok egy Önkormányzatnál nagyon kevéssel a szakmunkás bérminimum felett, de még csak 21 éves vagyok, van időm fejlődni. A tanulás mindennek az alapja, ha nem tanulsz a büdös életben nem fogsz elérni semmit, és majd 30 akárhány évesen kesereghetsz, hogy miért nem tanultál amikor volt rá alkalmad.
2014. jan. 6. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
49%
Tanulj.
2014. jan. 6. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Ha tényleg nagyon kiéget a tanulás, akkor érettségi után szerezz valami piacképes szakmát, aztán menj el melózni. Engem se vonz egyik szakma sem, lusta vagyok mint az állat, szóval arra megyek amerre a pénz van :D
2014. jan. 6. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nálam is ez volt, megembereltem magamat, és jókat röhögök a volt osztálytársakon, akik az ívást, meg a drogozást részeítették előnybe. Én bejártam a fél világot, a drog elvonon kívül nem sok helyre jutottak el. Egy-kettőnek van jó állása a többi aprópénzért dolgozik.
2014. jan. 7. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Menj Amerikába raktárvadászni, azzal sokat kereshetsz. Tudod, mint a Discoveryn.
2014. jan. 8. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Az első dolog amit én fontosnak tartanék az az, hogy ülj le szüleiddel/rokonoddal és kérd a segítségüket az iskolaválasztásban. A másik pedig az, amit már elöttem is leírtak, biztos vagyok benne, hogy neked is van valami terved, saját ház ami a te tulajdonod,család, jól fizető állás. Ha sikerült eldöntened, hogy mik a terveid a tovább tanulás terén, Tűzd ki célnak magad elé hogy igen is megcsinálod. Próbáld meg elérni, ha ahhoz keményebb tanulás kell akkor azzal. Ilyen korban én is kénytelen voltam egy időre lemondani a barátokról és az edzésekről. Áldozatot is kell hozni. De soha ne felejtsd el, kemény munka tényleg meghozza gyümölcsét.
2014. jan. 8. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Az elvárásokkal kapcsolatban:a saját elvárásaidnak felelj meg, ne nézd hogy mijennek akarnak látni mások,önmagad légy..,aki elakar fogadni elfogad ojannak amijen vagy.
2015. ápr. 7. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!