Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan tudnék bebeszélni...

Hogyan tudnék bebeszélni magamnak valamit? Át tudnám mosni valahogyan a saját agyamat?

Figyelt kérdés

Valami olyasmire gondoltam, hogy például ha szomorú vagyok, sokáig ismételgetem magamban, hogy "Boldog vagyok! Boldog vagyok!" és egy idő után valóban boldog leszek.


Vagy ha nem érdekel valami, amit meg kell tanulnom, valahogyan el tudom azt hitetni magammal, hogy szeretem az adott tantárgyat és érdekel engem az adott tananyag?


Vagy ha van valamilyen rossz emlékem, rá tudom venni az agyamat valahogyan, hogy elfelejtsem?


Ki lehet kényszeríteni ehhez hasonló dolgokat az emberi agyból valahogyan?


Át tudnám mosni a saját agyamat teljesen, vagy akár csak néhány dologban?


Ha igen, akkor milyen módszerek vannak erre?


Ha van rá módszer, akkor veszélyes?

Milyen veszélyekkel járhat?


Köszönöm szépen a válaszaitokat!



2020. nov. 24. 16:38
A kérdező szavazást indított:
Lehet ilyesmit csinálni, vannak rá veszélytelen módszerek.
Lehetséges, de nagyon veszélyes.
Vannak rá veszélyes és veszélytelen módszerek is.
Ez lehetetlen, semmilyen módszerrel nem lehet ilyesmit elérni.
7 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
Egyszerűen csak csináld, nem kell rajta annyit gondolkodni...
2020. nov. 24. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Lehetséges ez. Annyi, hogy ne csak mondogasd, hogy de engem érdekel a történelem. Hanem amikor azt érzed nem érdekel, akkor kérdőjelezi meg, miért nem érdekel. És, hogy akkor mi van, ha ez az oka. Sokat gondolkodtam összezavarod magad. És utána már úgy érzed, hogy ennyi erővel már szerethetnéd is.
2020. nov. 24. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Persze!


Önszuggesszió. Érzelemmel kimondva valamit többször a tükörben pl beépül a gondolkodásodba.

Illetve a logika is segít. Ami logikus az megváltoztatja a gondolkodásod és így megváltoznak az érzéseid. Logikai alapon analizálj!

2020. nov. 30. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ez hülyeség. Magad csapod be vele.
2020. dec. 5. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Pont az lenne a célom.
2020. dec. 6. 00:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!