Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan lehetne növelni az...

Hogyan lehetne növelni az önbizalmamat? Illetve hogyan "alakíthatnám ki" a saját személyiségemet?

Figyelt kérdés
Nos,a helyzet a következő. Önbizalomhiánnyal szenvedek kicsi korom óta, sokan mondták rám hogy csúnya vagyok ezért nem rakok ki képet semmilyen közösségi oldalra. Manapság nem igazán mondanak,rosszat a külsőmre, de ha előfordul, akkor az nagyon le tud húzni. Akárhova megyek, azt érzem, hogy az összes lány rajtam kívül jól néz ki, szépek, csinosak. Nemrég elkezdtem sminkelni,ez adott egy kis önbizalmat de ha pl. megyek az utcán akkor folyton azt érzem, hogy gúnyosan bámulnak az emberek rám, vagy kinevetnek. Elég érzékeny, lelkis ember vagyok, sokat sírok akár egy apró dolgon is. A másik probléma pedig az, hogy úgy érzem, "elveszett" a személyiségem. Amit néhány évvel ezelőtt kedveltem, magaménak gondoltam (öltözködési vagy zenei stílus) azzal ma már egyáltalán nem tudok azonosulni. Ha valaki pl. megkérdezné ki a kedvenc együttesem, mi a kedvenc könyvem, nem tudnék rá válaszolni. Csak csinálom a dolgomat de érzem hogy ez így nem oké. Sok barátot is elvesztettem, ha nem is én voltam a hibás, sokszor sírtam utánuk. Úgy érzem kicsit el vagyok veszve ebbe a világba. Járt már valaki hasonló cipőben? Vagy valaki aki szintén ilyen problémákkal küzd meg? 19 éves vagyok egyébként

2020. jún. 25. 23:39
 1/2 anonim ***** válasza:
77%

Ne másoknak akarj megfelelni, hanem saját magadnak. Ha elfogadod magadat, akkor mások is elfognak.

Mennyire tartod magad szépnek egy tízes skálán?

Határold be magad. Ha van valami, amin változtatni szeretnél magadon, akkor hajrá.

Ne sírj, hanem tegyél azért, hogy szép legyél.

Legyél magabiztos. Húzd ki magad, emeld fel a fejed, használd a hangod.

Biztos van személyiséged, hisz mindenkinek van, csak fel kell építeni. Ismerd meg magadat. Legyen saját véleményed, gondolatod. Tudd, hogy ki vagy és, hogy mit akarsz.

Te vagy a sorsod kovácsa, olyan leszel, amilyen akarsz lenni.

Nagyon igaz, hogy a szépség belülről fakad. Legyél szép belülről (fentiek által).


Ha még valamivel kapcsolatban van kérdésed, szívesen meghallgatom.

Légy erős, mindenkinek van ilyen korszaka, át fogod tudni vészelni ❤️

2020. jún. 26. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
52%
Szia. Kérlek írj rám privátba, lehet, hogy valamennyit tudok segíteni.
2020. jún. 27. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!