Kinek van igaza?

Figyelt kérdés
Az egyik orvosom kigyógyított egy tartós betegségből, tudtam hogy ő valami személyesnek jobban örülne mint a pénznek. De semmi ötletem nem volt, ezért 40.000 Ft - ot adtam, nem borítékban hanem masnival átkötve. Láttam hogy óckodik de nagy nehezen elfogadta. Aztán mondtam neki hogy "ne ízére költse ezt, olcsó marhaságokra hanem piára meg gyógyszerre". Erre ő azzal a lendülettel vissza adta hogy ő nem fogadhat el hálapénzt meg különben sem mondjam meg hogy mire költi, de ha el is fogadta volna, úgy is vissza fizeti áprilisig. Én meg mondtam hogy nem akarok semmit meg szabni, csak egy kis kedvességből tanácsoltam. Erre azt mondta legközelebb keressek egy magán klinikát ha beteg leszek.

2020. dec. 13. 11:21
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerre voltál bunkó és kretén is.


A "költse gyógyszerre" egy sértés mert azt kívánod neki hogy betegsége legyen h gyógyszert kelljen szednie!


Az h célozgatsz h mire költse alapból bunkóság. Ő felelősségteljes ember és el tudja dönteni h mire költse. Ezzel a háládat feltételhez kötötted. Ez enélkül is lealacsonyító mert ha neki adod az már az ő pénze és arra költi amire akarja.


Harmadszor a masni... Kihangsúlyozod az ellenszolgáltatást amit illene diszkréten intézned. Ez így megalázó mert nem is hálát sugall mint inkább azt hogy az orvosnak szüksége van adományokra és ezt még látványossá is teszed vele.


A hálapénz lényege a diszkrét hála. Te meg egy kibszott kretén vagy aki full bunkó volt akarva akaratlan.


Én nem tudom te hol szocializálódtál de rohadt nagy hiányosságaid vannak!!

2020. dec. 15. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Nekem is mondtak hasonlókat, de én természetesnek vettem, nemhogy megsértődtem volna. Szóval szerinted akinek nincs diplomája az idi0?
2020. dec. 15. 17:11
 13/13 anonim ***** válasza:
Nagyon nem mindegy milyen viszonyban állsz azzal aki és akinek mondja és mondod. Idegenek közt ha látszik h bármilyen gesztussal lekötelezetté akarod tenni az nagyfokú tiszteletlenség már alapból. Nem rakhatod a zsebébe, és nem mondhatsz ilyeneket sem, hacsak nem milliós az összeg. Mert akkor is kurvára sértő de legalább akkor megéri megalázkodni.
2020. dec. 17. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!