Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért nem tudom megmutatani...

Miért nem tudom megmutatani másnak az igazi énemet?

Figyelt kérdés

Valami baj lehet velem?

17 éves lány vagyok és azt vettem észre, hogy több énem van. Van az otthoni, amit máshol nem tudok megmutatni, van egy iskolai és van még egy idegen környezetben lévő énem is. Úgy gondolom, az igazi önmagam az, aki otthon van. Azt is szeretem a legjobban... de ahogy kilépek az utcára, más vagyok. Más a viselkedésem, a beszédstílusom, egyszerűen más ember leszek. Hiába szeretnék iskolában is az a lány lenni, amilyen otthon vagyok, nem megy.

A szüleimen kívül maximum 1 ember van, aki ismeri az igazi énemet... Miért nem tudom másnak megmutatni a valós személyiségemet?

Az iskolában úgy érzem, fel kell vennem az ottani lányok stílusát, ezért viháncolok és én is amolyan "buta lány" vagyok. Eddig azt hittem, ezt csak azért teszem, mert nem vagyok intelligens emberek között. Nincsenek meg azok az emberek az ottani környezetemben, akik hasonlóan értelmesek, mint én... De tévedtem. A padtársam elképesztően intelligens és néha nagyon meglepődök hogy milyen jól tudja a gondolatait kifejezni. Szoktam vele beszélgetni, de az ő társasága se hozza elő bennem az igazi, értelmes emberkét.

Van itt olyan, aki hasonlóan érez?



2021. jan. 1. 22:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkinek sok szerepe van. A személyiségedet a szerepeiden keresztül fejezed ki.
2021. jan. 1. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem félsz mások véleményétől, hogy ők mit szólnának az igazi énedhez. Ezért is búrkolózol abba a sémába, amit a többiektől látsz, mert ez biztonságérzetet adhat.

Nálam valami hasonló volt. Sokáig nagyon csendes és zárkózott voltam társaságokban. Aztán gimiben megtaláltam a magam társaságát és teljesen ki tudtam nyílni nekik. Viszont nagyon sokáig nem mertem azoknak ezt az énemet megmutatni, akik ismertek régebbről, mert féltem hogy csak megkapom, hogy játszom a fejem.

Aztán 1-2 év alatt sikerült ezt lebírkóznom és tojni arra mit gondol más.

Szóval ezt tudom neked is tanácsolni, hogy próbáld kimutatni az igazi ének, és ne a nagy társaságoknak akarj megfelelni, hanem magadnak. Próbálj nyitni a padtársad felé, sulin kívül találkozni vele és hidd el előbb utóbb elengeded magad a társaságában és nem fogod azt a "buta lányt" játszani.

2021. jan. 1. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
70%

ha jól tudom a embernek 3 személyisége van, van amit csak ő maga "lát" van az amit a családnak mutat és van az amit a közösségnek és még érdekesség mikor idegen nyelven beszélsz akkor megint változik a személyiséged lehet


teljesen normális vagy ne aggódj


hát ha jobban megismered magad lehet hogy az segít és egy kis önszeretet

nézd meg a személyiséged hogy milyen adok két linket azokat a teszteket csináld meg és olvasd el amit ír végig és ha nem ismersz magadra akkor a kitöltés lehet téves/hibás volt, és javul a önismereted remélhetőleg és az lehet javít és vagy ha nem jön be szard le a többi lányt hogy nem érdekel mit mondanak a igazi énedről én a valódi arcom a lelkem akarom megmutatni... nekem ez bejött mondjuk én magamnak való vagyok magány és egyedüllét szerető és könyvmoly, de lehet neked is bejön ez gőzöm sincs róla én valahogy így fejlődtem át mondjuk én már 9. óta nem beszélek osztálytársaimmal mert szekáltak és szórakoztak rajtam és még annyi hogy nehezen barátkozó típus vagyok


én nem tudom hogy hogy csináltam, de a suliba a saját otthoni személyiségem viszem, próbáld meg hogy figyeled a otthoni személyiséged és lassan viszed ki fele a utcára egyre kijjebb tudom is én gondolkodó személyiség vagy legbelül akkor a utcán is gondolkodol és azután jöhet a kövi szint a suliban is gondolkodol azután próbáld meg a osztály táraiddal együtt gondolkodni ez automobil lehet nem jön be mert nem gondolkodnak annyit


még max aszt tudom mondani hogy ha nem érted akkor amit mondani akarok ezzel írj privátot és elmondom részletesen vagy szóban discordon vagy messengeren megbeszélhetjük, vagy tudom is én, de remélem érthető

[link]

[link]

2021. jan. 1. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Jung (az egyik leghíresebb pszichológus) szerint a külvilág felé mutatott énünk a perszóna, ami tulajdonképpen egy felvett szerep. Mindenkinek van ilyen, ne aggódj, legfeljebb másnak kicsit kevésbé különbözik a személyisége többi részétől. De alapból senki nem viselkedik úgy otthon, mint suliban vagy munkahelyen. Alapból más célból vagy ott, más a társaság, stb... Illetve otthon sokkal nagyobb biztonságban érzi magát az ember, így a legtöbben csak ott adják igazán önmagukat.
2021. jan. 2. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
62%

Utolsó vagyok.

Egyébként a 16 personalities néven is futó Myers-Briggs teszt módszertanilag erősen kifogásolható, úgyhogy nem kéne azért túl sokat belelátni. Persze, rólam is ír igaz dolgokat, de a horoszkópom is, és az sem tudományosan megalapozott.

2021. jan. 2. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
71%

Azért az erősen túlzás, hogy egy horoszkóp szintjén van. Azért nevetséges horoszkóphoz hasonlítani, mert azt random kapod, itt pedig a leírást a kérdéseid alapján.

Az IQ teszt sem random számgenerátor, hanem a válaszaid alapján kapott érték.

A cik végén van egy pár bekezdéses leírás, hogy milyen előnye van ennek a tesztnek:

[link]

2021. jan. 2. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Vannak, akik a horoszkópot is képesek tudományosan megmagyarázni, mert végülis nem random, hanem a csillagok és bolygók állásával számol. Az IQ teszt pedig megint csak elég más kategória.

Egyébként ha elolvastad a belinkelt cikket, akkor láthatod, hogy mik a hátrányai. Tudományos körökben nem szeretik. Önismeretnek valóban tök jó lehet, ha a helyén kezeli az ember, de ismerek olyat, aki totál bepánikolt az eredményétől, úgyhogy ezért mondtam, hogy nem kell annyira komolyan venni.

2021. jan. 2. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Álarcok. Mindenkinek görcsösen meg akarsz felelni. De hidd el, egyszerűbb csak magadnak. Szerintem annyi a lényeg, hogy ne árts másnak; és akkor máris nyugodtan lehetsz önmagad; meg pl lehetőleg ne csinálj olyan dolgokat, amik rombolják a közízlést; pl meztelenül kutyakakit eszel egy pláza ajtajában; az azért már roppantul ízléstelen. Tehát még vizuálisan se ártsál senkinek lehetőleg; lehet, hogy valaki éjjel ezzel fog álmodni, ha ezt látta; én nem találkoztam ilyennel, ez most csak példa volt. :):):)
2021. jan. 2. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
48%

"Vannak, akik a horoszkópot is képesek tudományosan megmagyarázni, mert végülis nem random, hanem a csillagok és bolygók állásával számol."

Csak azt nem magyarázzak meg, hogy ennek mi köze hozzád. Mind az MBTI és az IQ teszt esetén te adod a válaszokat.

És hasonlat szintjén pont ezért állja meg a helyét. Az IQ teszten kérdésekre adsz választ, ami alapján eredményt kapsz, ahogy az MBTI teszten kérdésekre adsz választ, ami alapján eredményt kapsz.


"Egyébként ha elolvastad a belinkelt cikket, akkor láthatod, hogy mik a hátrányai."

Igen, csak pont azt mondtam, hogy megvannak az előnyei is. Míg korábban valaki azt mondta, hogy ez milyen jó, addig te azt mondtad, hogy milyen rossz.

Ezzel szemben én reálisan azt mondtam, hogy van pozitív és negatív oldala is, emaitt hoztam a cikket is.


Mellesleg ez nem olyan nagy feketemágia, mint aminek beállítják. A kérdésekre nagy vonalakban rámutatnak elvekre, amiket követsz. Ez alapján pedig tényleg lehet általános következtetéseket levonni.

Pár éve volt egy teszt, ahol különböző helyzetekben kellett kiválasztania a kérdőív kitöltőjének, hogy egy önvezető autó bizonyos helyzetekben hogyan kelljen döntsön. A teszt végén viszont kaptúl egy elemzést, hogy mi alapján döntöttél és ott is le lehetett olyan egyszerűbb következtetéseket vonni, hogy pl. kevesebb halottat akartál, vagy az egészségességet vetted figyelembe stb.

Szóval nem olyan fekete-fehér az MBTI teszt, ahogy sokan be akarják annak állítani.

2021. jan. 2. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen, pont azért mondtam, hogy ha helyén kezelik, tök oké. Egyedül azt nem szerettem volna, hogy a kérdező, ha esetleg megcsinálja a tesztet, úgy tekintsen az eredményre, mint valami szentírásra. Csak mert néhányan szeretik azt hinni, hogy az MBTI a pszichológia csúcsa, és nekik így kb. papírjuk van róla, hogy ilyenek, meg olyanok. És ez azért hatalmas túlzás, több okból is. Szóval mint már említettem, önismeret miatt tök jó lehet, nekem is volt olyan érzésem, amit ez a kvíz fogalmazott meg először rendesen, pedig régóta éreztem úgy. Csak nem szabad vele túlzásokba esni. Nem állítom, hogy szörnyű dolog, mert közel sem az, egyszerűen szeretem felhívni rá a figyelmet, hogy nem tökéletes, amikor valaki annyira reklámozza.

(A horoszkóp példa pedig olyan szempontból volt csak hasonló, hogy mindegyikben sokan hisznek, és ameddig a helyén kezelik, addig nincs vele semmi baj. A probléma ott van, hogy sokan nem figyelik a módszertant. Ha valaki valamelyiket 100%-ban elhiszi, és hagyja, hogy ez befolyásolja, akkor már akadhatnak problémák.)

2021. jan. 2. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!