Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Milyen új célom legyen lakás...

Milyen új célom legyen lakás helyett?

Figyelt kérdés
Kiskorom óta arról álmodoztam, hogy saját lakásom legyen ami az én nevem van és én birtoklom. Sajnos a fizetésem nem igen engedi ezt meg, pedig ez egy álom lenne ha sikerülne. Nem kertes ház kellene nekem vagy ilyen luxus apartman. Hanem egy egyszerű társasház lakás amit magam szépítgethetek, berendezhetek. Milyen új célokat keressek magamnak? Jelenleg kisebb célok vannak mint új telefon, gamer számítógép, szobafelújítás de ezeket hamar megtudom valósítani. Nektek milyen célotok volt vagy van amit szeretnétek megvalósítani? Vagy ne adjam fel a lakás álmomat? Az a gond, hogy nagyon soká valósulna meg és lehet addigra szerte foszlana a lelkesedés iránta. Mit tanácsoltok? 21 vagyok és nem rég kezdtem el dolgozni.

2021. jan. 10. 20:38
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne add fel a lakás álmot. Én szobát nem újítanék fel már, annyival is több maradna a lakásra. Lehetnek olyam célok is, hogy tegyél félre x forintot, és akkor annak a számnak az elérése a kisebb cél.
2021. jan. 10. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
70%

Én nyugdíjra teszek félre. A nyugdíjig minden hónapban x ezer forintot félrerakok, azt akarom, hogy még ha 20-30 évet kell is nyugdíjban töltenem, az tényleg felszabadult és pihentető legyen, nem pedig nyomorgós.


Úgy veszem észre, újabban egyre kevésbé jellemző az, hogy a gyerekek támogatják a szüleiket, inkább elvárják, hogy a szülők tápolják őket még bőven 30 éves koron túl is, és az idősebbeknek magukról kell gondoskodniuk. Mi van, ha ápolót kell fogadnom? Mi van, ha súlyos pénzekért be kell költöznöm egy idősek otthonába? Én nem akarok félni egy nyomorúságos öregkortól, úgyhogy most, évtizedekkel nyugdíj előtt elkezdtem félrerakni rá.


A lehetőségeknek utána lehet nézni a generalinál vagy a metlife-nál, de más szolgáltatók is vannak. Havonta leperkálsz valamennyit, amint nyugdíjassá válasz, választhatsz, hogy egyben vagy havi juttatásként akarod felvenni. Adókedvezmény is jár rá, illetve az állam bácsi évente megtoldja valamennyivel a befizetett összeget.


A másik, hogy most dolgozol, most jól elvagy. Mi van, ha pár év múlva szakmát szeretnél váltani? Legyen annyi tőkéd félrerakva, hogy ha úgy hozza a sors, egy vagy két évet a tanulásra tudj szánni és felkészülten nekivágni az új szakmának. Ez annyit jelent, hogy a tandíjnak és a megélhetési költségnek is össze kell állnia arra az időszakra. Szép hosszútávú cél, és megintcsak a szabadságodat szolgálja.

2021. jan. 10. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 moozygoo ***** válasza:

21 éves vagy, még belefér az idődbe.

Spórolj, rakj félre, dolgozz rajta hogy nőjön a fizu, és meglesz az !

Kitartást és sok sikert

2021. jan. 14. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Amennyiben vagy olyan szerencsés, hogy a szüleidnél élj és számukra sem vagy "teher" (ez nagyon bunkón hangzott, de egyáltalán nem úgy értem), akkor én a helyedben mindenképp befektetném valamibe a pénzem. Nem vagyok szakember, de például a Tesla részvényeiben elég jó a potenciál, nekem sikerült még 2019 decemberében is vásárolni belőle (nem sokkal később kezdett el rohamosan nőni az értéke), de persze amikor lejjebb ment az árfolyam, mindig vettem amikor tudtam, mára már közel 10 millió forint értékű a portfolióm. Persze nagyon szerencsés voltam, jókor szálltam be, de én azt mondom, sosem késő.


Ez persze csak egy tipp, millió+1 módja van a pénzed gyarapításának, találd meg azt ami érdekel, ásd bele magad, és dönts úgy.


Mégegyszer mondom, ez csak az én véleményem, szerintem például egy lakás, vagy bármi más célod hamarabb teljesülhet, mintha csak ülnél a pénzen, pláne az iszonyat magas infláció miatt is, ami miatt a pénzed évről-évre egyre kevesebbet ér.

2021. febr. 4. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!