Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Jogosan érzem hogy nem feltétl...

Jogosan érzem hogy nem feltétlenül érte meg ahogy a életemet rendeztem eddig?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Próbálom nem elnyújtani a sztorit.Szóval 23 éves felnőtt férfi vagyok most végeztem az egyetemen, mint programozó és van már kicsivel több mint 3 hónapnyi gyakorlatom egy cégnél. Nem vettek végül fel oda ezért most keresem a munkákat már lassan 1 hónapja. Evvel nincs is gond csak úgy érzem (önsajnálat warning) hogy nem vagyok megelégedve az életemmel. Több mint 4 éve sportolok rendszeresen, van egy másik hobbim amiben országos bajnok vagyok és ezek tök jól hangzanak meg minden csak az az érzésem hogy nem igazán éltem még. Persze rengetek időm van még, de már szerintem is ideje lett volna ha ennyi idő alatt legalább 1 barátnőt találok magamnak, de nem volt még sose barátnőm. Nagyon olyan társaság se volt az életemben ami igazán magaménak érezhettem volna, mondjuk sokat nem segít a tényen hogy inkább vagyok introvertált mint extrovertált.

Így folyton azt érzem hogy kimaradok valamiből aminek én is a részese szeretnék lenni. Bár a mostani helyzet ami most van nem sokat segít rajtam se.

Tudom lehetne ennél még 2x rosszabb helyzetem is de akkor is, szeretnék érte tenni valahogy. Valami tanács hogy hogyan szemléjem másképp a helyzetemet?



2021. jan. 18. 17:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
3x is lehetne rosszabb
2021. jan. 18. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Ó, nyugi, ez még messze nem önsajnálat, nekem az nagyon megy, úgyhogy felismerem, ha valaki tényleg sajnálja magát. 😄 Neked vagy nincs önbizalmad, vagy egyszerűen annyira introvertált vagy, hogy minden kapcsolattól elvágod magad. Utóbbi esetben nincs más lehetőség, meg kell erőltetned magad és keresned kell egy (vagy több) társaságot. Keress érdeklődési kör alapján, biztos van valami, ami érdekel. Úgy könnyebb társat találni és már a közös téma is megvan, nem lesz kínos csend. Mondjuk az a sport, amit űzöl, vagy a hobbid, ezen az úton el lehet indulni. Ha nagyon nem megy, akkor még mindig ott vannak a társkeresők. Ha viszont az önbizalmaddal van problémád, akkor erre kellene gyúrni. Valamit nem jól csinálsz az életben, meg kellene találnod önmagad (hú, ez jó nagy közhely, de igaz). Bármelyik lehetőség is áll fenn, lényeg, hogy ne az legyen a cél, hogy barátnőt találj. Ha az az első és legfontosabb cél, hogy legyen valakid, akkor rossz hírem van: megtetted az első lépést a kapcsolatfüggőség felé...
2021. jan. 18. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

2-es igen, igazad van valószinűleg idáig elvágtam az embereket magam mellől és így nehezen is léptek be új emberek az életemben.

Szeretek sportolni csak most így ugye azt se lehet. Csak a konditeremben sem lehet igazán így kellene keresni más sportot ahol lehet.

2021. jan. 18. 17:49
 4/15 anonim ***** válasza:
25%
El sem tudod képzelni, hogy nálad mennyivel rosszabb helyzetben is vannak emberek. 2-3 gyerekkel. Akiknek még enni sem tudnak adni, rendesen befűteni.. hahó!
2021. jan. 18. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
74%
1-es és 4-es: és attól, hogy mások sokkal rosszabb helyzetben vannak, neki majd jobb lesz? Hahó.
2021. jan. 18. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Ezt el is mondtam hogy tudom hogy sokan rosszabb helyzetben vannak mint én.De attól még nem szeretnék a problémáimat arrébb tenni mert másoknak rosszabb. Nyilván én is arra törekszem hogy minél jobb legyen.
2021. jan. 18. 18:12
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Én is így vagyok 21 évesen. Jól betett ez a korona, az biztos. Ha szeretnél, írhatsz, beszélgethetünk. Viszont barátságnál nem lehet több.
2021. jan. 18. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%

Nagyon nagyon sürgőssen csinálj valamit!!! Én igy jártam, és mindenből kimaradtam. A tanulás és az egzisztencia épités nagyon fontos, de mellette a fiatalság is. Igazság szerint már most rengeteget vesztettél ha 23 évesen nem volt barátnőd. Ezt soha nem fogod semmilyen iskolában megtanulni. Ez az élet. És egy olyan szakaszát hagytad ki amire késöbb épithetsz vagy amit késöbb tovább fejlesztesz.

Egyszerűen csak gondolj bele hogy egy korodbeli lány már 5-10 sráccal is volt vagy akár már 2 többéves kapcsolata is volt. És most csak a szociális fejlődésről beszélek, a tucatnyi alkalmi szexet jótestű tinilányokkal nagyon meg se emlitem. Mert azt buktad. Ahogy telnek az évek úgy nő a felelőség és úgy romlanak a nők. Aztán azt veszed észre hogy az elhagyott 30+os gyerekes anyák a max ami összejöhet...persze sikerülhet egy remek formában lévő karrierista nőt találnod, de a tini élmények már kimaradtak és afelől se legyenek kétségeid hogy egy karrierista nő is bőven kiélte magát, tehát te a nagyon sokadik leszel a listán neki. Ez az egész csak akkor nem fog számitani ha 30-35 éves korodra olyan gondtalan egzisztenciát és munkahelyet teremtesz magadnak hogy mindent amit most kihagysz azt akkor potólni tudod.

Egyetlen dolgot viszont sose fogsz tudni, és ez az idő!!!

Amit most elmúlasztottál azzal kevesebb lett az életed, mégha azt később meg is próbálod potólni.

2021. jan. 18. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
#8: Lehagytad a végéről a szarkazmus jelet: /s
2021. jan. 18. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Amilyen babaarcom van szerintem 30 éves koromra leszek menő a 18 éveseknél, szóval nincs még itt veszve semmi.:D bár akkora jobb esetbe már családban kellene gondolkoznom
2021. jan. 18. 21:05
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!