Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Megéri bebukni valamit, mint...

Megéri bebukni valamit, mint azon szomorkodni hogy meg se próbáltam?

Figyelt kérdés

2021. jan. 19. 22:14
A kérdező szavazást indított:
igen
nem
12 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen, én néha örül, hogy nem vagyok az, aki lenni akarok.
2021. jan. 19. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
érdekes
2021. jan. 19. 23:56
 3/4 2*Sü ***** válasza:
100%

Nyilván baromira nem mindegy, hogy egy kólásüveg kinyitásáról van-e szó, vagy a komplett vagyonod felevéséről a piros 6-osra a ruletten.


Ha van két döntési lehetőséged, akkor meg kell nézni, hogy az egyik és a másik döntési lehetőség nyomán milyen negatívumok és pozitívumok várhatóak, ezek mennyire erősek és milyen eséllyel következnek be, és ez alapján kell mérlegelni.


Elhívni egy lányt/fiút randira? Ha megteszed, akkor a legrosszabb, ami történhet az az, mintha nem hívnád el (a lány/fiú nem lesz a „tied”), veszíteni nem veszítesz semmit. De ha sikerül a randi, akkor van mit nyerned. A mérleg azt mutatja, hogy tedd meg.


Felmászni egy tízemeletes épületre biztonsági eszközök nélkül különösebb mászási tapasztalat nélkül? Ha megteszed, akkor viszonylag nagy eséllyel eshetsz le és halhatsz meg, vagy bénulhatsz le. Ha mégis sikerül, maximum valami kétes értékű rövid hírnevet szerzel. Ha meg nem teszed meg, akkor nem veszítesz különösebben semmit. Itt meg a mérleg azt mutatja, hogy ne tedd meg.

2021. jan. 20. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Kockázat mértékétől függ, de általában igen a válasz.

Ha (tét nélkül) sem próbálkozol, akkor pontosan úgy jártál, mintha buktál volna.

2021. jan. 20. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!