Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Egy ideje már nem tudok...

Livia06 kérdése:

Egy ideje már nem tudok elaludni,az elalvás is nehezen megy és fel is kelek még éjszakánként,van amikor vissza sem tudok aludni.Próbáltam már hamarabb lefeküdni(8-9),de akkor is olyan 2-3-kor alszom el.Nem tudnátok valami tippet adni?

Figyelt kérdés
2021. jan. 13. 22:16
 1/3 anonim ***** válasza:
Nyugtató/altató első körben, ha nem segít, akkor pszichológussal kellene beszélni hátha rájön az okra, ha ez sem jön be akkor egy értelmesebb (nem háziorvos) orvossal beszélni, ha ez sem jön be és komolyabb a probléma, akkor életmódváltás szükséges.
2021. jan. 14. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
70%

Én pont fordítva mondanám a sorrendet, mint az első válaszoló. Ha egyszeri esetről van szó, akkor nem probléma az altató/nyugtató, de elég könnyű rászokni, ha folyamatosan nem tud aludni az ember.

Először az életmódodon próbálj változtani. Pl. ne igyál délután koffein tartalmú italt, minél inkább kerüld az elektronikus eszközöket és az evést elalvás előtt, próbálj ki valami relaxációs technikákat, ha esetleg alszol napközben, akkor mostantól ne tedd... Ha ezek nem jönnek be, akkor el kéne menni valami orvoshoz, ami szerintem kezdetben háziorvos is lehet. Azért mondom ezt másodiknak, mert a pszichológus is először el fog küldeni orvoshoz, hogy nincs-e valami szervi vagy hasonló problémád (de ne gyógyszerért menj orvoshoz). Ha nincs semmi szervi oka az egésznek, akkor pszichológus. Ő pedig úgyis tudja, hogy magát az alvást kell-e kezelnie vagy esetleg valami egyéb dolgot, ami hatással van az alvásodra is. Aztán ha úgy van, majd pszichiáterrel vagy más orvossal írat fel neked valami olyan gyógyszert, ami valóban szükséges.

2021. jan. 14. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2021. jan. 14. 20:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!