Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Létezik-e olyan szakma,...

Létezik-e olyan szakma, életvitel amivel jól összeilleszthetőek ezek?

Figyelt kérdés

Jelenleg programtervezőnek(informatikus) tanulok egyetemen és nagyon szeretem csinálni élvezem a logikát és a bonyolult dolgokat.Több mint 1 éve tanulom szinte minden napom ezzel telik.


Emellett nagyon nagyon érdekel a pszichológia , a filozófia, a személyiségelemzések,spirituális dolgok és a gyereknevelés(főleg óvodások vagy kisebbek). Már 2 és fél éve járok különböző tanfolyamokra(hobbi jelleggel) ahol sok szó van ezekről.


A két irány merőben ellent mond egymásnak, tudom még adnom kell időt magamnak ,hogy kiforrjon. De el tudtok-e képzelni egy olyan életet, ahol a fentebb említettek mindegyikét tudom az életben hasznosítani?


Középiskolai tanár? (kereshetnék 600 nettót képes lennék erről lemondani ,de nem tudom megérné e, jól érezném magam)

Alapíthatnék magánóvodát ahol képzett óvónőkkel speciális törődést kaphatnának a gyerekek(ez tetszik de nehéz kivitelezni és nincs benne info)

A párom(aki még nincs) szülne gyereket, megvan a gyereknevelés és mellette dolgozok infót eltartom a családot?(ez kifogástalan)


Ha van még ötletetek kérlek írjátok, nagyon hálás vagyok érte!


19F



2021. jan. 21. 23:17
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Egyet tudok érteni, nem muszáj minden áron egy munkában mindezt megélnem. Ahogy te is a nap egyik felében bal agyféltekéd másik felében a jobbat használod és ez teljesen működőképes.


Nem minden ember érdekelt egyszerre reál és humán irányban is, így meg tudom érteni, ha valaki az egyik oldal elkötelezettje és a másikkal nem különösebben foglalkozik. Így is műveltek tudnak lenni.

2021. jan. 23. 23:23
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy ahol kifejezetten van érintkezési felület, az pl a szimbolikus logika, ami főleg filozófiában van, ez kapcsolódik nyelvekkel kapcsolatos dolgokhoz, vagy mesterséges nyelvekhez, amik meg nyelvészetben vannak. Meg amúgy a legtöbb kísérletezős tudományban jó az informatiksi tudás, programozás. A pszichológiának is van ilyen része. Ja meg filozófiában elég sok olyan szerkezet van, ami emlékeztet pl objektumorientált programozásra. pl van az ontológia, ami arról szól, hogy mi az ami létezik, a létről. és ott vannak univerzálók, partikulárék, ami olyasmi, hogy általános tulajdonságoknak megfelelő létező valami. szóval a kékség pl. és akkor ennek vannak egyedi konkrét megvalósulása. lényegében már platónnál az ideaelmélet valami ilyesmi. hogy vannak az ideák mint a szép ideája és minden dolog a világban azért szép mert ebben részesül. ja meg matematika filozófiában is vannak ilyesmik. egy csomó helyen kérdés az, hogy a tulajdonságok, azok külön reálisan létező valamik, vagy egy tulajdonság halmaza mindennek ami olyan, de nem létezik függetlenül attól.


[link]


meg eleve az informatikának van egy olyan része, ami már ilyen elég elvont tudomány szerűség:

[link]


Ami átmegy már ilyen mestersége intelligencia dolgokba, meg ott megjelenik már a tudatosság kérdése, ami megint filó. Szóval elég összeérhetnek ezek. (de most ez nagyon pongyola amit itt összehordtam)

2021. jan. 25. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!