Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Haszontalannak érzem magam,...

Haszontalannak érzem magam, mert nincs munkám . Mit tegyek?

Figyelt kérdés

19 éves lány vagyok, 3 éve párkapcsolatban élek, és már együtt is élünk .



Ő dolgozik normálisan, én viszont október óta itthon vagyok, mert elküldtek a munkahelyemrol a “vírus” miatt, azóta beadtam mindenhova az oneletrajzomat a városban (kisvárosban élünk) de sehol sincs felvétel. Voltam egy napot valahol, kórházban Takarítónő, viszont annyira rosszul lettem az ottani körülményektől, hogy másnap nem is mentem .. Én megpróbáltam .. Semmi sincs itt, és lehetőségem sincs most máshova menni, mert telefonban is azt mondjak hogy a vírus miatt nincs felvétel , vagy bármi mást ... Haszontalannak érzem magam, a párom vásárol be és mondhatni az o pénzén élek. O megérti ,de nekem mégis rossz ez az érzés . Mivel foglaljam le magam? Mit tegyek most?



2021. febr. 8. 02:11
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Baranyában élek.
2021. febr. 8. 02:20
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha volt legalább egy év folyamatos munkaviszonyod az elmúlt évben,akkor jelentkezz a munkaügyi központba,ha még nem tetted.Kapsz három hónapig egy kis segélyt,ami igazán nem sok,de a semminél több, Közben tudsz munkát keresni.
2021. febr. 8. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
26%

Az a baj a magyarokkal, hogy kizárólag munkahelyben képesek gondolkodni. Hová menjek el dolgozni, fizetésért? Eszükbe sem jut, hogy ha már úgy esett, hogy nem kell az idejüket valaki másnak a profitjának megtermelésére pocsékolni, akkor ők is kezdhetnek valamit.


"Jaj, jaj, de hát mit, hát nem értek semmihez!"


Egy frászt nem. Csak bebeszéli neked egy betegesen konformista társadalom, hogy csakis akkor érthetsz valamihez, ha szakiskolát végzel. Anélkül a cipődet sem tudod megkötni.


"Aha, hú de okos vagy, akkor mondd meg, mit csináljak, na?!"


Hát igen, ez a másik baj, hogy ha egy magyarnak jelzik, hogy teljesen életképtelen a gondolkodása, akkor személyes sérelemnek veszi, és az egóját veszi elő az önkritikája helyett. Ha kellően pikírten tudunk visszaszólni, akkor győztünk, és nem kell csinálni semmit.


Ja, ez nem a kérdezőnek szólt, hanem a sok gyökérnek, akik borítékolhatóan megjelennek itt mindjárt.


Próbálj meg kereskedni valamivel a neten. Rendelsz Kínából cuccot, mármint nem kábítószert, hanem valami hasznosat (bár igazából azt is lehet), és csinálsz egy webáruházat. Például babaruhát, játékokat, bármit. Alibaba.com-ról tudsz ilyeneket rendelni. Boltot építhetsz a Shopify-on. Elkezded kicsiben, aztán majd megnő.


"Jaj, jaj, számlaképesség, adózás, vállalkozóit kell kiváltani..."


Hát igen, Magyarországon sajnos agyonbonyolítják az ilyesmit. Itt, Amerikában csak elkezded és kész, a lényeg, hogy írd be az adóbevallásodba. Hanem azt senki sem mondta, hogy mindent törvényesen kell csinálni. Fogod, eladod, és kész. A NAV csak akkor fog megtalálni, ha illedelmesen bejelentkezel náluk, és leadod az adataidat. Akkor viszont a véredet is kiszívják, és ha nincs többmilliós tartalékod, pár hónapon belül lenulláznak.


Én tíz évig csináltam ezt, és sosem jelentettem be senkinek. Remekül megéltem belőle. Mivel mindjárt jön valami jóképességű verni a nyálát az "adócsalásról", jelzem, hogy nem szégyellem, sőt, büszke vagyok rá. Mások az abortuszukra azok, ha azt lehet, akkor mindent.


Remélem, érthető voltam?

2021. febr. 8. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs pénze, akkor hogy rendeljen hármaska?


Ingyenes tanfolyam esetleg?

2021. febr. 8. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
0%

Jaj, de tudtam, hogy valaki addig méricskéli, amíg talál valamit, amibe beleköthet! De tessék.


Nincs pénze? Olyan nincs. Annyira senki sem ágrólszakadt, hogy ne tudjon pár kínai szart megrendelni. Ha mégis, akkor már rég hajléktalan. A kérdező párja dolgozik. Csak össze tudnak tolni pár tízezer forintot, ha nem is azonnal!


Ingyenes tanfolyam? Ti vagytok a generáció, akik okostelefonnal a seggetekben jöttetek a világra, most akkor én guglizzam ki neked?

2021. febr. 8. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Munkaugyon voltam már, sajnos nincs meg folyamat az 1 év, de be vagyok jelentve hozzájuk.. Kérdeztem tanfolyamot is hogy indulnak-e valamikor, azt mondták nem, menjek majd vissza kerdezoskodni ekkor és ekkor ..



Vállalkozni se szeretnék meg, épp hogy csak kiléptem a nagybetűs életbe, tapasztalat 0 .. Főleg hogy tudom , nem nagyon segítenének benne ..🤗

2021. febr. 8. 09:04
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Tanulj valamit.

Ingyenes tanfolyam sok van a neten, csak előbb informálódj, hogy tényleg jó-e?

Nyelvet is tanulj! Angolt pl. és erről is informálódj előtte.

2021. febr. 8. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Tanulom már itthon a német nyelvet, amint úgy adódik szeretnék is ki menni Ausztriába , viszont előtte ahhoz is munka kell..😔
2021. febr. 8. 12:42
 9/20 anonim ***** válasza:
10%
Ja, hogy nem szeretnél vállalkozni, értem. Akkor üldögélj egy fa alatt, amíg kellően tapasztalt nem leszel. Nekem sem segített senki.
2021. febr. 8. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Ha olyan egyszerű lenne , hidd el csak vállalkozók lennének ezen a földön .☺️
2021. febr. 9. 06:12
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!