Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Haszontalannak érzem magam,...

Haszontalannak érzem magam, mert nincs munkám . Mit tegyek?

Figyelt kérdés

19 éves lány vagyok, 3 éve párkapcsolatban élek, és már együtt is élünk .



Ő dolgozik normálisan, én viszont október óta itthon vagyok, mert elküldtek a munkahelyemrol a “vírus” miatt, azóta beadtam mindenhova az oneletrajzomat a városban (kisvárosban élünk) de sehol sincs felvétel. Voltam egy napot valahol, kórházban Takarítónő, viszont annyira rosszul lettem az ottani körülményektől, hogy másnap nem is mentem .. Én megpróbáltam .. Semmi sincs itt, és lehetőségem sincs most máshova menni, mert telefonban is azt mondjak hogy a vírus miatt nincs felvétel , vagy bármi mást ... Haszontalannak érzem magam, a párom vásárol be és mondhatni az o pénzén élek. O megérti ,de nekem mégis rossz ez az érzés . Mivel foglaljam le magam? Mit tegyek most?



2021. febr. 8. 02:11
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Pénz nélkül viszont nem vágok bele semmilyen hasonló dologba Se 🙂
2021. febr. 9. 06:13
 12/20 anonim ***** válasza:
16%

Én ebből arra következtetek, hogy tök véletlen nemsokára terhes leszel, és teleszemeteled a facebookot azzal, hogy az anyaság a legnagyobb dolog a világon meg micsoda nagy teljesítmény, ezzel kompenzálva a tanulatlanságod, és érdektelenséged. Aztán kitalálod, hogy a műkörmözés micsoda biznisz, annak ellenére, hogy az összes ilyen csaj ezt próbálja csinálni, de igazából a 20 évvel idősebb faszijuk tartja el őket.


NE döntsd el, hogy mivel akarsz foglalkozni, NE kezdd el kitanulni, és NE tegyél semmit a céljaid eléréséért, mert az fááárasztó, nehéééz, nyűűűgös, évekbe telik, közben rájössz, hogy mennyire nem értesz ahhoz se amit egyszerűnek tartottál addig, hanem irigykedj azokra a nőkre, akik értenek valamihez, több nyelven beszélnek, kulturáltak, és nincsenek kiszolgáltatva a faszijuknak.


Amúgy mit csináltál eddig? Én 19 évesen technikusként dolgoztam és közben levelezőn egyetemre jártam. Időm sem volt siránkozni.

2021. febr. 9. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

"Tanulom már itthon a német nyelvet"

Akkor már most csinálsz hasznosat.


"amint úgy adódik szeretnék is ki menni Ausztriába , viszont előtte ahhoz is munka kell..😔"

Miért?

Ha be tudsz menni, munka is lesz.

2021. febr. 9. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

12-es , lehet hogy én MOST munkanélküli vagyok, viszont te állandóan egy élettelen ember leszel ..☺️


13-as: Viszont ott is élni kell amíg nincs fizetés ..🙂

2021. febr. 9. 09:35
 15/20 anonim ***** válasza:

19 évesen szerintem még nem késő egy szakmunkásképzőbe jelentkezni. Azokból úgyis hiány van.


Faluban laksz vagy városban? Itt a Penny-ben Lidl-ben sok arc cserélődik. Ebből gondolom h veszik fel az embereket és azok mennek is el. A MacDonalds-ban szintén. Ilyen melókat nem akarsz megpróbálni?

2021. febr. 10. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

11: Pedig csak vállalkozók vannak. Amikor elmész dolgozni, akkor is egy vállalkozásba kezdesz: eladod a munkádat. A munkaadód pedig átvállalja a kockázat jelentős részét.


Itt, Amerikában szerinted miért nem hőkölnek hátra az emberek, ha meghallják a "business" szót? Hát mert itt nem verték a fejükbe negyven plusz harminc évig, hogy a vállalkozás, az valami borzasztóan kockázatos és bonyolult dolog, amibe csak nagyon-nagyon sok pénzzel és felkészültséggel szabad belekezdeni. Meg azt sem, hogy az valami gyanús dolog, amitől jobb távol maradni. Itt a nyolc-kilencéves kisgyerekek kiülnek a ház elé limonádét árulni a zsebpénzükért. Otthon, gondolom, rohanna szirénázva a gyermekvédelemtől a NAV-ig mindenki, de ha nem is, az biztos, hogy valaki előbb-utóbb felháborodva telefonálgatna, intézkedne, tiltakozna.


Eredmény? A magyarok többsége retteg még a vállalkozás gondolatától is.

2021. febr. 10. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Próbáltam vissza menni a suliba , de nem mehetek .. se szakmát tanulni se érettségizni, mert ezek úgy akarjak .. ingyenes képzés nincs voltam ma megint azt mondtak nem tudnak semmit csak fizetős van, viszont nincs minden hónapban több 10.000rem fizetni azt ...


Ma reggel 7 órától csak munkát keresek folyamat , 1et találtam is, igaz nem volt kint hogy van munka de ez egy gyár szóval reméljük a legjobbakat, jelentkeztem .. aztán majd kiderül mi lesz ..

2021. febr. 12. 13:56
 18/20 anonim ***** válasza:
Sikerült elhelyezkedni?
2021. ápr. 3. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Igen ,végül sikerült egy gyárban munkát találnom .:)
2021. ápr. 3. 02:11
 20/20 anonim ***** válasza:
Tetszik? A gyári meló mellett javasolnék egy tanfolyamot! A hegesztés pl érdekes és jobban fizető munka és az alkotás is igazán örömteli ami a szabályos formák alakításával jár...
2021. jún. 9. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!