Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Más is fél a repülőktől?

Más is fél a repülőktől?

Figyelt kérdés

Nem repülni,hanem magától hogy elszáll feletted


Kiskorom óta rettegek ,azt hittem csak attól mi van ha lezuhan ,de rájöttem hogy nem

Csak maga a tudat,régen egy kicsit is nagyobb hangja volt,fejvesztve menelültem be a házba (ha kint voltam)

Meg mikor a permetező repülők jöttek akkor is épp bicikliztünk,mert a polgármester nem jelezte,bár nem csak mi voltunk kint

De szószerint remegtem a félelemtől

Anyám mondta szaladjak be gyorsan unokatesóimhoz (ott laknak közel)

És ott vártam mig elmegy


Ez később javult és már nem félek annyira

De mai napig ha meglátok egyet bennem van a fêlsz



2021. febr. 23. 11:16
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ami érdekes,az nem rémiszt meg hogy repülőre kell szállni,csak maga az hogy ott van felettem,hangos és maga ez a tudat..
2021. febr. 23. 11:17
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Engem nem,és kiskoromban is imádtam nézni őket,és most felnőtt fejjel is szeretem nézni őket,és közben irigykedem hogy milyen jó lehet azoknak akik benne ülnek.Ez pl. nem az utasszálítókra vonatkozik,legalábbis azóta mióta én is utaztam ilyennel,mert már tudom,hogy egy olyanon semmit nem lehet abból érzékelni,hogy te nem a földön vagy,hanem a levegőben.Hanem a kisgépekre gondolok,vagy a helikopterekre,amiből ha kinéz az ember,látja a felhőket,a Napot,a madarakat,és maga alatt a földet,ilyenben viszont sajnos még nem volt részem.Szóval még most is ámulattal bámulom a repülőket,ha éppen meglátok egyet az égben szállni.
2021. febr. 23. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
utasszállítókra
2021. febr. 23. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Igen,én is tervezem hogy majd repülök egyet New Yorkba :)

Csak ahogy meséltem valamért megrémit hogy ott repül a fejem felett..

2021. febr. 23. 12:58
 5/11 anonim ***** válasza:
77%

Ez egy fóbia, betegség.

Pszichológussal beszélj.

2021. febr. 23. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
4.:Van rá esély,hogy éppen akkor zuhan le,és téged is eltalál és meghalsz,de vajmi kevés,ha erre gondolsz mikor látod,hogy ott repül el egy fönt,jó magasan tőled,és ha látod hogy repül,akkor már úgyse kell miatta aggódanod,mert ez nem következik be,ha viszont már alapból azt látod,hogy zuhan,akkor kell csak félni.Egyszer volt hogy láttam egy kisgépet lefelé szállni,ami lehetett zuhanás is,mert már elég alacsonyan volt,és körülöttünk több km-re is házakkal voltunk körbevéve,szóval nem tudott volna hol rendesen landolni,akkor aggódtam,de nem magam,hanem a pilóta miatt,hogy élje túl.Egy film jutott erről eszembe,a Donnie Darko,abba van olyan hogy a főszereplő attól hal meg,hogy rázuhan a gép egyik turbinája,pedig nem is a szabadban van,hanem a házukban,a szobájában fekszik az ágyában.
2021. febr. 23. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
És ehhez tényleg pszigológus kell?
2021. febr. 23. 13:45
 8/11 anonim ***** válasza:
7.:Nem én írtam ezt a választ,de szerintem is ártani nem árthat,viszont ha önmagadtól is megtudod érteni,hogy teljesen feleslegesen parázol ilyenkor,akkor viszont nincs rá szükség.
2021. febr. 23. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Általában az ilyen fóbiák nem múlnak el maguktól.

Mindenképpen ajánlott pszichológussal beszélni.

2021. febr. 23. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ez olyasmi, mint mikor valaki a zivatartól fél, az is hangos, erőteljes, érezhetően nagyobb és erősebb nálunk. Ez egy ősi ösztön, mint pl. a tériszony, csak van, akinél szokatlanul erős. Pszichológus csak akkor kell, ha ez nagyon zavar téged, akadályoz a hétköznapi életben, vagy rendszeresen szorongsz miatta.


Kis bagoly először hall mennydörgést. :)

https://www.youtube.com/watch?v=71PD2f1ogyk

2021. febr. 23. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!