Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ilyenkor miért nincsen senkiné...

Ilyenkor miért nincsen senkinél gázspray vagy gázpisztoly?

Figyelt kérdés

[link]

Istenem,egy gázspray kerül 2-3 ezer forintba,vagy gázpisztoly 25 ezerbe(+5 ezer töltényel meg engedélyel)..

Meg amúgy miért nem fogják le a emberek a ilyen mocskokat?



#önvédelem,fegyver,balhé,veszekedés,bunyó,verekedés.
2021. márc. 4. 03:01
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
És te mit tennél?
2021. márc. 4. 17:43
 12/23 A kérdező kommentje:
Gondolom végig néznéd hogy egy gyilkos elfutson,és a ember ott haljon meg.
2021. márc. 4. 17:47
 13/23 anonim ***** válasza:
0%
A gázpisztoly tudtommal csak engedéllyel hordható utcán. A szúrást nyilván nem lehetett volna megakadályozni, legfeljebb visszatartani az elkövetőt, de mivel neki kése van, kevesen kockáztatnák meg, hogy le/elfogják, bevallom, én sem mennék oda hozzá, vagy rohannék utána. Szégyellnem kéne magam? Annyit lehet tenni, hogy az ember megnézi, mi van rajta, hogy könnyebb legyen később felismerni a felvételeken. De persze ki gondolkodik ilyen helyzetben? Ha valakit éppen zaklatnak, vagy vernek, az más. Mondjuk nem vagyok nagy darab, de ha ő(k) sem, lehet, hogy megpróbálnám leállítani (őket). Persze ezzel is azt kockáztatom, hogy jutalomból megkéselnek.
2021. márc. 4. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

Meg lehet előzni,mondjuk ha valamivel megakadályozni,pl 4-en neki menni.

Könnyű az mondani hogy a én épségemet védni kell,de nem is ítélem el,és nem is kell szégyellni,tökre érhető dolog.

De ha el lenne terjedve a gázspray meg a gázpisztoly használata mint Amerikában,akkor legalább lenne mivel védeni magad.

Szúrás elkerülhető ha pl nem állsz mint egy lajhár és várod hogy megszúrjon.

De ha lenne pár emberbe kis tökösség akkor nem lenni ennyi késes támadás.

Egy budapesti villamoson vannak legalább 20-an és nem bírnak ágyon verni egy ilyen férget

2021. márc. 4. 18:34
 15/23 anonim ***** válasza:
Nem ismerjük a körülményeket. Mondjuk biztos volt egy kis szóváltás előtte a maszk miatt, de lehet, hogy pont a megálló előtt szúrta meg, és rögtön le is ugrott. Az is lehet, hogy többen voltak. Te könnyen beszélsz a fotelból (vagy hokedliről, mindegy), haltak már meg egy páran hasonló helyzetben.
2021. márc. 4. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

"Könnyen beszélsz a fotelból"

Én már többször verekedtem,és tudom mi kell csinálni ilyen helyzetben.

Nem csak dumálok,de képzeljük el:

Mondjuk szájkaraté van a maszk miatt,és mondjuk nyújtja késért akkor a áldozat miért nem tudott egy gázsprayt előhúzni?

Mert valahonnan elő kellet húzni,és nem 0.12 másodperc alatt vette ki a nadrág vagy kabát zsebéből.

De ha látom hogy nyúj valamiért,akkor persze hogy én is előveszem a gázsprayt,és hátrálok.

Te is beszélhetsz tücsköt bogarat,ha az se tudod hogy mi volt.

2021. márc. 4. 20:02
 17/23 A kérdező kommentje:

De példaként:

Ha dulakodok valakivel,akkor próbálok nyenge pontokat találni,és próbálok elővenni nálam lévő Gázpisztolyt,és le fegyverezni ha már láttam hogy jön késsel.(Magyarán szemen lövöm,vagy torokra)

De ez a legrealisztikusabb PÉLDA.

2021. márc. 4. 20:08
 18/23 anonim ***** válasza:
OK, legyen igazad.
2021. márc. 4. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

Egy felvetés:

Mit érsz a spray-vel és a pisztollyal? Tudod, hogy kell használni? Igen, örülök neki!


És akkor gondold most azt végig, hogy amikor ér egy támadás, akkor nyilván nem 80 lesz a pulzusod, a szervezeted csak ontja magából az adrenalint. Lefagysz, összeroppansz, szorongsz, vagy esetleg van bármi lélekjelenléted ahhoz, hogy egyáltalán képes legyél megmozdulni?

Amikor ilyen szituban vagy, akkor is elő kell tudni venni a spray-t és lefújni. De ha annyira be vagy pánikolva, előbb fogod magad lefújni, mint a támadót. S szted a támadó mit fog csinálni, míg előveszed és irányba állítod az eszközt? Leül és megiszik egy kávét, s megvárja, hogy készen légy arra, hogy használhasd?

Tudod, ha semmi tapasztalatod nincs ilyen esetekben, könnyen kéred számon ezeket, de ha egyszer is átélted volna ezeket, akkor felmerülne, hogy vannak, akik számára a spray csak akadály lenne...


Persze más ok is van, de ez a legtipikusabb...

2021. márc. 5. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

19.

"És akkor gondold most azt végig, hogy amikor ér egy támadás, akkor nyilván nem 80 lesz a pulzusod, a szervezeted csak ontja magából az adrenalint. Lefagysz, összeroppansz, szorongsz, vagy esetleg van bármi lélekjelenléted ahhoz, hogy egyáltalán képes legyél megmozdulni?"

Már mondtam válaszban,hogy verekedtem már,iskolában,utcán stb és mindig megúsztam jogilag és bárhogy.


"Amikor ilyen szituban vagy, akkor is elő kell tudni venni a spray-t és lefújni. De ha annyira be vagy pánikolva, előbb fogod magad lefújni, mint a támadót. S szted a támadó mit fog csinálni, míg előveszed és irányba állítod az eszközt? Leül és megiszik egy kávét, s megvárja, hogy készen légy arra, hogy használhasd?"

Tegyük fel,pánikban vagyok,akkor próbálom kalimpálni,meg nyenge pontokat találni,és szerezni legalább 5másodpercet szerezni(pl:jól tökön rúgom és szerzek 10 másodpercet hogy felálljon),és úgyis lenne idő addig hogy szemen fújam,és ahhoz hogy szemen fújam magam ahhoz vagy hülyének kélne lenni,vagy szerencsétlennek,mert ha pánikolnák akkor is gondolkoznák hogy hogyan védhetném magamat.

De annyi ember,annyi reflexek,meg gondolkozás.

2021. márc. 5. 15:19
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!