Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan mondjak nemet, ha...

Hogyan mondjak nemet, ha nincs jó okom arra, hogy miért ne?

Figyelt kérdés

Ha valaki megkér arra, hogy csináld meg azt amit neki kellene, de ő nemtudja neked pedig szólván úgy is van rengeteg időd meg tudod csinálni


Hogyan mondasz nemet ilyenkor? Ha úgy érzed, hogy a cselekedet elfogadása inkább gyengítene mint erősítene?


(családon belüli szitu)


2021. márc. 8. 12:51
 1/2 anonim ***** válasza:

Jogodban áll nemet mondani akkor is, ha valójában nincs rá okod. Nyilván mérlegelendő, hogy az illető mennyire szorul a te segítségedre, de a te időd felett te rendelkezel, és nem más.


Ilyenkor köszönd meg, hogy rád gondolt, de utasítsd el udvariasan, hogy neked más dolgod van, ezért nem tudsz neki segíteni. Bármire hivatkozhatsz, ha kérdezősködne: tanulásra, barátokra, programra, stb.

2021. márc. 8. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 KittyhOWO válasza:

Ahogyan az első is mondta, jogodban áll nemet mondani :D

Nekem ha szimplán nincsen hozzá kedvem akkor azt inkább megmondom , hogy egyenes maradjak és ne az legyen , hogy másnap megkapom "márpedig nem is csináltál semmi hasonlót"

Persze ez a családodtól is függ és az adott személytől, neked kell tudnod, hogy hogyan is reagálná le hogyha közölnéd vele " Bocsi , de nincs kedvem /inkább játszanék lefárasztott a sok hülye/ inkább pihennék "

Ezer-millió oka lehet annak, hogy neked miért nincsen kedved az adott dologhoz, de én ilyenkor megmondom, hogy nekem márpedig máshoz lenne kedvem, kérdezzen meg egy óra múlva ha akkor sem lesz kedvem akkor másnap próbálkozzon újra ha pedig megoldja egyedül akkor ügyes volt.

Ez persze mind saját tapasztalat , tényleg ismerned kell előtte az embert akit éppen visszautasítasz

2021. márc. 8. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!