Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Tuds z tudatosan álmodni?

Tuds z tudatosan álmodni?

Figyelt kérdés

A tudatos álmodás az álmodás egy fajtája, melynél az alvó személy tisztában van tudatállapotával, felismeri, hogy épp álmodik, és jártasságától függően bármely elemét befolyásolhatja vagy meghatározhatja. A tudatos álmot éber álomnak, tiszta álomnak vagy (az angol lucid dream kifejezésből) lucid álomnak is nevezik. Az éber álmodás egyaránt lehet spontán, vagy szándékosan előidézett élmény.


Eredet című filmet láttad?


2010. aug. 18. 15:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Én néha tudok. Ha nagyon koncentrálok vmire aznap, akkor valószínűleg azzal is álmodok. Meg olyan szokott lenni, hogy álmodok vmi jót, izgalmasat és felébredek. Ekkor mondom magamba, hogy ezt tovább akarom álmodni, visszaalszok és tényleg továbbálmodom.:)


14/f

2010. aug. 18. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Igen láttam a filmet,és tetszett!Lehet az egész film csak egy álom volt..,legalábbis a végén igy jött le:)

A kérdésre válazolva tudatossan nem tudok álmodni,de ha valamin nagyon agyalok,lefekvés elött akkor lehet hogy álmomban is megfog jelenni!Volt egyszer,hogy nagyon rosszat álmodtam egyik éjszaka és másnap úgy feküdtem le,hogy nem akarok megint abban az álomban lenni..,de mit ad isten..,megint azt álmodtam!:D

2010. aug. 18. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
minden éjjel azt kívánom bárcsak tudatosan álmodnék és azt csinálnék, és azzal akivel, amit csak akarok.:D de nem megy:(
2010. aug. 18. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Volt már ilyen, de csak ritkán, hogy álmodtam valami hülyeséget és egyszer csak rádöbbentem álmomban, hogy "ó a francba ez csak idióta álom!" És hirtelen felébredtem. Bár lehet, hogy azért voltam tudatos mert már kezdtem ébredezni, magamhoz térni. :)
2010. aug. 18. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Én egyszer ráébredtem álmomban, hogy csak álmodok és onnantól kezdve szabad akaratom volt az álmom felett. Repülni akartam és repültem. Csak 5 perc múlva felébresztettek tehát remélem megtudom ismételni zavarás nélkül az állapotot.
2010. aug. 18. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Néha sikerül.:)

De van amikor hamar "elfelejtem" hogy ez csak egy álom.

Van, amikor meg nem is tudom irányítani, mert nem vagyok elég tudatos. Tegnap sikerült így álmodnom, tök f@sza volt.:D

2010. aug. 18. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
az tök jó :'D
2010. aug. 18. 17:43
 8/16 anonim ***** válasza:

Én néha azon kapom magam,hogy tényleg tudatosom állmodom. De pár pillanatig. Utána felébredek.

Olyan gyakran van,hogyha valakivel este összeveszek akkor azt álmodom,hogy ordibálok az emberrel álmomban is,dühös vagyok csapkodok mindent,felébredés után... mégrosszabb.

Utálom magamat,mindent és mindenkit. :|

2010. aug. 18. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
100%
velem nem egyszer volt ilyen. álmomban rájöttem h álmodok. mondom, akkor bármit megtehetek. és tényleg. csak mikor nem hittem benne elég erősen h bármi lehetséges, akkor kezdtem elveszteni az uralmat az álmom fölött. amúgy szerintem nehéz teljesen irányítani.
2010. aug. 19. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
de milyen jó lenne :P
2010. aug. 19. 01:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!