Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért lennétek inkább férfiak...

Miért lennétek inkább férfiak mint nők? Szerintetek jogilag és úgy társadalmilag miben lenne más férfiként élni mint nőként?

Figyelt kérdés
Mostanában sokat foglalkozom a kérdéssel, hogy rengeteg dolog van, amikor szívesebben vallanám magam pasinak, akár azért hogy ne nézzenek gyengébbnek, vagy ne féltsenek ha este ki megyek az utcára, ne kelljen elviselnem ezt a kelletlen kedveskedést meg finomkodást, és ezáltal ezt az egész őszíntétlenséget néhány párbeszédben. Talán még kevésbé is akarnák a nemi jellegzetességeimhez kötni a személyiségemet, és az értékeimet, illetve hogy én már pedig azért se lehetek vagy ilyen, vagy olyan, mert méhem van. Vagy nem gondolnák azt egyesek hogy kötelességeim vannak azért mert nőnek születtem. Nem kéne minden helyzetben femminista szabadságharcot kiáltani gúnyból, ahányszor csak kiállok magamért. Sőt, ha elegem lenne mindenből akár hindu szerzetesnek is elmehetnék pasiként egy kolostorba, (a nők ki vannak tiltva főként a cölibátus miatt), vagy akár "ki a világból", anélkül hogy aggódnom kéne a havi vérzések miatt (bár tény ez inkább biológiai hátrány), vagy elmehetnék arab országokba anélkül hogy ne gondolnának értéktelenebbnek egy birkánál. Nekem most hirtelen ilyenek jutottak eszembe, szerintetek jogilag és társadalmilag miben másabb, jobb vagy rosszabb egy férfi mindennapjai egy nőéhez képest?

#csere #femminizmus
2021. ápr. 4. 18:07
 1/2 anonim ***** válasza:

Másabb.

Olykor jobb - olykor meg rosszabb. Férfiként inkább önállóbb lehet az ember, de ez kötelező is.

2021. ápr. 4. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nő vagyok, és szeretek nő lenni.
2021. máj. 4. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!