Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan alakítsam ki a saját...

Hogyan alakítsam ki a saját értékrendemet? Mi alapján "válasszak"?

Figyelt kérdés

Jelenleg nincsenek nagyon sziklaszilárd elveim. Úgy vagyok vele, hogy: "Most, ebben a pillanatban ezt gondolom...Na és, ha később már máshogy látom?" Az ember amúgy is folyamat változik.

Viszont úgy érzem, hogy szükségem van valamilyen elvre/normára/"erkölcsre", ami szerint élem az életem, és, ami segít nehéz pillanatokban is jól dönteni, reagálni, ami szerint határozottabb tudok lenni és lesz egy kis lelki egyensúlyom

Szerintetek? Vagy ez csak annyi, hogy idővel és több élettapasztalattal egyszerűen csak kialakul? Hogyan jöjjek rá, hogyan fogok "jól élni"?



2021. ápr. 22. 21:34
 1/2 anonim ***** válasza:
78%

Ehhez nem ártana tudni, mennyi idős vagy most.


Egyébként igen, az embernek folyamatosan alakul a világnézete, az élete elején még nagyobb sebességgel, és valamennyire ehhez igazodnak az elvei is, hiszen ezek határozzák meg a cselekedeteit és a jellemét.

2021. ápr. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
0%

Az normális, hogy változik az ember. Nekem 18 éve már a Biblia határozza meg az értékrendem. Ha érdekel, segítek neked is megismerni, csak írj privátban.


Üdv: Lóránd

2021. ápr. 23. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!