Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Helyesen gondolkodok, amikor...

Helyesen gondolkodok, amikor azért nem akarok párkapcsolatban élni mert nem vagyok biztos magamban és abban, hogy a másik szemében megütöm majd a mércét?

Figyelt kérdés
Néha visszatart az önkritika és a félelem, hogy semmilyen szempontból nem lennék elég a másik számára, hogy nagyon sok területen van még mit fejlődnöm, így a párkapcsolatnak még a gondolatát is gyakran eltolom magamtól. Ha alkalom nyílik az ismerkedésre, mégis inkább éljek a lehetőséggel, vagy vagy csak akkor merjek belevágni, ha már úgy érzem hogy csiszolódtam, anyagilag is jobban egyenesbe kerültem, felszámoltam a gyengeségeimet, nincs magammal kapcsolatban szégyenkeznivalóm, és egy olyan egyenrangú partnerként vagyok képes látni magamat akivel valóban érdemes megismerkedni? Nem kell pátyolgatni, nem várok el támogató hangnemű válaszokat, szimpátiát és sajnálkozást pedig főleg nem. Lehet rúgdosni, köpködni, sárral dobálni, a lényeg hogy őszinte legyen a válasz. Köszönöm.

2021. máj. 2. 01:38
 1/7 anonim ***** válasza:
93%

Nem. Rosszul gondolod,ugyanis megfeledkeztél egy nagyon fontos dologról: a másik ember sem tökéletes! Viszont, aki beléd szeret, annak te leszel a legtökéletesebb.


Marhaság várni és kár félni a csalódástól! Az élet rövid, a tapasztalatok által meg majd fejlődsz és erősödsz!


De ha nem indulsz el, tuti nem jutsz sehová. És az is lehet, hogy még 20 év is eltelik, mire megtalálod a nagy őt.


Ne a különbözőségeket, hanem a hasonlóságokat keresd, lásd meg a másikban és te se a tökéketesre hajts, hanem arra, akivel jól érzed magad, aki meg tud nevettetni. Hidd el, a többi nem fontos!

2021. máj. 2. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
*l
2021. máj. 2. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Aki már ott tart az életben hogy összeköti veled az életét . Akkor lát benned,fantáziát .
2021. máj. 2. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%
Senki se tökéletes. Lehet, hogy épp azt szeretik meg benned, amit nem is tudnál elképzelni, hogy szerethető 😉. Ne pazarold el az életedet aggódásra és önmagad ostorozására. Vágj bele bátran, mert a kihagyott dolgok később nagyon fognak fájni és utólag azon fogsz keseregni, hogy elment melletted az élet, csak mert féltél kipróbálni magad.
2021. máj. 2. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%

Ráadásul lehet hogy pont a párod fogja "megváltoztatni" azokat a gondolataidat, amikben nem vagy biztos. Lehet hogy miatta leszel magabiztosabb, boldogabb, határozottabb, talpraesettebb. Ja nem próbálod, nem fogod megtudni 😉


20/L

2021. máj. 2. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%
Szerintem sem érdemes váeni, mert azt soha nem fogod érezni, hogy tökéletes vagy. Mindig lesz magadon csiszolnivaló, és ha arra vársz, hogy ne legyen, akkor soha nem vágsz bele. Van persze pár tényező, amivel nem érdemes belevágni, de szerintem nálad ezek nem ilyen súlyúak, és főként csak önbizalomhiányról van szó. Hidd el, menni fog! :)
2021. máj. 3. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ne mondj le a párkapcsolatról semmiképp!

Hidd el, ha a másik megkedvel, minden kis hibáddal együtt fog nagyon szeretni. Senki sem tökéletes, nem kell szégyenkezned. Biztosan találsz majd olyan embereket, akik értékelnek, kedvelnek, bírják a stílusod, stb.

Szóval ne lökd el magadtól a lehetőséget. Én is önbizalomhiányos vagyok, de már volt csomó barátom, és két tartós párkapcsolatom.

Szóval van remény.♥️

2021. jún. 4. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!