Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért él mindenki monoton életet?

Miért él mindenki monoton életet?

Figyelt kérdés

Suli, karrier építés, meló. Én most érettségiztem, lenyomom az egyetemet, majd beülök egy irodába ahol letöltöm az életemet. De mi értelme van ennek? Miért nem mer sok korombeli belevágni utazásba mondjuk? Általánosan kérdezem, nem a covid miatt. Láttam ilyen blogokat, hogy vannak emberek, akik egy évben 2-3 országban laknak, egy bőröndből élnek.

Mi kell ahhoz hogy én is ilyen kalandos életet éljek?

18l


2021. máj. 25. 00:07
 1/3 anonim válasza:
100%
Hogy mi kell hozzá? Egy kevés pénz, elhivatottság, nyelvtudás, egy kis vakmerőség és mehetsz is világgá.
2021. máj. 25. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
59%

Sokaknak már az is kihívás, hogy befizessék a számlákat, így nincs lehetőségük utazgatni.

Vannak akiknek nagyon stresszes a munkájuk és utána már nyugalomra és kiszámíthatóságra vágynak.

Másokat pl nem érdekelnek más országok. Attól még, hogy minden évben egy másik helyről végzed ugyanazt a munkát még nem feltétlenül lesz izgalmas az életed.

Szóval sok oka lehet.

Szerintem az is szomorú, hogy manapság a fiatalok nagrészének az jelenti az izgalmas életet, hogy utazgat, mert ezt látta instagramon. Sok féle képpen lehet izgalmas/érdekes/kellemes életet élni, de ez mindenkinek más. Az meg, hogy elmész külföldre, önmagában nem jelenti azt, hogy ott minden jobb/izgalmasabb lesz.

2021. máj. 27. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Mert sokan az anyagi 'biztonság' hívei, jó nekik az a kis világ, az az illúzió amiben ők élnek, kényelmes. Sokaknak ott a karrier, a család, ami már jóformán teljesen el is veszi a szabadságot az embertől. Hogy ők mit látnak ebben, nem tudom. Nekem nem felelne meg az ilyen élet. Inkább a szabadság, a kötöttségek nélküli élet.
2021. máj. 27. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!