Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan tudnék a színész...

Hogyan tudnék a színész szakma felé irányuli? ha nem olyasféle középiskolába járok és a színművészetire szeretnék menni??

Figyelt kérdés
Lehet hülyeség de 16 évesen döntöttem el hogy színész szeretnék lenni és senki nem álithat meg.de úgy érzem álom marad ez az egész mit tudnék tenni hogy tényleg elinduljak az álmom felé hogy megvalosuljon hol mutathatnám meg a tehetségem?

2021. jún. 30. 16:59
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha van az iskoládban színjátszókör, akkor csatlakozz.

Menj be a legközelebbi színházba és ott kérdezd meg.

2021. jún. 30. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%

Ha kapálógép felől kérdeznél, nem érdekelne, de ha színművész szeretnél lenni, akkor szebben kellene fogalmaznod, és helyesebben írnod.

Szakma vagy hivatás? Inkább az utóbbi. Nem központi kérdés.

Nyugtass meg, nem amerikai sorozatsztár akarsz lenne, hanem magyar színpad is megfelelő neked!

Mennyire vagy olvasott? A klasszikus irodalmat mennyire ismered? Drámákat szoktál olvasni? Van módod színházba járni? Szereted?

Mennyire vagy nyitott és érzékeny? Érdekelnek az emberek, akik körülvesznek? A sorsuk? hogyan élnek, mit csinálnak? Mi okoz örömet, mi bánatot? Szoktál szerepelni? Baráti társaságodban gyakran vagy középpontban? Élvezed? Vagy inkább csendes, visszahúzódó vagy?

2021. jún. 30. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Damis válasza:
79%

Először is, csak nyugalom! Tudom valószínűleg ezt már nagyon sok helyről megkaptad, de még nagyon fiatal vagy. Ezzel arra célzok, hogy rengeteg időd van megvalósítani az álmaidat.


Szerencsére nagyon sokrétű a színház világa.. Szerintem elsőként arra kell rájönnöd, hogy milyen komolyak a szándékaid, és mi az az áldozat amit képes vagy oda adni az ügy érdekében.


Ha jól értem 16 éves vagy. Ha tényleg ezt akarod csinálni, akkor próbálj meg át jelentkezni egy olyan iskolába, ahol oktatnak drámát. De ha ez nem opció, akkor sincs semmi gond! Keress a körzetedben színjátszó köröket/társulatokat, vagy jelentkezz színész casting-okra.. Ha megteheted menj el színész workshop-okra, nyári táborba. Ezek mind olyan helyek ahol tapasztalatot szerezhetsz, de első sorban megismerkedhetsz ezzel a közeggel.

Aztán mire 18-19 évesen oda jutsz, hogy belevágnál a színmű. felvételibe, akkor tudni fogod, hogy tényleg akarod-e.


Ha viszont úgy döntesz, hogy nem ebből akarsz majd megélni, még mindig nincs gond, mert még mindig megmaradhat egy örök szerelemnek.. Én személy szerint, már majdnem 15 éve foglalkozom színjátszással, bár nekem is egy nagy álmom, hogy ebből éljek meg, de végül nem ezen a pályán indultam el. Viszont a mai napig heti szinten vannak próbáim, és 2 teljesen különböző amatőr társulatban játszom.


Ui.: Ez a saját véleményem, más lehet másképpen gondolkodik. (Jó tanács: Beszélgess erről a témáról minél több emberrel!)


És végül kedves 2.Válaszadó! "Mennyire vagy olvasott? A klasszikus irodalmat mennyire ismered? Drámákat szoktál olvasni? Van módod színházba járni? Szereted?"


Értem én, hogy milyen szándékkal írtad, DE ezt az egészet nem lehet így ilyen formában tálalni. Személyes véleményem az, hogy ezek nem a leglényegesebb dolgok. Tudom, hogy azért írtad vagy is remélem, hogy ezekkel a dolgokkal meglehet találni önmagad, feltudod építeni saját karaktered. DE én ezt annyival egészíteném ki, hogy ezekkel is. Szerintem ez egy egyéni dolog, amit mindenkinek saját magának kell kitalálnia. Ha viszont azért írtad, mert szerinted ilyen dolgokról szól a színház, mint olyan.. szerintem nincs igazad. A színház a szabad gondolkodásról szól, arról, hogy minden ember egy kicsit, vagy nagyon máshogy gondolkodik, ezért lesz egyedi, és megismételhetetlen. (Erre a helyesírásos/szebben fogalmazni dologra inkább nem reagálnék..)


Ui2.: Bocsi, lehet kicsit hosszú lett.. :)

2021. jún. 30. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszoló nagyon szépen köszönöm hogy részletesen leirtad a tapasztalaid és a véleményed a szakmáról ha lehet feltennék pár kérdést még privátban ha nem zavar 🙂
2021. jún. 30. 22:42
 5/6 anonim ***** válasza:
58%

Szia én is 16 éves voltam azt hiszem amikor eldöntöttem hogy ezen az úton akarok haladni. Ajánlok színjátszó nyári táborokat ahol komolyan is veszik és színjátszó csoporthoz való csatlakozást is. Az utóbbinál előadások nem lesznek olyan nagyon gyakoriak de sok improvizációs gyakorlatot csinálnak és felvételin ha jól tudom ez is egy követelmény.

19 leszek most és jövő ilyenkor már kiderül hogy bejutok e az egyetemre:)))

Remélem kicsit tudtam segíteni

2021. szept. 6. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget és sok sikert az egyetemen 🙂😊
2021. szept. 7. 09:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!