Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogy lehet valaki olyan sok...

Hogy lehet valaki olyan sok mindent letesz az asztalra?

Figyelt kérdés

P.l Frei Tamás 55 éves de szerintem amit idáig is letett az asztalra az ember feletti. Járt vagy 3-4 egyetemre, vagy 4-5 nyelven beszél, mindig csinál valamit, párhuzamosan egyszerre több dolgot is meg ha belekezd valami újba az is sikeres projekt lesz. Simán letett annyit az asztalra mint 5 másik ember. A világot tekintve sok ilyen ember van, de azért valljuk be nem az ilyen életutak a megszokottak, sőt. Most néztem vele egy interjút, ezért Őt emeltem most ki.


Én őszintén a negyedét nem tudnám elérni ennek.. itt vagyok 22 évesen, 0 Ft van a zsebemben, 1 középfokú nyelvvizsgám van de nem merek/tudok beszélni amúgy, van 2 okj-s résszakképesítésem, ebben valószínűleg sosem fogok dolgozni, illetve van egy okj-s szakmám ami kb semmire nem jó, annyi hogy tudok vele vállalkozni plusz az egyetemből van hátra még 3 évem. Mondjuk azt legalább szeretem, de rengetegen tanulják ugyan ezt a szakot és ha lesz is munkám, a 736362882. Leszek a munkaerőpiacon. Nem túl fényes kilátások. Semmiben nem vagyok tehetséges vagy jó. Azt érzem nem jutok egyről a kettőre, nem kapok meg egy diákmunkát sem lassan egy éve. Most alapból kicsit borúlátó vagyok, meg kicsit önbizalomhiányos de akkoris ez egy középszerű vagy még annak se mondható karrier/életpálya.

Egy nyelvet nem tudok megtanulni normálisan, mondjuk tárgyalóképes szintig.. próbáltam könyvből, tanárral, zenékkel, filmekkel de semmi. Azt a nyamvadt nyelvvizsgát tudtam megcsinálni csak de az nem túl sok.


Szóval, mások hogy tudnak elolvasni 300 könyvet, (mert nekem erre sincs időm, de nem tudom hogy..) beutazni a világot, külföldön tanulni, beszélni 1-2 vagy akár több nyelvet, több diplomát szerezni, vállalkozni, sikeresnek lenni?



2021. aug. 2. 02:45
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Amúgy néha van előttem olyan jövőkép, hogy a szakmámban sikeres leszek meg sokan fogják tudni, hogy mit csinálok, legalább itt Bp-en. Illetve ritkán elkap valami érzés, hogy nagy dolgokra vagyok hivatott de mint a fentebb leírtak is mutatják, eddig nagyon nem efelé tartok. Igazából azzal már “beérném” ha tudnék egy nyelvet felsőfokon de azt valósan, meg mondjuk egy másikat középszinten szintén valós tudással és a munkámban jó lennék, elismert és sikeres, normális fizetéssel mondjuk 6K vagy fölötte és lenne majd lakásom/házam meg egy normális autóm és gyerekeim. Így boldog lennék nagyon és ez azért nem egy Frei Tamás féle életpálya. 😅 De a kérdésem továbbra is az, hogy vajon ezek az emberek hogy csinálják?
2021. aug. 2. 03:02
 2/11 anonim ***** válasza:
83%

Frei a sikerét és népszerűségét egyetlen dolognak köszönheti, mégpedig annak hogy 0 azaz nulla konkurencia mellett futott be anno. A 96-ban indult szenzációhajhász műsorával hamar népszerű lett.

Konkurencia híján meg dőlt a pénz, azt meg ugye nem kell részletezni hogy akinek van pénze az az idejét arra fordítja amire akarja.


A pályafutása ott ért véget a kétezres évek elején, mikor meginterjúvolt egy "orosz bérgyilkost" a műsorában, aki állítólag 1 millióért megölte volna a magyar miniszterelnököt.

Aztán persze hamar leleplezték, és kiderült hogy ez a bérgyilkos csak egy lefizettet ukrán zöldséges volt.

Innentől kezdve még jónéhány kamu riportját leleplezték, és teljesen hiteltelenné vált, majd szépen lassan (szerencsére) eltűnt a médiából.

Gondolom a Friderikusz féle Frei prodcastben erről nem volt szó :)

2021. aug. 2. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
65%

Kérdező, Frei egy végtelenül rossz példa. Ő egy egoista magyar gyűlölő ember, lenéz és megvet mindenkit aki szerinte nem ér fel hozzá (főleg a magyarokat).

Egy teljesen más korszakban szerzett ő népszerűséget és nem kevés pénzt. A sikerét és pénzét posztkommunista rendszernek köszönheti.

2021. aug. 2. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
76%
Nem kell letenned az asztalra mindenfélét. Találd meg azt, amiben jól érzed magad. Azt fogod úgyis gyakorolni. S akkor abban lehetsz sikeres. Nem jó taktika az életre, ha olyan magasra teszed a mércét, aminek már neki sem mersz kezdeni és aztán a hiányaid, kifogásaid sorolod. Legyenek álmaid, céljaid, de önbizalommal, és kisebb, reális lépésekkel haladj kb. arra, némi teret hagyva rugalmasan annak, hogy nem irányítható az egész világ. A siker pedig nem feltétlenül a pénz, lehetsz sikeres az emberi kapcsolatokban is - ha vannak, akik önmagadért szeretnek, az máris egy sikeres élet.
2021. aug. 2. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 molnarmarcell21 ***** válasza:
65%
Soktényezős, kell(het) hozzá szerencse, tehetség, jó családba születni. De elsősorban tudatosság kérdése. Ki kell találnod, mit szeretnél és annak alárendelni mindent.
2021. aug. 2. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Engedelmetekkel, én a 4., 5. választ felpontoztam.

Frei egyébként járt több egyetemre is, de azt nem tudom, mintha egyiket sem fejezte volna be. Legalábbis olyant nem találtam, hogy 4-5 év után diplomázott volna.

Egyébként sokak szerint kamu interjúkat készített, jórészt érdektelen emberekről. Önző, felfuvalkodott stb.

De ettől függetlenül sem tudom, mi az a sok, amit letett az asztalra.

Az ismert emberek között sok olyan van, aki folyton pörög, sok mindennel foglalkozik, sok hasznos dolgot tesz, amivel segít elesett embereken, vagy „csak” olvasásra akarja szoktatni az unatkozókat stb.

Csak ők kevésbé tolják a képünkbe önnön nagyszerűségüket.

Egyébként osztom azt a véleményt, hogy ne akarj sokat letenni az asztalra.

Maradj ember! Szeresd az embereket, tiszteld őket, gyengeségeik mögött is találd meg a lelküket.

Rendezd be az életet úgy, hogy boldog is kiegyensúlyozott legyél.

Nem kell mindenkinek megfelelni. Ha semmit nem teszel, de rámosolyogsz egy emberre, és ő viszonozza, az a nap már nem volt hiábavaló.

2021. aug. 2. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Akkor hagyjuk Frei Tamást, de akkoris vannak ilyen emberek akik több diplomások, az élet több területén is sikeresek meg kiemelkedően helyt állnak, látszólag mindenre van idejük, több vállalkozásuk van, több hobbijuj stb. Azért elvégezni 2-3 diplomát nem két perc, meg mellette nyelveket tanulni, meg utazgatni. Nekem suli időszakban minden időm elveszi konkrétan a tanulás. Mások az egyetemet is lazán, kisujjból kirázzák. Nekem minden vágyam legalább egy diploma de olyan nehézkes volt nekem maga a bekerüléshez vezető út is. Nem hiába csak egy éve kezdtem.
2021. aug. 2. 11:54
 8/11 A kérdező kommentje:
Azzal a részemmel nincs gond, hogy maradjak ember. Mindig észreveszek másokat, a hétvégén pl egy részeg gyereknek segítettem azzal, hogy bekapcsoltattam a lámpáit a biciklin és megkértem hogy szálljon le és tolja. De a kismamának is átadom a helyem, meg a boltban a nénit is előreengedem vagy kinyitom neki az ajtót. Attól még szeretnék valamit letenni az asztalra. Tudom hogy ilyen sokra nem vagyok képes, hogy 5 nyelven beszéljek meg 4 diplomám legyen de azért na, valami csak kéne.
2021. aug. 2. 11:58
 9/11 anonim ***** válasza:

Ismert emberekkel tudok példálózni, de nyilván vannak mások is.

Ha megnézed az ilyen sok mindennel egyszerre foglalkozó embereket, láthatod, hogy nem kötött munkarendben dolgoznak látástól mikulásig.

Hogy ne keveredjek távedésbe neveket említve, fiktív példával jövök.

Tévés műsorvezető, akinek heti egy műsora van.

Annak előkészítése legyen mondjuk három teljes nap, egy nap a felvétel. Marad még három a hétből.

El tud menni egy szombaton délután egy falunapon konferálni.

Marad kettő. Egyiken pihen, másikon tanul.

Vannak olyan tévések, akik hetekig teljesen be vannak fogva, utána fél évig semmi feladat.

Nyit egy boltot a nevével. Elvállal egy jótékonysági est vezetését.

Közben nyelvet tanul, levizsgázik. Az üres időben arra is van módja, hogy valami jószolgálati tevékenységbe is belekezdjen.

És így tovább.

2021. aug. 2. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 molnarmarcell21 ***** válasza:

"látszólag mindenre van idejük"


Mindenkinek ugyanannyi ideje van :) Csak van aki produktív, van aki gyakorizik, ugye kedves kérdező? :p (és ugye kedves én...)


Nyelvet szerintem úgy tudsz a leghatékonyabban tanulni, ha féléves külföldi programokra utazol. Ha nem zárkózol el, ennyi idő alatt felszedsz annyit, hogy tűrhetően tudj kommunikálni. Frei is külföldön tanult.


A hatékony tanuláshoz kell az is, hogy élvezd, érdekeljen a téma.


Akinek több vállalkozása van, az jellemzően nem maga viszi a napi teendőket, csak ránéz a cégei ügyeire.


Én továbbra is azt mondom, hogy hatékonyság, tudatosság, pozitív hozzáállás a kulcsszavak. Például ha zabhegyezést tanulsz, akkor a felesleges tárgyakra elég minimális idő, a zabhegyezésre kell koncentrálni. El lehet menni a környék legjobb zabhegyezője mellé ingyen gyakornokoskodni, minden egyes apróságról megkérdezni, hogy ezt miért így csinálják, mi a célja, miért így a leghatékonyabb, miért nem úgy csinálják, mi kellene ahhoz, hogy jobban lehessen csinálni? Szabadidődben pedig zabot hegyezel amúgy is, hiszen ez a kedvenc elfoglaltságod. Tudatosan csinálod, figyeled, méred magad, összehasonlítod a zabhegyező mesterrel, hogy lásd, mit csinálsz máshogy... stb.

2021. aug. 2. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!